Počasie na Seychelách počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Seychely

Aktuálne počasie Seychely
24 °C
Pocitová: 26 °C
do 26°C
Maximálna denná
od 21°C
Minimálna nočná
5%
Riziko zrážok
80%
Vlhkosť
06:22
Východ slnka
18:13
Západ slnka
Zrána bude malá oblačnosť, prípadne polooblačno. Poobede polooblačno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 24 až 26 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 24 do 26 °C. Nočné teploty budú dosahovať 21 °C až 24 °C. Bude fúkať južný vietor rýchlosťou 25 km/h až 29 km/h.

Seychely teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat na Seychely

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov November až Marec, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Seychely sa vďaka stabilne teplému počasiu radia k celoročným destináciám. Denné teploty môžu stúpnuť až nad 32ºC a len málokedy klesnú pod 24ºC. More je veľmi teplé. V apríli sa ohreje až na 30ºC.

 

Seychely majú tropické podnebie s horúcim a vlhkým vzduchom počas celého roka. Počasie je pomerne stabilné bez výrazných zmien. Ovplyvňujú ho pasáty prúdiace od Indického oceánu. V období od novembra do marca prichádza severozápadný pasát a prináša dážď. Tropické dažde majú podobu intenzívnych krátkych búrok, ktoré prichádzajú prevažne v noci. Od mája do septembra prúdi juhovýchodný pasát. Ten je suchší a prináša mierne ochladenia a vietor.  Výhodou ostrovov je, že sa nachádzajú mimo cyklónových pásiem. Po období dažďov prichádza suché obdobie, no nie v pravom slova zmysle. Aj v tomto období sa vyskytujú búrky. Nie sú ale tak intenzívne a časté. Najteplejšími mesiacmi sú marec a apríl s priemernou maximálnou teplotou 30ºC.

 

Počasie na Seychelách podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

V januári sa denné teploty vyšplhajú na 29ºC pri miernej vlhkosti vzduchu a nočné na teplých 23ºC. Priemerná teplota mora je 28ºC. Treba počítať s výdatnými zrážkami, padne až 381mm, čo predstavuje cca 19 daždivých dní.

Február

Denné teploty sa držia naďalej na hodnote 29ºC, no vlhkosť vzduchu je už vysoká. Nočná teplota – 24ºC, teplota mora – 29ºC. Očakávajte 279mm zrážok, ktoré padnú počas 14 dní.

Marec

Priemerná denná teplota v marci je 30ºC, nočná 24ºC, teplota mora 29ºC. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Padne 189mm zrážok, čo je zhruba 14 dní s dažďom.

Apríl

Aprílové teploty dosahujú hodnotu 30ºC počas dňa a 24ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Kúpať sa dá v mori s teplotou 30ºC. Počítajte so zrážkami – 178mm v priebehu 17 dní.

Máj

Máj prináša denné teploty okolo 29ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu a nočné 25ºC. More má teplotu 29ºC. Počas 15 dní padne približne 133mm zrážok.

Jún

Priemerná maximálna denná teplota je 28ºC pri miernej vlhkosti vzduchu. Noci sú teplé okolo 24ºC. Kúpať sa dá v mori s teplotou 27ºC. Úhrn zrážok je nižší, padne 66mm počas 17 dní.

Júl

Denná teplota je 27ºC pri miernej vlhkosti vzduchu, nočná 23ºC a teplota mora 26ºC. Počas 16 dní padne asi 80mm zrážok.

August

Augustové denné teploty dosahujú 27ºC pri miernej vlhkosti vzduchu. Noci sú teplé okolo 23ºC. Priemerná teplota mora je 26ºC.  Očakávajte 117mm zrážok v priebehu 17 dní.

September                                                               

Počas dňa sa teplota pohybuje okolo 28ºC pri miernej vlhkosti. Vzduch počas noci ostáva teplý cca 24ºC. Teplota mora je 27ºC. V priebehu 15 dní padne asi 134mm zrážok.

Október

Priemerná maximálna denná teplota v októbri je 29ºC a nočná 23ºC. Vlhkosť vzduchu je mierna. Voda v mori sa ohreje na 28ºC. Október prináša veľa zrážok – 206mm/15 daždivých dní.

November

Novembrová denná teplota je cca 29ºC a nočná 23ºC. Vlhkosť vzduchu stúpne a je vysoká. Je to daždivý mesiac, kedy treba počítať až s 223mm počas 17 dní.

December

V decembri pokračuje podobné počasie ako v novembri. Denná teplota – 29ºC, nočná – 23ºC, teplota mora – 28ºC. Vlhkosť vzduchu mierna. Zrážok je však viac, padne 271mm, čo je asi 22 dní s dažďom.

 

Počasie na Seychelách podľa lokality

Počasie Seychely

 

Pobrežie

V pobrežných oblastiach sa najtypickejšie prejavuje tropické podnebie s horúcim a vlhkým vzduchom. Malé ostrovčeky majú charakter počasia rovnaký na celom území.

 

Vnútrozemie

Na väčších ostrovoch je cítiť prechod medzi pobrežnou časťou a vnútrozemí. Smerom do vnútrozemia sú horúčavy znesiteľnejšie, poskytuje únik od vysokej vlhkosti vzduchu, ktorá môže byť pre niektorých ľudí nepríjemná.

 

Severné ostrovy

Severné ostrovy sú bližšie k rovníku a sú teda aj daždivejšie než južné. Najväčší úhrn zrážok je na najväčšom z týchto ostrovov – na ostrove Mahé.

 

Kedy ísť na Seychely

Ostrovy vďaka vysokým teplotám vzduchu i mora je možné navštíviť takmer po celý rok. Odporúčame vyhnúť sa dvom hlavným sezónam a to medzi decembrom a januárom a júlom a augustom. Prichádza sem veľa turistov a hotely sú preplnené. Júl a august neodporúčame aj preto, že vplyvom pasátov je more rozbúrené. Ak by ste predsa len chceli vycestovať v tomto období, voľte letoviská v zátokách, ktoré sú chránené pred silným vetrom.