Tipy na fakultatívne výlety - Seychely

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Tropický raj v podobe ostrovov a ostrovčekov ležiacich v Indickom oceáne s dokonalými podmienkami na kúpanie - to sú Seychely. Môžete nahliadnuť do rozmanitého podmorského sveta s množstvom farebných rýb a koralov, spoznávať krajinu s fascinujúcou faunou, kde sa veľké palmy nakláňajú až k pláži pomedzi žulové skaly či exotické živočíchy. Dnes vám pár tipov na zaujímavé miesta predstavíme.  
 

Mahé

Mahé je najväčším seychelským ostrovom a nachádza sa tu aj hlavné mesto súostrovia Victoria. Ostrov s rozlohou len 154,7 km² pokrýva viac ako 70 krásnych pláži z jemného svetlého piesku,  atmosféru dotvárajú koloniálne domčeky a bohatá vegetácia. Sever ostrova je viac poznačený turistickým ruchom, nájdete tu tie najznámejšie pláže ako napríklad Beau Vallon, no južná časť je pokojnejšia a takmer nedotknutá. Neďaleko hlavného mesta sa nachádza morský národný park s ostrovmi St. Anne, Cerf, Round a Moyene.

Cena z Mahé: 60 EUR

Príroda na ostrove najväčšom ostrove Mahé
Príroda na ostrove najväčšom ostrove Mahé (Zdroj: flickr)
 

Victoria

Hlavné mesto Seychel, Victoria, patrí k najmenším hlavným mestám na svete. Leží na severovýchodnej strane ostrova Mahé. Za pozretie stojí miestna botanická záhrada Victoria Botanical Gardens. Národné múzeum histórie či tradičný trh s rybami, ovocím a rôznymi miestnymi produktmi. Ak patríte k obdivovateľom výtvarného umenia, môžete navštíviť galériu miestneho významného umelca Georges Camille.

Victoria – hlavné mesto Seychel
Victoria – hlavné mesto Seychel (Zdroj: flickr/cc/flem-kjem)
 

Praslin

44 km severovýchodne od Mahé sa rozprestiera druhý najväčší seychelský ostrov Praslin. Ostrov dostal svoj názov podla francúzskeho diplomata César Gabriel de Choiseul, duc de Praslin. Veľkú plochu ostrova pokrývajú tropické lesy, ktoré sú domovom mnohých druhov vtákov. Južná časť ostrova bola dokonca označená ako Národný park Praslin. Najnavštevovanejšou atrakciou ostrova je Vallée de Mai prírodná rezervácia, ktorá bola založená v roku 1979, no samozrejme aj krásne pláže ako napríklad Anse Lazio či Anse Georgette.

Cena za spojený výlet na ostrovy Praslin a La Digue z Mahé: 125 EUR

Pláž Anse Georgette na ostrove Praslin
Pláž Anse Georgette na ostrove Praslin (Zdroj: flickr/cc/KineticSub)
 

Ostrovy Cousin, Curieuse a Saint Pierre

Môžete si urobiť výlet aj na malé seychelské ostrovčeky ako Cousin, Curieuse a Saint Pierre.   Cousin leží 2 km od ostrova Praslin a je chránenou oblasťou so vzácnymi druhmi vtákov. Neďaleko severného pobrežia Praslinu navštívte aj ostrov Curieuse, ktorý bol v roku 1979 s okolitými vodami vyhlásený za národný park Curieuse Marine National Park. Nachádza sa tu aj vzácny druh palmy. Neobývaný ostrov Saint Pierre je vzdialený 736 km juhozápadne od hlavného mesta na ostrove Mahé a aj tu môžete spoznávať krásnu prírodu.

Cena z ostrova Praslin: 105 EUR

Malý neobývaný ostrov Saint Pierre
Malý neobývaný ostrov Saint Pierre (Zdroj: flickr/cc/SBA73)

 

La Digue

Východne od ostrova Praslin a západne od Felicite Island nájdete ostrov La Digue známy krásou bielych pláží ako Anse Source d’Argent v severnej časti ostrova, Anse Severe na severozápade či Grand Anse, Petit Anse a Anse Cocos na juhovýchode. Ostrov je rozlohou štvrtý najväčší ostrov Seychel. Na ostrov sa dostanete trajektom, ktorý premáva z ostrova Mahé. Odporúčame navštíviť aj rezerváciu La Veuve Special Réserve so vzácnymi vtákmi.

Cena za spojený výlet na ostrovy Praslin a La Digue z Mahé: 125 EUR

Pláž Anse Source d’Argent na ostrove La Digue
Pláž Anse Source d’Argent na ostrove La Digue (Zdroj: flickr/cc/bayernphoto)

 

Thérèse

Tento malý neobývaný ostrov neďaleko západného pobrežia Mahé je ideálnym miestom pre vodné športy ako šnorchlovanie, potápanie, vodné lyže, windsurfing, plachtenie. Môžete sa venovať rybolovu alebo oddychovať na 700 metrov dlhej pláži z jemného bieleho piesku.

Na ostrove Thérèse
Na ostrove Thérèse (Zdroj: flickr/cc/laManu76)

 

Prírodný park Vallée de Mai

Národný park Vallée de Mai na seychelskom ostrove Praslin je zaujímavý vzácnym druhom palmy, ktorej listy dosahujú dĺžku až 14 metrov a šírku 6, plody sú veľké viac ako meter. Miesto je bohaté na vegetáciu a mnoho živočíchov. Park bol zapísaný aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Cena z ostrova Praslin: 50 EUR

Vegetácia uprostred Národného parku Vallée de Mai
Vegetácia uprostred Národného parku Vallée de Mai (Zdroj: flickr/cc/mountainbogy)

 

Le Jardin Du Roi Spice Garden

Približne 2 kilometre nad Anse Royale sa nachádza záhrada Le Jardin Du Roi Spice Garden,  kde sa pestuje korenie. Svojmu vzniku vďačí podnikateľovi s korením, ktorým je Francúz Pierre Poivre. Môžete tu relaxovať, kochať sa výhľadom na pobrežie či si prezrieť tunajšie malé múzeum.

Pohľad z Le Jardin Du Roi Spice Garden
Pohľad z Le Jardin Du Roi Spice Garden (Zdroj: flickr/cc/Ingo_D)
 

Sainte Anne National Marine Park

K hlavným potápačským lokalitám v Indickom oceáne patrí Sainte Anne National Marine Park s nádhernými koralovými záhradami, útesmi žralokov a farebnými tropickými rybami. Nachádza sa približne 5 kilometrov od hlavného mesta Victoria a tvorí ho 8 ostrovov:  St. Anne, Cerf, Round, Moyene, Île Cachée, Round Island, Long Island, Île Seche a Harrison Rock.

Podmorský svet v Sainte Anne National Marine Park
Podmorský svet v Sainte Anne National Marine Park (Zdroj: flickr/cc/philippeguillot21)
 

Beau Vallon, Mahé

Pláž Beau Vallon na severozápadnom pobreží ostrova Mahé asi 5 km od hlavného mesta Victoria patrí k najznámejším plážam súostrovia. Dlhá piesočnatá pláž poskytuje dobré podmienky na kúpanie, pestrú ponuku vodných športov, možnosti výletov na lodi so skleneným dnom, ubytovanie v početných rezortoch neďaleko pláže a výborné podmienky na bezpečné kúpanie.

Dlhá piesočnatá pláž Beau Vallon
Dlhá piesočnatá pláž Beau Vallon (Zdroj: flickr/cc/muelleve)