Najkrajšie pláže vo Vietname

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Vietnamu so sprievodcom.

 

Menej známe, no zaujímavé pobrežie Vietnamu má dĺžku okolo 3500 km. Ukrýva početné zátoky so stovkami malých vápencových ostrovčekov, krasové útvary na pobreží, vápencové jaskyne, tzv. plávajúce dedinky, prírodu plnú vzácnych mangrovníkov, vzácne druhy rýb a koralov a samozrejme krásne exotické pláže s tropickou vegetáciou. Dnes vám predstavíme pár tipov, kde nájdete tie najkrajšie vietnamské pláže.

 

Nha Trang

Sedem kilometrov dlhú pláž Nha Trang nájdete vo východnej časti Vietnamu v provincii Khanh Hoa. Pláž vyhľadávajú milovníci potápania a vodných športov. Sú tu najlepšie podmienky na potápanie v Juhočínskom mori, rôzne druhy koralov a živočíchov, jaskyne a prvé certifikované potápačské centrum. Z vodných športov spomeňme wakeboarding, kitesurfing a jazdu na banáne. Nájdete tu rezorty s bohatými službami, obchodné centrá a zábavné centrum. Lokalita je rušná, a preto niet divu, že pláž býva plná ľudí.

Dlhá piesočnatá pláž Nha Trang (Zdroj: flickr/cc/Яeиée)

 

Hoi An

Ďalším miestom s krásnymi plážami je malé mestečko Hoi An v strednej časti Vietnamu 414 km od mesta Nha Trang. Miestna pláž nepôsobí tak honosne ako niektoré vietnamské pláže, no nájdete tu absolútny pokoj a dobré podmienky na oddych. Je to tiež veľmi dobrý bod na podniknutie výletu na niektorý z krásnych ostrovov s nedotknutou prírodou v súostroví Cham (Cu Lao Cham) 18 km od pobrežia Hoi An.

Jedna z pláží pri mestečku Hoi An (Zdroj: flickr/cc/samson.an)

 

Vung Tau

Na juhu krajiny pri mestečku Vung Tau sa nachádza pláž s rovnomenným názvom. Je to veľmi rušná pláž, no obľúbená medzi turistami i miestnymi,  pretože je to najbližšia pláž od Hočiminovho Mesta. Za poplatok sú k dispozícii ležadlá s slnečníky.

Rušná pláž Vung Tau Beach (Zdroj: flickr/cc/Катя)

 

Mui Ne

Phan Thiet je letovisko cca 200 kilometrov juhovýchodne od Hočiminovho Mesta s peknými plážami a rôznymi službami. Pôvodne rybárska dedinka Phan Thiet sa postupne stala útočiskom pre tých, ktorí potrebovali uniknúť z mesta. Najkrajšou a najnavštevovanejšou je pláž Mui Ne približne 20 minút jazdy vzdialená od Phan Thiet. Ide o takmer 10 kilometrov dlhú piesočnatú pláž s azúrovým morom, lemovaná je krásnymi palmami, dunami, rezortami, reštauráciami, obchodíkmi a barmi. Pre mierne vetry v tejto oblasti si na svoje prídu aj priaznivci kitesurfingu.

Pláž Mui Ne neďaleko mestečka Phan Thiet (Zdroj: flickr/cc/Patrik Axelsson)

 

Ostrov Phu Quoc

Južne od vietnamskej pevniny nájdete biele piesočnaté pláže s azúrovým morom na ostrove známom ako Phu Quoc. Takmer 70% ostrova zaberá chránený národný park, ktorý obmedzuje poškodenie prírody výstavbou. Hotely sa nachádzajú len na pláži. Ostrov je ideálnym miestom na relax pod teplučkým slnkom s kokteilom v ruke a pokojné kúpanie.

Pohľad na časť ostrova Phu Quoc (Zdroj: flickr/cc/ronancrowley)

 

Doc Let, Nha Trang

34 km severne od mesta Nha Trang leží pláž Doc Let Beach. Oproti Nha Trang je oveľa pokojnejšia a tichšia, chodí sem menej ľudí. Vychutnáte si odpočinok v jemnom bielom piesku a príjemné kúpanie v tyrkysovej vode. Nájdete tu aj pár rezortov.

