Počasie na Maldivách počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov na Maldivy so sprievodcom.

Maldivy (Maledivy) teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat na Maldivy

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Október až Apríl, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Maldivy sú známe pomerne vysokými a stabilnými teplotami, ktoré z tohto ostrovného štátu robia celoročne vyhľadávanú dovolenkovú destináciu. Denné teploty sa pohybujú v rozmedzí 25 – 30ºC. Kúpanie je neustále veľmi príjemné s priemernou teplotou mora 28 °C. Typická je vysoká vlhkosť vzduchu.

 

Zmeny v počasí na Maldivách sú minimálne, zmena počasia je spojená s dažďami. Majú dve ročné obdobia: obdobie monzúnových dažďov približne od apríla do decembra a obdobie sucha od decembra do apríla. Maldivy sa rozprestierajú pri rovníku, podnebie je teda tropické so slnečnými lúčmi počas celého roka. Najväčšie množstvo zrážok padne od mája do októbra. Naopak najsuchším obdobím je január – apríl. Teploty vrcholia v apríli. Priemerná denná teplota na Maldivách sa pohybuje okolo 27ºC.

Počasie na Maldivách podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Priemerná maximálna denná teplota v januári je horúcich 30ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu. Teplota mora dosahuje 28ºC. Nočná teplota cca 25ºC.

Február

Vo februári sa teploty počas dňa pohybujú tesne nad 30ºC s teplotou vody 28ºC. Vlhkosť vzduchu vysoká. Teplé noci majú 25ºC. Minimálne zrážky.

Marec

Priemerná denná teplota sa drží okolo 31ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu, kedy nočné teploty neklesajú pod teplých 25ºC. Teplota mora je približne 29ºC.

Apríl

V apríli vrcholia teploty, priemerná teplota býva 32ºC s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu. Teplota mora má 30ºC. Nočné teploty majú až 26ºC. Málo zrážok.

Máj

V máji je denná teplota naďalej vysoká, pohybuje sa okolo 31ºC, naďalej pretrváva veľmi vysoká vlhkosť vzduchu. Priemerná teplota mora – 30ºC, nočná – 26ºC. Mierne zrážky.

Jún

Júnové teploty sa udržiavajú na 30ºC, v noci neklesajú pod teplých 26ºC. Teplota vody 29ºC. Mierne zrážky.

Júl

Priemerné denné teploty sú približne 30ºC, nočné 25ºC. Vlhkosť vzduchu vysoká s výskytom zrážok. Teplota vody okolo 29ºC.

August

Teplota počas dňa dosahuje teplých 30ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu a výskytom zrážok. Teplota v noci neklesá pod 25ºC. Voda v mori – cca 29ºC.

September                                        

Treba očakávať dažďové zrážky (v priemere 15 dní so zrážkami). Teploty sa držia na 30ºC, voda okolo 28ºC, nočná teplota 25ºC.

Október

V októbri treba počítať s pravidelnými zrážkami. Denné teploty vzduchu sa držia vysoko okolo 30ºC, nočné 25ºC. Voda v mori okolo 28ºC.

November

Priemerná maximálna denná teplota v novembri je horúca – 30°C s vysokou vlhkosťou. Pravidelné dažďové zrážky. Nočná teplota neklesá pod príjemných 25°C, teplota vody 28°C.

December

Priemerná maximálna denná teplota je  30°C, nočná 25°C, teplota mora 28°C. Vlhkosť vysoká. Vyskytujú sa zrážky.

 

Počasie na Maldivách podľa lokality

Počasie Maldivy (Maledivy)

 

Severný Male Atol

Najteplejšími mesiacmi na Severnom Male Atole sú február, marec, apríl a máj s priemernou maximálnou teplotou 31°C. Najviac slnka si užijete vo februári, je to až 10 hodín slnečného jasu. More býva najteplejšie v období medzi aprílom a májom. Je to okolo 30°C.

 

Južný Male Atol

Najteplejším mesiacom na tomto atole je apríl, kedy sa teploty vyšplhajú na 32°C s 10 hodinami slnečného jasu. V apríli dosahuje teplota mora 30°C. Najmenej zrážok padne v januári a februári.

 

Male

V hlavnom meste je najteplejším mesiacom apríl s teplotami vzduchu až 32°C a teplotou vody okolo 30°C. Najmenej zrážok padne v januári a februári.
 

Kedy ísť na Maldivy

Obdobie sucha začína na konci novembra, vrcholí prílev severovýchodného monzúnu, ktorý prináša čaro suchého počasia a slnka. Trvá až do začiatku apríla. Odporúčame sa vydať na dovolenku medzi koncom decembra a koncom apríla, kedy sa teploty držia vysoko nad úrovňou 25ºC s približne 8 hodinami slnečného svitu.