Počasie vo Vietname počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Vietnamu so sprievodcom.

Aktuálne počasie Vietnam

Aktuálne počasie Vietnam
19 °C
Pocitová: 20 °C
do 20°C
Maximálna denná
od 15°C
Minimálna nočná
14%
Riziko zrážok
72%
Vlhkosť
05:54
Východ slnka
18:10
Západ slnka
Zrána bude zamračené. Poobede oblačno, ojedinele zamračené. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 16 až 20 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 16 do 20 °C. Nočné teploty budú dosahovať 15 °C až 18 °C, priemerne 17 °C. Bude fúkať severovýchodný až východný vietor rýchlosťou 4 km/h až 11 km/h.

Vietnam teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Vietnamu

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Vietnam je exotická a rozmanitá krajina, ktorá má hneď niekoľko klimatických pásiem. Vďaka rozdielnemu počasiu v jednotlivých častiach krajiny sa po celý rok nájde lokalita, kam sa dá cestovať.

 

Subtropické podnebie na severe sa postupne smerom na juh mení na tropické. Počasie ovplyvňujú monzúny, v období od mája do októbra prichádza juhozápadný monzún a v období od novembra do apríla zas severovýchodný. Juhozápadný prináša silné dažde, ale aj vlhké a teplé počasie, výnimkou sú len hornaté časti v strede pobrežia. Severovýchodný je suchší, prináša studené daždivé počasie do severnej oblasti a juh ostáva teplý a suchý. Vo vnútrozemí sa rozprestierajú hornaté zalesnené časti, vďaka ktorým sú letá znesiteľné a príjemné, no zimy studené. Najteplejšími mesiacmi sú jún a júl s priemernou maximálnou teplotou 33ºC. Najmenej zrážok padne v decembri, daždivé obdobie trvá približne 5 dní.

 

Počasie vo Vietname podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Priemerná maximálna teplota počas dňa dosahuje príjemných 20ºC. Nočná teplota je ešte trochu chladná okolo 14ºC. Vyskytujú sa aj zrážky, cca 22mm, čo je zhruba 10 daždivých dní.

Február

Pokračuje podobné počasie ako v januári: denná teplota –  20ºC, nočná teplota – 15ºC, zrážky 28mm, počítajte s 12 daždivými dňami.

Marec

V marci sa denná teplota pohybuje okolo 23ºC a nočná 18ºC. Treba počítať s cca 42mm zrážok, čo predstavuje 15 daždivých dní.

Apríl

V tomto mesiaci sa oteplí na 27ºC počas dňa pri mierne zvýšenej vlhkosti vzduchu a 21ºC počas noci. Množstvo zrážok stúpa, padne 97mm zrážok, čo je zhruba 14 dní s dažďom.

Máj

Májové denné teploty sa vyšplhajú na horúcich 32ºC pri veľmi vysokej vlhkosti vzduchu. Noci sú teplé okolo 25ºC. Zrážky sú početné, odhaduje sa, že padne 181mm (15 daždivých dní).

Jún

V júni pokračujú vysoké teploty s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu: denná – 33ºC, nočná – 26ºC. Množstvo zrážok stále stúpa, padne až 242mm, prší zhruba 15 dní.

Júl

Júl je ďalší daždivý mesiac, kedy treba počítať s 258mm zrážok počas 16 dní. Vlhkosť vzduchu je extrémne vysoká, denná teplota  – 33ºC, nočná teplota – 26ºC.

August

Pre august je typické horúce vlhké počasie s veľkým množstvom zrážok, očakávať treba 297mm počas 17 dní. Denná teplota je 32ºC s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu a nočná 26ºC.

September                                                                 

Priemerná maximálna denná teplota dosahuje hodnoty okolo 31ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Nočné teploty sú naďalej vysoké okolo 25ºC. Prší takmer 14 dní, padne 225mm zrážok.

Október

Októbrové dni s teplotou 29ºC a vysokou vlhkosťou vzduchu striedajú teplé noci okolo 22ºC. Zrážok je výrazne menej než v septembri, počas 11 dní padne približne 125mm.

November

Denné teploty v novembri majú ešte príjemné hodnoty asi tak 25ºC a nočné 19ºC. Vlhkosť vzduchu je len mierna. Zrážky sú menej výdatné, počas 11 dní padne 57mm.

December

December prináša príjemných 22ºC počas dňa a 15ºC počas noci. Zrážok je málo zhruba 15mm, čo predstavuje 5 dní s výskytom dažďa.

 

Počasie vo Vietname podľa lokality

Počasie Vietnam

 

Juh

Južná časť je teplejšia ako severná, počas celého roka tu panuje teplé a vlhké počasie typické pre tropické podnebné pásmo. Daždivé dni striedajú krátke obdobia sucha. Leto je veľmi teplé s vysokou vlhkosťou vzduchu a zrážkami. Zimy sú suché, je to najslnečnejšie a najteplejšie obdobie.

 

Sever

Okrem toho, že je sever vo všeobecnosti chladnejší než juh, sú tu aj značné rozdiely medzi letnými a zimnými teplotami. Na juhu to môže byť len pár stupňov, no na severe v hornatých častiach sa vyskytuje počas zimy aj mierny mráz či snehové prehánky a v lete môžu teploty atakovať 40ºC.

 

Centrálna vysočina

V tejto časti krajiny padne najväčšie množstvo zrážok. Majú zväčša podobu prudkých a výdatných búrok. V delte Mekongu sa dokonca vyskytujú záplavy. Pre Centrálnu vysočinu platí, že so stúpajúcou nadmorskou výškou, klesá teplota vzduchu.

 

Centrálne pobrežie

Obdobie sucha trvá od marca do augusta, obdobie dažďov od septembra do februára. Najteplejšími mesiacmi sú jún, júl, august, kedy sa teploty šplhajú k horúcim 40ºC. Pozor si však treba dať na tajfúny, ktoré sú typické pre túto oblasť. Objavujú sa v septembri, októbri a novembri.

 

Kedy ísť do Vietnamu

Keďže je Vietnam veľmi rozmanitá krajina, takmer pre každú oblasť je ideálne vycestovať v inú dobu. Treba sa podrobne zamerať na oblasť, o ktorú máte záujem. Vo všeobecnosti je však najlepším obdobím na cestovanie prvá polovica februára. Je to jediné obdobie, kedy nehrozia výrazné zrážky ani extrémne horúčavy. Dá sa cestovať aj v marci a apríli, kedy je sever už viac zamračený a v centrálnej časti je príjemne teplo, no smerom na juh sú už teploty horúce. Centrálnu časť môžete navštíviť aj v decembri a januári, je tu vtedy sucho a slnečno.