Tipy na fakultatívne výlety - Singapur

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Singapur, ostrovná krajina juhovýchodnej Ázie, je významným obchodným centrom a známou turistickou destináciou. Nájdete tu neuveriteľnú pestrosť, historické stavby sa prelínajú s modernou výstavbou, je tu množstvo múzeí, nákupných centier, parkov, botanická i zoologická záhrada. Pár tipov na zaujímavé miesta a atrakcie vám ponúkame.

 

Socha Merlion

Symbolom Singapuru sa stala socha akéhosi mýtického zvieraťa s hlavou leva a telom ryby. Táto 8,6 m vysoká socha stojí v parku Merlion neďaleko Marina Bay. Na atraktívnosti soche pridala  chŕliaca voda z tlami leva. Pomenovanie vzniklo spojením slova „mer“(more) a „lion“(lev). Rybie telo má pripomínať, že mesto vzniklo z malej rybárskej dedinky a levia hlava predstavuje moderný  Singapure, názov mesta totižto v preklade znamená „Levie Mesto“.

Socha Merlion neďaleko Marina Bay

Socha Merlion neďaleko Marina Bay (Zdroj: flickr/cc/keepthebyte)

 

Čínska časť mesta

Táto časť mesta je plná stánkov, obchodíkov, reštaurácií, ideálne miesto pre nákupy i poznávanie architektúry. Zaujímavá je tým, že sa tu prelínajú na prvý pohľad nespojiteľné stavby, vedľa seba stoja hinduistické svätyne, budhistické chrámy i mešity. Na South Bridge Road uvidíte najstarší singapurský hinduistický chrám Sri Mariamman Temple postavený v roku 1827, ďalej ukážku budhistickej architektúry Chrám Budhovho zubu, čo je pomerne mladá stavba z roku 2007 a  trojicu uzatvára mešita Jamae Mosque s dvomi minaretmi.

Chrám Sri Mariamman Temple

Chrám Sri Mariamman Temple (Zdroj: flickr/cc/Jon Siegel)

 

Indická časť mesta

Indická časť mesta sa nachádza východne od rieky Singapur a severne od Kampong Glam. Nájdete tu veľa typických miestnych stánkov, no za prezretie stoja najmä zaujímavé chrámy a to hinduistický chrám Sri Veeramakaliamman zasvätený bohyni Kálí, hinduistický chrám Sri Srinivasa Perumal a buddhistický chrám Leong San See zasvätený bohyni milosrdenstva Kuan Jin z roku 1917.

Buddhistický chrám Leong San See

Buddhistický chrám Leong San See (Zdroj: flickr/cc/whereintheworldisdrj)

 

Múzeum Changi

Múzeum je venované histórii Singapuru počas druhej svetovej vojny. Vedľa múzea je aj kaplnka a spolu rozprávajú príbeh tých, ktorí trpeli pod japonskou okupáciou. Kedysi sa nachádzalo vedľa väznice, no po jej rozšírení bolo aj s kaplnkou premiestnené a znovu otvorené v roku 2001. Múzeum má zbierku obrazov, fotografií a osobných vecí darovaných od bývalých vojnových zajatcov.

Cena vstupného: dospelý 12 SGD (8 EUR), dieťa 8 SGD (5 EUR)

Kaplnka pri Múzeu Changi

Kaplnka pri Múzeu Changi (Zdroj: flickr/cc/debbiexysoh)

 

Marina Bay

Pravý Singapur s modernými projektami a týčiacimi sa mrakodrapmi spoznáte, ak sa vydáte do do okolia prístavu v zátoke Marina Bay. Dominantou tejto luxusnej časti je komplex Marina Bay Sands, ktorého cena sa odhaduje na 5,5 miliardy dolárov. Nudiť sa rozhodne nebudete, môžete navštíviť Múzeum vedy, kasíno, množstvo obchodov či záhrady Gardens by the Bay.

Moderná Marina Bay

Moderná Marina Bay (Zdroj: flickr/cc/cheshycat)
 

Gardens by the Bay

V modernej časti Singapuru v Marina Bay sa nachádza aj moderný projekt Gardens by the Bay. Ide o prírodný park s rozlohou 101 hektárov, susedí s priehradou Marina Marina Reservoir. Tento park sa skladá z troch záhrad: Bay South Garden, Bay East Garden and Bay Central Garden. Najväčšia je 54 hektárová Bay South Garden (Južná záhrada), bola otvorená v roku 2012 a má symbolizovať trópy s národným kvetom orchideou.

