Pláže

Najkrajšie pláže v Indonézii

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Tisíce indonézskych ostrovov, to je nespočítateľné množstvo nádherných pláží obmývaných priezračnými vodami. Vybrať si môžete nedotknuté panenské pláže alebo rušné miesta s bohatým programom a službami. Prostredie je plné exotickej fauny s vysokánskymi palmami.  Veľkým lákadlo ostrovov je úchvatný podmorský svet. Tie najkrajšie pláže tropického raja vám dnes predstavíme.

 

Kuta Beach, Bali

Kuta Beach je vychýreným miestom ostrove Bali. Nikdy tu nie je ticho, práve naopak. V ponuke sú mnohé reštauračné a ubytovacie zariadenia. Na svoje si prídu milovníci opaľovania, kúpania ale tiež športovo založení dovolenkári či šnorchlisti. Kuta Beach je navyše najlepším miestom na surfovanie na celom ostrove.

Vyhľadávaná pláž ostrova Bali – Kuta Beach

Vyhľadávaná pláž ostrova Bali – Kuta Beach (Zdroj: flickr/cc/Gedsman)

 

Nusa Dua Beach, Bali

Pláž Nusa Dua sa nachádza 40 km južne od mesta Denpasar, na ostrove Bali. Pláž sa pravidelne ocitá v rebríčkoch najlepších pláží sveta. Vyskúšať si môžete niektorý z vodných športov a aktivít alebo sa vydať za poznávaním podmorského sveta. Je to rušné miesto s reštauráciami, barmi, hotelmi a dokonca kúpelnými zariadeniami.

Piesočnatá Nusa Dua Beach na Bali

Piesočnatá Nusa Dua Beach na Bali (Zdroj: flickr/cc/foryuchen)

 

Padang-Padang Beach, Bali

O niečo menej známa, no rovnako krásna pláž ostrova Bali je Padang-Padang Beach. Jemnučký belavý piesok lemujú strmé skaliská a tropická vegetácia. Ideálne miesto na relax a vychutnávanie atmosféry. Podmienky na surfovanie sú veľmi dobré.

Padang-Padang Beach na Bali

Padang-Padang Beach na Bali (Zdroj: flickr/cc/eggstone|eggstone)

 

Sanur Beach, Bali

Kedysi malá rybárska dedinka sa premenila na obľúbené letovisko ostrova Bali. Pláž si dodnes uchováva atmosféru so zakotvenými lodičkami, horúcim belavým pieskom a úchvatným západom slnka. Voda je plytká a bezpečná na kúpanie. V okolí sú rôzne reštaurácie, obchodíky a aktivity.

 

Derawan Beach, East Kalimantan

Pláž Derawan je vďaka krásnym koralovým útesom jedným z najlepších miest na šnorchlovanie a potápanie v Indonézii. Ak budete mať šťastie, uvidíte na nej chránené korytnačky, delfíny a rozmanité mušle. Pláž je situovaná v oblasti Berau, na ostrove East Kalimantan.

Derawan Beach, East Kalimantan

Derawan Beach, East Kalimantan (Zdroj: flickr/cc/meyz03)

 

Sawarna Beach, East Java

Krásna piesočnatá pláž lemovaná kokosovými palmami je obmývaná krištáľovo čistými vodami Indického oceánu. Sawarna Beach leží na južnom pobreží ostrova East Java. Aktívni dovolenkári si môžu spestriť pobyt na pláži dobrodružným výletom ku krasovým jaskyniam.

 

Pangandaran Beach, West Java

Na Pangandaran Beach si každý nájde to svoje. Vďaka pomerne pokojným vodám a jemnučkému čistému piesku je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. K dispozícii sú vodné športy, okolie na turistiku, každoročne sa tu koná festival alebo si môžete zájsť do neďalekého morského parku. Pláž sa nachádza pri dedine Pananjung, 92 km od mesta Ciamis.

Pangandaran Beach, West Java

Pangandaran Beach, West Java (Zdroj: flickr/cc/burningwhite)

 

Tanjung Lesung, Java

Pláž Tanjung Lesung je najbližšia pláž pri hlavnom meste Jakarta, v provincii Banten, na západnom cípe ostrova Jáva. Rozprestiera sa na ploche 1500 ha a okrem oddychu tu nájdete bohatý podmorský svet. Ideálne miesto na šnorchlovanie a potápanie.

 

Ostrov Gili Meno, West Nusa Tenggara

Pri severozápadnom cípe ostrova Lombok leží trojica menším tropických ostrovov. Jedným z nich je takmer nedotknutý ostrov Gili Meno. Ponúka pohodovú atmosféru na panenských plážach, kúpanie v azúrových vodách, exotickú faunu, poznávanie podmorského sveta a zachovalých koralov.

Na ostrove Gili Meno

Na ostrove Gili Meno (Zdroj: flickr/cc/SarahTz)

 

Ora Beach, Seram Island

Ora Beach je jednou z tých pláží, kam sa dostanete ťažšie. No jej krásy rozhodne stoja za námahu. Vďaka náročnejšiemu prístupu sem nechodí záplava dovolenkárov a vy si vychutnáte dokonalé ticho, šum mora, kúpanie a oddych. Zafírovo modrá voda je vhodná na kúpanie i šnorchlovanie či potápanie.

 

Pink Beach, Komodo

Pink Beach alebo Pantai Merah na ostrove Komodo patrí k svetovo jedinečným plážam. Mikroskopické živočíchy druhu Foraminifera, ktoré produkujú červený pigment na koralových útesoch, sa miešajú s jemným svetlým pieskom. Vďaka nim je piesok sfarbený doružova.

Pláž s ružovým pieskom na ostrove Komodo

Pláž s ružovým pieskom na ostrove Komodo (Zdroj: flickr/cc/The Pandorian)

 

Kelambu Beach, Borneo

Kelambu Beach môžete navštíviť na ostrove Borneo, v oblasti Sabah, neďaleko mesta Kudat. Voda je priam akvamarínová, piesok jemný a svetlý. Okolie dotvára bujná vegetácia, ktorá poskytuje príjemný chládok.

Kelambu Beach neďaleko Kudatu

Kelambu Beach neďaleko Kudatu (Zdroj: flickr/cc/Sharif Putra)

 

Tanjung Aan Beach, Lombok

Piesočnatá pláž Tanjung Aan sa rozprestiera v rozľahlej zátoke na juhu Lomboku, v blízkosti mestečka Kuta. Je to veľmi dlhá a široká pláž, takže sa vždy nájde nejaký ten kúsok súkromia.

Tanjung Aan Beach, Lombok

Tanjung Aan Beach, Lombok (Zdroj: flickr/cc/ocoolnovan)

Často kladené otázky

Má Indonézia piesočnaté pláže?

Indonézia má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Indonézii?

v Indonézii je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Kuta Beach, Nusa Dua Beach, Padang-Padang Beach, Sanur Beach a ďaľšie.

Je dovolenka v Indonézii drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.