Najkrajšie pláže na Srí Lanke

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov na Srí Lanku so sprievodcom.

 

Srí Lanka, ostrov ležiaci južne od Indie, sa pýši takmer 1 600 kilometrami piesočnatých pláží, ktoré sú lákadlom pre turistov z celého sveta. Západné pobrežie pokrývajú široké pláže z tmavého piesku, kde je vstup do mora prudký a ideálny na plávanie. Od juhozápadu smerom na juh sa tiahnu pláže zo svetlého piesku s miernym vstupom do mora a občasnými vlnami, ktoré sú vhodné na vodné športy. Ak ste si ešte nevybrali pláž vhodnú pre vás, ponúkame pár tipov.

 

Unawatuna

Unawatuna je najvyhľadávanejším strediskom na Srí Lanke. Leží len pár kilometrov východne od Galle. Miestna pláž je z jemného bieleho piesku, ukrytá v zátoke. Obmýva ju tyrkysovo modrá voda vhodná aj na šnorchlovanie. Voda je úplne pokojná a bezpečná na kúpanie pre všetky vekové kategórie, nie je však vhodná na vodné športy.

Pláž v obľúbenom letovisku Unawatuna (Zdroj: flickr/cc/iris0327)

 

Bentota

Za jednu z najlepších pláží západného pobrežia je označovaná práve pláž Bentota, ktorá leží pri rieke Bentota ganga. Obklopujú ju veľké rezorty, no aj napriek tomu nie je preplnená. Lagúna poskytuje príjemné podmienky na kúpanie a oddychovanie na zlatistom piesku, ale aj na vychutnávanie vodných športov. Ak túžite po absolútnom relaxe, môžete využiť niektoré z kúpeľných centier.

Jedna z najlepších pláží na Srí Lanke Bentota (Zdroj: flickr/cc/lakpuratravels)

 

Nilaweli

Spojenie čistého piesku, tyrkysovej vody a kvalitných rezortov nájdete na pláži Nilaweli na severovýchodnom pobreží Srí Lanky 16 km od Trincomalee. Aj napriek silnému zásahu tsunami je pláž jednou z najkrajších, je dlhá a pomerne široká. Môžete sa vydať aj na neďaleký ostrov Pigeon Island (Holubí ostrov), kde sú veľmi dobré podmienky na potápanie.

Svetlý piesok a tyrkysová voda na pláži Nilaweli (Zdroj: flickr/cc/lakpuratravels)

 

Uppuveli

Romantické prechádzky a odpočinok nájdete na pláži Uppuveli na východnom pobreží 6 km od  Trincomalee. Výhodná poloha láka urobiť si výlet na ostrov Pigeon Island s koralovým bohatstvom.

Pohľad na pláž Uppuveli (Zdroj: flickr/cc/knet2d)

 

Hikkaduwa

Túto pláž nájdete na juhozápadnom pobreží ostrova 20 km od Galle. Počas dňa je tu pokoj, no vo večerných hodinách sa mení na centrum zábavy. Je tu veľa barov, reštaurácií a obchodov. Pláž je čistá a voda v mori vhodná na kúpanie, potápanie a poznávanie podmorského sveta a vrakov lodí. Popri pobrežiu sa tiahnu koralové útesy.

 

Mirissa

Pláž Mirissa sa nachádza na južnom pobreží Srí Lanky kúsok od najjužnejšieho cípu. Pláž zo svetlého piesku v tvare polmesiaca je obmývaná tyrkysovo modrou vodou. Môžete šnorchlovať alebo pozorovať veľryby a delfíny.  Pre aktívnych dovolenkárov odporúčame historické mesto Galle s hradbami a holandskou architektúrou zo 17. storočia či národný park Yala.

Mirissa má tvar polmesiaca (Zdroj: flickr/cc/moonflower)

 

Weligama

V malom mestečku Weligama na juhu ostrova nájdete piesočnatú pláž, ktorá je ukrytá v zátoke, sú tu veľmi dobré podmienky na potápanie a aj surfovanie. Pláž patrí k nedotknutým miestam, takže s pestrými službami nepočítajte.

Pokojná pláž Weligama (Zdroj: flickr/cc/dcalderer)

 

Pasikuda

Pasikuda alebo tiež Passekudah sa nachádza 35 km severozápadne od Batticaloa, je ľahko dostupná aj z Trincomalee. Zaujímavosťou je, že tu nájdete jeden z najdlhších úsekov plytkého pobrežia na svete. 

 

Tangalle

Odpočinok a ticho na odľahlom mieste nájdete na pláži pri mestečku Tangalle na najjužnejšom cípe Srí Lanky 195 km od Colomba. Milovníci potápania ocenia dlhý úsek koralového útesu. Pláž tvorí krásny biely piesok.

Pláž pri mestečku Tangalle (Zdroj: flickr/cc/spaceppl)

 

Polhena

Pláž Polhena sa nachádza asi 2 km od centra mesta Matara. Je považovaná za jednu z najbezpečnejších pláží na kúpanie, vďaka koralovému útesu je chránená a voda je pokojná.

Pohľad na pláž Polhena (Zdroj: flickr/cc/!Ray)

 

Arugam Bay

Pláž v zátoke Arugam Bay je známa po celom svete ako surferský raj. Konajú sa tu aj surferské súťaže. Leží na juhovýchodnom pobreží pri meste Puttuvil 320 km od Colomba. Okrem pláže uvidíte krásnu prírodu s hojným výskytom vtákov a zvierat. Pre surferov sú zaujímavé aj pláže južne od Arugam Bay - Okanda a Panama.

Pláž v zátoke Arugam Bay (Zdroj: flickr/cc/Alessandro Longhi)

 

Induruwa

V tichom prostredí pár kilometrov od Bentoty na západnom pobreží spoznáte pláž Induruwa. Dlhé pláže v tejto oblasti sú lemované tropickou zeleňou a sú ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí chcú uniknúť od zhonu.

Ideálny odpočinok na pláži Induruwa (Zdroj: flickr/cc/the.redhead.and.the.wolf)

 

Kalutara

43 kilometrov južne od mesta Colombo leží malé mesto Kalutara s peknou plážou, ktorú lemujú palmy. Pláž nie je vhodná na pokojné kúpanie, často sú tu prudké vlny. Ak by ste si chceli pozrieť niečo v okolí, odporúčame návštevu budhistickej stavby Gangatilaka Vihara.

 

Ahangama

Nie príliš známa pláž Ahangama na južnom pobreží Srí Lanky je lákadlom pre milovníkov surfovania. Je ideálnym miestom pre odpočinok. V okolí nájdete zaujímavý chrám Kathaluwa.

Menej známa pláž Ahangama (Zdroj: flickr/cc/Wil Wright)

 

Máte už vybratú dovolenku na Srí Lanku?

 

 

Už áno

 

Zatiaľ nie

 

Často kladené otázky

Má Srí Lanka piesočnaté pláže?

Srí Lanka má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili na Srí Lanke?

na Srí Lanke je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Unawatuna, Bentota, Nilaweli, Uppuveli a ďaľšie.

Je dovolenka na Srí Lanke drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.