Cena vstupného do vonkajších záhrad: zadarmo

Cena vstupného do Konzervatória - skleník „Dom kvetov“: dospelý 28 SGD (19 EUR), 15 SGD (10 EUR)

Cena za nočnú svetelnú šou „OCBC Garden Rhapsody“: dospelý 5 SGD (3 EUR), dieťa 3 SGD (2 EUR)

Gardens by the Bay

Gardens by the Bay (Zdroj: flickr/cc/kirainet)

 

Singapore Flyer

Ďalšou zaujímavou atrakciou mesta je ruské vyhliadkové koleso Singapore Flyer, ktoré vďaka výške 165 m patrí k najvyšším na svete. Polhodinovú jazdu si môže vychutnať až 784 osôb. Naskytne sa vám úžasný výhľad nielen na Singapur, ale aj na Malajziu a Indonéziu.

Cena: cca 20 – 30 SGD (13 – 20 EUR)

Singapore Flyer

Singapore Flyer (Zdroj: flickr/cc/DarkStry)
 

Ostrov Sentosa

Z pevniny Singapuru lanovkou, z nákupného centra Vivocity pešo promenádou alebo Sentosa Expresem sa ľahko dostanete na akýsi ostrov zábavy Sentosa. V roku 1970 sa stal turistickou atrakciou s veľkými možnosťami zábavy. Zo zaujímavých miest a atrakcií spomeňme ZOO, Podmorský svet (akvárium) s delfínmi, Butterfly Park s motýľmi z celého sveta, britskú pevnosť Fort Siloso z roku 1880, Vojenské múzeum či krásne pláže.

Cena vstupného do  Fort Siloso: dospelý 12 SGD (8 EUR), dieťa 9  SGD (6 EUR)

Cena vstupného do akvária: dospelý 38 SGD (25 EUR), dieťa 28  SGD (19 EUR)

Cena vstupného do ZOO: dospelý 28 SGD (19 EUR), dieťa 18  SGD (12 EUR)

Ostrov Sentosa neďaleko pevniny Singapuru

Ostrov Sentosa neďaleko pevniny Singapuru (Zdroj: flickr/cc/sharonodea)

 

Singapurská botanická záhrada

V meste nájdete aj krásnu botanickú záhradu, no nemýľte si ju s  Gardens by the Bay. Nachádza sa na okraji hlavnej nákupnej zóny. Návštevníci uvidia okolo 20 000 druhov tropických a subtropických rastlín a v Národnej záhrade orchideí, ktorá je jej súčasťou, viac ako 1200 druhov orchideí a 2000 hybridov.

Cena vstupného: zadarmo

Singapurská botanická záhrada

Singapurská botanická záhrada (Zdroj: flickr/cc/edwin.11)

 

Zoologická záhrada

Zoologická záhrada sa rozprestiera v Mandai v severnej časti Singapuru na ploche 28 hektárov. Do povedomia sa dostala najmä chovom orangutanov a ohrozených zvierat, no okrem toho poskytuje domov asi 2530 kusom zvierat, 315 druhov. Záhrada ponúka aj špeciálne atrakcie - predstavenia v detskej ZOO, prezentácia orangutanov počas ranného kŕmenia, predstavenie slonov a snáď najobľúbenejšia je Nočná prehliadka ZOO.

Cena vstupného: dospelý 18 SGD (12 EUR), dieťa 3 – 12 rokov 12 SGD (8 EUR)

Zoologická záhrada v Singapure

Zoologická záhrada v Singapure (Zdroj: flickr/cc/blackbec007)

 

Jurong Bird Park

Jedinečný park Jurong Bird Park je najväčším parkom tohto druhu na svete. Vo parku žije v takmer sto voliérach a vo vodných nádržiach viac ako 8 500 vtákov.

Cena vstupného: dospelý 29 SGD (19 EUR), dieťa 3 – 12 rokov 19 SGD (13 EUR)

Jurong Bird Park

Jurong Bird Park (Zdroj: flickr/cc/Albert Jafar)