Najkrajšie pláže Jáva

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Indonézsky ostrov Jáva s úžasnou prírodou a dodnes činnými sopkami ponúka svojim návštevníkom krásne pláže s bohatou vegetáciou, skalnými útvarmi, podmienky na trávenie pokojnej dovolenky i pláže pre aktívny odpočinok. Dnes vám výber tých najkrajších pláži  predstavíme.
 

Tanjung Lesung

Za jednu z najlepších pláží je označovaná pláž Tanjung Lesung, ktorú tvorí svetlý piesok obmývaný jasne modrým morom. Je to najbližšia pláž pri hlavnom meste Jakarta na západnom cípe ostrova, v provincii Banten. Rozprestiera sa na ploche 1500 ha a okrem oddychu sa pýši  bohatým podmorským svetom, je to ideálne miesto na šnorchlovanie a potápanie. Pobrežie v tejto lokalite je známe aj vďaka dobrým podmienkam na surfovanie.

Tanjung Lesung je jednou z najkrajších na Jáve

Tanjung Lesung je jednou z najkrajších na Jáve (Zdroj: flickr/cc/christian.aribowo@rocketmail.com)

 

Pangandaran Beach

Cestovatelia označili pláž Pangandaran Beach v západnej časti ostrova za najkrajšiu pláž Jávy. Široká pláž jemne sa zvažujúca do mora je známa úžasnou panorámou a krištáľovo čistou vodou. Prezrieť si môžete okolitú prírodu, ochutnať lacné a výborné morské špeciality. Sú tu tiež veľmi dobré podmienky na surfovanie.

Pangandaran Beach v západnej časti ostrova

Pangandaran Beach v západnej časti ostrova (Zdroj: flickr/cc/ilovecoolpix)

 

Plengkung Beach

Po necelých 60 kilometroch z Banyuwangi (východná časť ostrova) dorazíte na pláž Plengkung Beach známej aj ako G-Land. Pokojné kúpanie tu nehľadajte. Pláž je vychýreným miestom medzi milovníkmi surfovania. Vlny sú vysoké, najlepšie podmienky na tento šport sú v období od mája do októbra. Pre dobré podmienky sa neraz stala dejiskom súťaže v surfovaní.

Pláž Plengkung Beach

Pláž Plengkung Beach (Zdroj: flickr/cc/serbasembilan)

 

Papuma Beach

K najpopulárnejším plážam patrí Papuma Beach, ktorú nájdete vo východnej časti ostrova, 37 kilometrov južne od mesta Jember. Turistov láka prepojenie krásnej piesočnatej pláže, priehľadných vôd mora s bujnými stromami lemujúcimi celú pláž. Má veľký potenciál na rozvoj, no zatiaľ nie je tunajšia infraštruktúra dostatočne rozvinutá. Ideálne je vyraziť na pláž vlastným autom.

Papuma Beach vo východnej časti Jávy

Papuma Beach vo východnej časti Jávy (Zdroj: flickr/cc/wes BAYUae)

 

Baron Beach

Približne 65 km južne od mesta Yogyakarta sa rozprestiera pláž Baron Beach. Narozdiel od iných pláži je piesok na tejto pláži tmavý. Kúpanie je príjemné, vlny nie sú vysoké, pretože ju z oboch stranách chránia týčiace sa skaly. Pláž je zasadená do pekného prostredia zálivu obkoleseného zelenými kopcami. Ponúka veľmi dobré podmienky na turistiku či kempovanie.

Baron Beach v krásnom prostredí

Baron Beach v krásnom prostredí (Zdroj: flickr/cc/Haeni_)

 

Kukup Beach

Len necelý kilometer od vyššie spomínanej pláže Baron Beach sa rozprestiera ďalšia pútavá pláž a to Kukup Beach. Nachádza sa v obci Kemadang, asi 1,5 hodiny jazdy od Yogyakarty. Pláž je pokojným a tichým miestom, z útesu je krásny výhľad na pobrežie.  

Kukup Beach neďaleko Baron Beach

Kukup Beach neďaleko Baron Beach (Zdroj: flickr/cc/angelsky896)

 

Anyer Beach

Pláž Anyer Beach je od Jakarty vzdialená cca 160 km a láka davy turistov veľmi dobrými podmienkami na plávanie a šnorchlovanie. Voda je krištáľovo čistá a piesok svetlý a jemný. V okolí sú vystavané luxusné hotely a reštaurácie. Atmosféru dotvára pohorie Krakatau Mountain s historickým majákom.

Anyer Beach so svetlým pieskom

Anyer Beach so svetlým pieskom (Zdroj: flickr/cc/adrianc)

 

Kartini Beach

Kartini Beach sa nachádza približne 2 kilometre smerom na západ od mesta Jepara. Biela piesočnatá pláž s krásnou prírodnou scenériou ponúka viac než len oddych a kúpanie. Organizujú sa lodné výlety na ostrov Karimun a nielen tých najmenších poteší zábavné centrum. Dostupná je vlastným autom či verejnou dopravou.

 

Klayar Beach

K plážam západnej časti Jávy patrí aj Klayar Beach v Donorojo, približne 35 kilometrov západne od mesta Pacitan. Pláž je ťažšie dostupná, preto sem chodí len veľmi málo ľudí. No keď sa odhodláte zdolať cestu, dorazíte na neuveriteľne krásnu, nedotknutú pláž s bielym pieskom, jemnými vlnami priezračného mora a skalnými útvarmi po oboch stranách. Ideálne miesto pre relax.

Klayar Beach s týčiacimi sa skalami

Klayar Beach s týčiacimi sa skalami (Zdroj: flickr/cc/ig_or)

 

Parangtritis Beach

Ak dovolenkujete v Yogayakarte či jej okolí, navštívte krásnu pláž Parangtritis Beach. Čistá piesočnatá pláž sa vinie popri kulise tvorenej kopcami. Lokalita je veľmi pokojná, väčšinou počuť len zvuk narážajúcich vĺn. V máji sa tu koná miestna slávnosť tzv. Labuhan.

Parangtritis Beach

Parangtritis Beach (Zdroj: flickr/cc/el&phil)

 

Tambakrejo Beach

Vo východnej časti ostrova sa rozprestiera Tambakrejo Beach, je to cca 30 km od  Blitar. Oblasť Blitar je vo všeobecnosti známa ako pokojné miesto, nepatrí k rušným turistickým lokalitám. Preto sú miestne pláže veľmi pokojné a ideálne na odpočinok. Kúpanie je bezpečné a pláž tvorí čistý jemný piesok. Príjemný únik pred teplotami poskytujú lesy.

Tambakrejo Beach na východe

Tambakrejo Beach na východe (Zdroj: flickr/cc/D'Travellers2009)

 

Pok Tunggal Beach

Približne dve hodiny jazdy autom z  Yogayakarty sa nachádza pláž Pok Tunggal Beach. Nájdete tu príjemné leňošenie na pláži z jemného svetlého piesku, ale aj dávku adrenalínu. Mnohí turisti šplhajú na útesy pri pláži, odkiaľ je neskutočný výhľad na celú pláž a okolie.

Pok Tunggal Beach

Pok Tunggal Beach (Zdroj: flickr/cc/dwi kuntoro aji)