Pláž Doc Let je vhodná na odpočinok (Zdroj: flickr/cc/fogindex)

 

Hon Chong Beach

Na pobreží Ha Tien, ktoré leží pri hranici s Kambodžou, nájdete krásne pláže, spomeňme známu pláž Hon Chong Beach s jemným bielym pieskom a pokojnou vodou. Môžete si odtiaľ spraviť pekný výlet na niektorý z ostrovčekov Hai Tac, ktoré sú rajom pre milovníkov potápania.

Pohľad na Hon Chong Bay (Zdroj: flickr/cc/maartenkoren)

 

China Beach

Ak hľadáte nedotknutú pláž, tak skúste China Beach s dlhým pásom jemného piesku pri Non Nuoc Resort Hotel medzi Da Nang a Hoi An. Miestni tvrdia, že skutočná China Beach sa nachádza 5 km severnejšie. Pláž sa do povedomia dostala v roku 1970 počas vietnamskej vojny, dnes je však skôr známa pre svoje krásne prostredie a dobrým podmienkam na surfovanie.

Dlhá piesočnatá pláž z bieleho piesku China Beach (Zdroj: flickr/cc/malefant)

 

Con Dao

Južne od vietnamskej pevniny približne hodinku letu z Hočiminovho Mesta sa nachádza súostrovie Con Don s krásnymi plážami uprostred nedotknutej tropickej prírody. Najväčším je ostrov Con Son, kde nájdete krásne piesočnaté pláže, zátoky, koralové útesy a bohatú vegetáciu. Známy je aj ostrov Devil’s Island, kde boli kedysi len väznice. Dnes je to obľúbené miesto na relax s čistými piesočnatými plážami a bujnou vegetáciou.

Aj takúto pláž môžete vidieť v súostroví Con Dao (Zdroj: flickr/cc/iaiz)

 

Sam Son

Oblasť Sam Son je známa skôr medzi miestnymi obyvateľmi, no jej dlhé pláže z jemného bieleho piesku tiahnúce sa až 10 km treba určite vyskúšať. Nachádza sa 170 km od druhého najväčšieho mesta Hanoja, takže tu nájdete pestré služby podobne ako na plážach pri Hočiminovom Meste. Popri pláži sa tiahne dlhá promenáda.

Pláž pri Sam Son (Zdroj: flickr/cc/michelebertolone)

 

Quy Nhon

Quy Nhon je prístavné mestečko, kde sa krásne piesočnaté pláže tiahnu od prístavu na severe do hôr na juhu. Svojou krásou sú často prirovnávané k Nha Trang, no sú neporovnateľne pokojnejšie a každý návštevník má dostatok priestoru na oddych. Aktívni dovolenkári si môžu prejsť tradičné uličky mestečka s bulvármi lemovanými kokosovými palmami a obrovskou sochou Tran Hung Dao, ktorá ukazuje prstom na sever. 

Pokojná pláž pri mestečku Quy Nhon (Zdroj: flickr/cc/Nam Dang)

 

Lang Co Beach, Lang Co

Pláž sa nachádza 45 minút od Hoi An. Králi z dynastie Nguyen si tu stavali palácové komplexy určené na odpočinok. Ponúka mäkký biely piesok, krištáľovo modrú vodu, tropické lesy a zelené hory.

Jemný piesok a pohorie na Lang Co Beach (Zdroj: flickr/cc/exilism)

 

Thuan An Beach

Thuan An Beach sa nachádza približne 15 km severovýchodne od mesta Hue pri lagúne Tam Giang - Cau Hai Lagoon v blízkosti ústia rieky Huong. Pláž je známa najmä medzi miestnymi. Nie je to typická vietnamská pláž s exotickou zeleňou, no snaží sa to vynahradiť bohatým programom a možnosťami rôznych aktivít. Takže ak hľadáte príjemné kúpanie a piesok spojené so zábavou, tak vyskúšajte Thuan An Beach.

Thuan An Beach (Zdroj: flickr/cc/bobiq) 

Často kladené otázky

Má Vietnam piesočnaté pláže?

Vietnam má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili vo Vietname?

vo Vietname je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Nha Trang, Hoi An, Vung Tau, Mui Ne a ďaľšie.

Je dovolenka vo Vietname drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.