Najkrajšie pláže v Singapure

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Singapur, krajina juhovýchodnej Ázie, pozostáva z hlavného ostrova a z viac ako 60-tich menších ostrovov. V posledných rokoch sa rozvíja a mení na lákavú dovolenkovú destináciu s krásnymi plážami z bieleho piesku, kvalitnou vodou mora, celoročne vysokými teplotami a dobrými podmienkami na poznávanie podmorského sveta. Dnes vám pár tipov na krásne pláže predstavíme.

 

Palawan Beach, Palawan

Ideálnym miestom pre trávenie dovolenky s deťmi je pláž Palawan Beach, ktorá leží v singapurskej časti zvanej Sentosa. Pláž tvorí jemný biely piesok doplnený palmami, voda je čistá a bezpečná na kúpanie aj pre tých najmenších. Nájdete tu aj detské ihrisko, aquapark, plážové bary, visutý most vedúci na najjužnejší bod kontinentálnej Ázie či možnosti výletov po ostrove.

Palawan Beach, Sentosa

Palawan Beach, Sentosa (Zdroj: flickr/cc/mianbaoren)

 

Tanjong Beach, Sentosa

V časti Sentosa nájdete aj piesočnatú pláž Tanjong Beach. Narozdiel od neďalekej pláže Palawan Beach je pokojnejšia a odporúčame ju pre dovolenkárov, ktorí hľadajú správne miesto na relax. K pláži patrí aj plážový bar s reštauráciou, obchodíky a prístrešky. Taktiež je vyhľadávaným romantickým miestom, najmä večer pri západe slnka.

Tanjong Beach, Sentosa

Tanjong Beach, Sentosa (Zdroj: flickr/cc/Phalinn Ooi)

 

Changi Beach

Changi Beach sa nachádza na východnom pobreží Singapuru neďaleko letiska Changi. Úzky pás belavého piesku sa tiahne dlhé kilometre doplnený kokosovými palmami. Súčasťou sú bežecké a cyklistické trate, priestory na grilovanie, kempovanie, lavičky a prístrešky a samozrejme aj nejaké tie stánky s občerstvením a reštaurácie. Bujarý život tu nenájdete.

Changi Beach na východom pobreží

Changi Beach na východom pobreží (Zdroj: flickr/cc/neilmadhvani)Siloso Beach, Sentosa

Pláž Siloso Beach môžete navštíviť na juhozápadnom pobreží ostrova Sentosa. Radi sem počas víkendov chodia rodiny s deťmi na výlet. K dispozícii je množstvo plážových športov (volejbal, plážový futbal, kanoe). Na svoje si prídu aj mladí ľudia, miesto je rušné, je sa kde zabávať. V okolí je vystavané veľké množstvo rôznych reštaurácií, barov, obchodov a hotelov.

Siloso Beach, Sentosa

Siloso Beach, Sentosa (Zdroj: flickr/cc/Suburban_Jogger)

 

Punggol Beach

Menej známu, no krásnu pláž tvorenú jemným svetlým pieskom a pôsobivými balvanmi rozmanitých tvarov spoznáte, keď sa vydáte k severnému cípu Singapuru. Punggol Beach je súčasťou Punggol Point Park na severe krajiny a ponúka opustené pláže s mólom, chodníčkami vhodnými na prechádzku a jazerami.

Pohľad na Punggol Beach

Pohľad na Punggol Beach (Zdroj: flickr/cc/syazkal)
 

Pasir Ris Park, Sentosa

Ďalej od centra letoviska Sentosa vo východnej časti Singapuru sa rozprestiera park, ktorý ponúka kombináciu outdoorových aktivít spolu s veľkým množstvom pláží. Otvorený bol v roku 1989 na ploche 71 hektárov. Predstavuje únik od rušných turistických miest, vhodné miesto na odpočinok a pokojné kúpanie.

Pasir Ris Park

Pasir Ris Park (Zdroj: flickr/cc/ckjames_flickr)
 

East Coast Park

Všestrannosť parku robí toto miesto jedným z najvyhľadávanejších pre všetky vekové kategórie. East Coast Park navštevujú turisti i miestni obyvatelia, preto treba počítať s davmi ľudí, park býva preplnený hlavne počas víkendov. Ponúka kúpanie v krištáľovo čistej vode, oddych na peknej pláži z piesku, podmienky na grilovanie, bicyklovanie, in-line korčuľovanie.

East Coast Park

East Coast Park (Zdroj: flickr/cc/tallphil)

 

Sembawang Park

Sembawang Park sa nachádza v severnej časti Singapuru smerom k úžine Johor. Väčšina pláží v Singapure je umelo vytvorená z navezeného piesku, no tu nájdete ešte jednu z mála pôvodných pláží. Park slúži na grilovanie, kempovanie, rybárčenie a kúpanie. Dá sa sem dostať autom aj autobusovou dopravou.  

Sembawang Park na severe Singapuru

Sembawang Park na severe Singapuru (Zdroj: flickr/cc/coolinsights)

 

Lazarus Island

Krása pláží ostrova Lazarus Island je tak trochu ukrytá pred zrakmi dovolenkárov, no určite stoja za návštevu. Radia sa k najkrajším v Singapure. Lazarus Island patrí medzi najjužnejšie položené ostrovčeky. Panenské pláže obmývajú tyrkysové vody mora, spolu s tropickou vegetáciou poskytuje turistom absolútny únik od stresu a zhonu.

Ostrov Lazarus Island

Ostrov Lazarus Island (Zdroj: flickr/cc/Xin Li 88)

 

St John's Island

St John's Island je malý ostrovček ležiaci južne od pevniny Singapuru. Po približne 30 minútovej plavby trajektom dorazíte na nedotknutý ostrov s panenskými plážami a priehľadnou vodou. Ostrov je nepoškvrnený turistickým ruchom, preto tu nenájdete žiadne reštaurácie či obchody. Všetko si musíte priniesť so sebou, no je to ideálne miesto na načerpanie energie.

St John's Island

St John's Island (Zdroj: flickr/cc/Traveller-Reini)


Kusu Island

Trajektom sa môžete dopraviť na jeden z južných ostrovov a to Kusu Island. Od ostrova St John's Island je vzdialený cca 15 minút. Vychutnáte si neopakovateľnú zmes nedotknutých pláží, malebných zákutí, tyrkysovej vody, tropickej vegetácie a zaujímavej architektúry. Ak hľadáte kľudné miesto na odpočinok, tak skúste práve Kusu Island.

Pohľad na Kusu Island

Pohľad na Kusu Island (Zdroj: flickr/cc/pifon)

 

Pulau Ubin

Pulau Ubin alebo tiež Ubin Island je malý ostrov, ktorý leží v severovýchodnej časti Singapuru, na západ od Pulau Tekong. Zaujímavosťou je, že sa tu nachádza jedna z posledných vidieckych oblastí. Ostrov pokrývajú zarastené plantáže, osamelé pláže, mangrovníkové lesy a  mokrade.

Malý ostrov Pulau Ubin

Malý ostrov Pulau Ubin (Zdroj: flickr/cc/ChrisJS2)

Často kladené otázky

Má Singapur piesočnaté pláže?

Singapur má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Singapure?

v Singapure je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Palawan Beach, Tanjong Beach, Changi Beach, Siloso Beach a ďaľšie.

Je dovolenka v Singapure drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.