Počasie v Thajsku počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Thajska so sprievodcom.

Aktuálne počasie Thajsko

Aktuálne počasie Thajsko
32 °C
Pocitová: 36 °C
do 33°C
Maximálna denná
od 27°C
Minimálna nočná
9%
Riziko zrážok
49%
Vlhkosť
05:50
Východ slnka
18:42
Západ slnka
Zrána bude oblačno. Poobede polooblačno, ojedinele zamračené. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 28 až 33 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 30 do 36 °C. Nočné teploty budú dosahovať 27 °C až 32 °C, priemerne 30 °C. Bude fúkať západný až juhozápadný vietor rýchlosťou 11 km/h až 22 km/h.

Thajsko teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Thajska

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Exotické Thajsko rozprestierajúce sa v juhovýchodnej časti Ázie je lákadlom najmä počas našich studených mesiacov. Tu nastáva obdobie sucha s teplotami okolo 30ºC. Vďaka podnebiu patrí ku krajinám, ktoré môžete navštíviť v akomkoľvek mesiaci v roku.

Thajsko sa nachádza v tropickom podnebí so stabilne vysokými teplotami. V krajine sa striedajú tri ročné obdobia len s malými odchýlkami teplôt - chladné, horúce a monzúnové.

Chladné obdobie by sa dalo skôr nazvať suchým obdobím. Trvá od novembra do marca (prípadne apríla) a charakterizujú ho teploty okolo 30ºC a mierne alebo žiadne zrážky.

Teplé obdobie s veľmi vysokými teplotami blížiacim sa k 40ºC trvá približne od marca do mája (prípadne júna).

Vo februári začínajú stúpať teploty a s nimi aj vlhkosť vzduchu. Je to predzvesť vlhkého monzúnového obdobia. Od júna do októbra prichádzajú juhozápadné monzúny z Indického oceánu a prinášajú vysokú vlhkosť a veľa zrážok. Majú podobu výdatných, no pomerne krátkych búrok.

 

Počasie v Thajsku podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Suchý január máva vysoké teploty cca 32ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné neklesajú pod 21ºC. Bez zrážok.

Február

Horúce teploty sa vo februári šplhajú k 33ºC. Vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká. Noc má zvyčajne teplých 23ºC. Takmer bez zrážok.

Marec

Marec prináša veľmi horúce počasie, kedy sa denné teploty môžu vyšplhať až na 34ºC. Vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká. Nočná teplota 23ºC. Takmer bez zrážok.

Apríl

Horúce teploty a vysoká vlhkosť pokračuje aj v apríli. Nočná teplota okolo 26ºC. Objavujú sa mierne zrážky, zhruba 6 daždivých dní.

Máj

V máji teploty vystupujú naďalej na horúcich 34ºC s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné neklesajú pod teplých 26ºC. V tomto mesiaci už treba počítať so zrážkami. Padne cca 182mm, čo predstavuje asi 15 daždivých dní.

Jún

Maximálne denné teploty v tomto mesiaci dosahujú horúcich 33ºC počas dňa a 26ºC počas noci. Ostáva veľmi vysoká vlhkosť vzduchu. Zrážky sú podobné ako v predchádzajúcom mesiaci.

Júl

Množstvo zrážok sa zvyšuje, zaznamenaných je až 17 dní, kedy padnú dažďové zrážky. Teplota je stále vysoká – denná 33ºC, nočná – 25ºC. Vlhkosť vzduchu veľmi vysoká.

August

August je daždivý mesiac, odhaduje sa, že padne až 207mm zrážok, čo je približne 19 daždivých dní. Teplota i tak ostáva stále na horúcich 32ºC počas dňa a 25ºC v noci.

September                                                                 

Priemerná maximálna denná teplota v septembri je horúcich 32°C s veľmi vysokou teplotou vzduchu. Nočné teploty neklesajú pod 25°C. Zrážky ešte o niečo stúpnu. Padne až 292mm, čo predstavuje 20 daždivých dní.

Október

Pokračujú denné teploty 32°C s veľmi vysokou teplotou vzduchu a nočné 24°C. Zrážky sú početné, no oproti septembru ich množstvo klesá. V októbri je asi 16 daždivých dní.

November

Maximálne novembrové teploty sú 32°C s vysokou vlhkosťou. Nočné majú príjemné hodnoty okolo 23°C. Zrážok je málo, len cca 6 daždivých dní.

December

December prináša maximálne teploty 30 – 31°C s vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné klesajú na 21°C. December je suchý mesiac, zrážky sú výnimočné.

 

Počasie v Thajsku podľa lokality

Počasie Thajsko

 

Severné Thajsko

Severná časť krajiny je prevažne hornatá a s narastajúcou nadmorskou výškou sa mení aj klíma. Typické sú veľké rozdiely v teplotách, hrozia extrémne vysoké teploty cez deň a naopak teploty v noci môžu klesnúť až na 10°C.

Last Minute na sever Thajska >>

Južné Thajsko

Najmä južná časť Thajska, ale aj centrálna majú stabilné teploty. Nehrozia tu výkyvy ako v severnej časti.

Last Minute na juh Thajska >>

Bangkok

Mesto leží len dva metre nad morom, počas výdatných dažďov čelí hrozbe záplav. Mesto má inak typické tropické podnebie s vysokými teplotami, ktoré sprevádza aj vysoká vlhkosť vzduchu. Narozdiel od hornatých častí, pobrežie máva teploty miernejšie vďaka neustále prúdiacemu príjemnému vánku.

Last Minute do Bangkoku >>

Ko Samui

Ostrov Ko Samui, ako aj ostatné thajské ostrovy, je známy priemernými teplotami okolo 30°C s miernym vánkom počas celého roka a vysokou vlhkosťou vzduchu. Počasie ovplyvňujú monzúny prinášajúce početné zrážky.

Last Minute na ostrov Ko Samui >>

Kedy ísť do Thajska

Ideálne obdobie na trávenie dovolenky v Thajsku je počas našej zimy od novembra do konca marca. Je to suché obdobie bez zrážok, kedy teploty stúpajú na horúcich 30°C. Vďaka priaznivému podnebiu a veľmi miernym zmenám v ročných obdobiach je možné krajinu navštíviť počas celého roka.