Najkrajšie pláže na Maldivách

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov na Maldivy so sprievodcom.

 

Maldivy sú často označované ako „Raj na zemi“ a za jedno z najkrajších miest pre trávenie dovolenky. Môžete si tu vychutnať absolútny relax medzi palmami, popíjať kokosové mlieko, pozorovať delfíny či objavovať neobyčajne pestrý podmorský svet. Lode dopravia dovolenkárov na ostrovy s rozľahlými plážami s bielym pieskom a nedotknutou prírodou.  S výberom tej najkrajšej pláže vám poradíme.

 

Cocoa

Maldivy sú preslávené krásnymi plážami, jedny z tých najkrajších nájdete práve na ostrove Cocoa v Južnom Malé Atole. Z ubytovania v tvare miestnych lodičiek „dhoni“ prejdete na rozľahlú pláž z bieleho piesku na ostrove Cocoa. Sú tu veľmi dobré podmienky na plachtenie na katamaráne, surfing a windsurfing, ale aj potápanie či iné vodné športy.

Ubytovanie v podobe lodičiek dhoni (Zdroj: flickr/cc/Chi King)

 

Nika

Ostrov na Severnom Ari Atole je obklopený plytkými lagúnami, útesmi a plážami so svetlým pieskom. Nie sú tu takmer žiadne spodné prúdy, takže kúpanie je bezpečné aj pre najmenších dovolenkárov. Súčasne sú tu dobré podmienky na potápanie a šnorchlovanie.

Priezračne čistá voda pri ostrove Nika (Zdroj: flickr/cc/luxurytravelbroker)

 

Kandooma

Tento ostrov nájdete na juhu Južného Malé Atolu približne 35 km od hlavného mesta Male. Miestna pláž je umelo vytvorená, pretože tu kedysi nebol biely piesok, ako je na iných maldivských ostrovoch, a tak sa miestni obyvatelia rozhodli to zmeniť. Najväčším lákadlom je pre milovníkov potápania. Nachádza sa tu jaskyňa Kandooma Caves  a pri ostrov je aj známa chránená podmorská oblasť Guraidhoo Kandu

Dokonale podmienky na kúpanie na ostrove Kandooma (Zdroj: flickr/cc/End of City)

 

Ihuru

Pestré koralové útesy s dobrým prístupom, podmorský svet, jedny z najkrajších piesočnatých pláží a krištáľovo čistá voda, to všetko nájdete na ostrove Ihuru. Sú tu veľmi dobré podmienky nielen na slnenie a kúpanie, ale aj na potápanie.

Ostrov Ihuru je ideálnym miestom pre relax (Zdroj: flickr/cc/Bali Hotels)

 

Vabbinfaru

Vabbinfaru je ostrov s tropickou vegetáciou a romantickými plážami. Ponúka absolútny relax, ale aj veľa aktivít. Vďaka pestrofarebným koralom, ktoré ostrov obkolesujú a množstvu farebných rybiek je lákadlom pre obľúbencov potápania.

Ostrov s bielymi plážami a bujnou vegetáciou (Zdroj: flickr/cc/NOSYTOUR – Diving Tour Operator)

 

Nalaguraidhoo

Ostrov patrí do súostrovia atolu Haa Alifu Atol na severe Maldív. Pláž z jemného bieleho piesku sa veľmi mierne zvažuje do tyrkysovej lagúny. Vzhľad pláže dopĺňajú menšie palmy. Môžete len tak vylihovať na pláži s výhľadom na Indický oceán alebo vyskúšať potápanie, jazdu na kajaku či surfing. Zaujímavým programom je aj výlet na rybačku pri západe slnka a potom grilovanie úlovku priamo na pláži.

Pláž na ostrove Nalaguraidhoo (Zdroj: flickr/cc/bonvoyagepl)

 

Kuredu

Ostrov sa rozprestiera v severnej časti Lhaviyani Atol asi tak 35 minút cesty hydroplánom z hlavného mesta Male. Môžete sa tešiť na viac ako tri kilometre dlhú pláž lemovanú palmami. Milovníkov kvalitného potápania poteší správa, že sa pri ostrove nachádzajú hneď dva vraky. Podmorský svet je veľmi bohatý.

Oddych na pláži ostrova Kudera (Zdroj: flickr/cc/frasse21)

 

Kunfunadhoo

Na tomto ostrove nájdete všetko pre trávenie krásnej a kvalitnej dovolenky. Ostrov je súčasťou tzv. atolu Baa. Pláže majú odtieň slonoviny a zvažujú sa do tyrkysovej lagúny. Ideálne miesto pre romantické chvíle i pre športy ako windsurfing, šnorchlovanie a kanoistika.

Priezračná voda na maldivskom ostrove Kunfunadhoo (Zdroj: flickr/cc/jezzieg)

 

Baros

Baros má pláž s bielym pieskom lemovanú palmami a ibištekmi. Ostrov poskytuje veľmi dobré podmienky na potápanie a šnorchlovanie. Ak by vás skúmanie podmorského života zaujímalo viac, je možné si urobiť výlet do viac ako 30 lokalít ideálnych pre túto aktivitu.

Bar na ostrove Baros (Zdroj: flickr/cc/Gaz n Nic)

 

Huvafen Fushi

Ostrov je známy aj ako Nakatchafushi na Severnom Male Atole. Okrem relaxu na pláži v horúcom bielom piesku si môžete vyskúšať aj neďaleké spa centrum. Aj tu nájdete dobré podmienky pre potápanie a kúpanie.

Ostrov Huvafen Fushi (Zdroj: flickr/cc/Shaheed's Photography)

 

Meeru

Biela piesočnatá pláž na ostrove Meeru má dĺžku približne 1, 5 kilometra. Je tu vybudovaný jeden z najväčších dovolenkových rezortov na Maldivách, preto je toto miesto o niečo rušnejšie, ale výhodou je veľmi pestrý výber aktivít na súši (kriket, plážový volejbal, bedminton, futbal a minigolf) i tých vodných vrátane windsurfingu, plachtenia, jazdy na kajaku, šnorchlovania a potápania.

Obľúbené dovolenkové miesto - ostrov Meeru (Zdroj: flickr/cc/Sandy.Sanderson ONE MILLION PLUS)

 

Dhigufinolhu

Na ostrove Dhigufinolhu sa spája príjemný relax na bielej pláži s jemným pieskom s klasickými aktivitami Maldív. Je tu veľmi kvalitné potápanie alebo plavenie sa na miestnych lodičkách „dhoni“. Prípadne sa môžete vydať na rybačku.

Biely piesok na ostrove Dhigufinolhu (Zdroj: flickr/cc/Khrysthyne)

 

Veligandu

Nedotknutá 80 metrov dlhá pláž leží na Severnom Atole Ari. Zlatistý piesok sa mierne zvažuje do vody. Z Male je vzdialená 15 minút. Zážitkom je plávanie pri miestnych útesoch a poznávanie podmorského bohatstva.

Relax pod palmami ostrova Veligandu (Zdroj: flickr/cc/Jürgen Bierlein)

Často kladené otázky

Má Maldivy (Maledivy) piesočnaté pláže?

Maldivy (Maledivy) má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili na Maldivách?

na Maldivách je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Cocoa, Nika, Kandooma, Ihuru a ďaľšie.

Je dovolenka na Maldivách drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.