Najkrajšie pláže na Mauríciu

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Rozlohou malý ostrov Maurícius ležiaci v srdci Indického oceánu ukrýva fascinujúci prírodné bohatstvo - krásne pláže z bieleho piesku, ktoré sa tiahnu nekonečné kilometre obklopené panenskou prírodou, priezračnú tyrkysovo modrú vodu oceánu, lagúny a rozmanitý podmorský svet s farebnými koralmi. Dnes vám predstavíme výber najkrajších pláží ostrova Maurícius.

 

Pereybere Beach, Pereybere

Pláž Pereybere Beach nájdete približne 2 km východne od susedného Grand Baie. Na pláž sa dostanete jednoducho pozdĺž hlavnej pobrežnej cesty východne smerom na Cap Malheureux. Voda v tunajšej lagúne je hlboká a priezračná, a tak si na svoje prídu milovníci šnorchlovania. Je to živé miesto s množstvom stánkov s občerstvením, ktoré sú roztrúsené po celej pláži. Obľúbená je medzi turistami i miestnymi.

Obľúbená pláž Pereybere Beach
Obľúbená pláž Pereybere Beach (Zdroj: flickr/cc/grothaug)

 

Trou aux Biches Beach, Trou aux Biches

Pláž Trou aux Biches sa nachádza v severozápadnej časti ostrova Maurícius pár kilometrov juhozápadne od Grand Bay. Vďaka čistému kvalitnému piesku, poveternostným podmienkam a čistej vode patrí medzi najkrajšie pláže ostrova. Takmer 2 kilometre dlhú pláž chránia koralové útesy, ktoré sú lákadlom pre potápačov. Hneď pri pláží je autobusová zastávka, dostanete sa sem ľahko z Port Louis či Grand Bay.

Trou aux Biches BeachTrou aux Biches Beach (Zdroj: flickr/cc/sandthi)

 

Mont Choisy Beach, Mont Choisy

Pláž Mont Choisy sa nachádza medzi Pointe aux Cannoniers a Mont Choisy asi 4 km južne západne od Grand Baie. Leží smerom na severovýchod od pláže Trou aux Biches Beach. Takmer trojkilometrová pláž s bielym pieskom je lemovaná stromami, ktoré chránia pred priamym slnkom. Počas týždňa je pláž prázdna, ideálna na romantické chvíle a príjemné kúpanie v tyrkysovo modrej vode, no počas víkendov je plná ľudí, najmä miestnych. Pláž je ľahko dostupná autobusom z mesta Port Louis, Grand Baie a zo všetkých ostatných dedín pozdĺž severozápadného pobrežia ostrova Maurícius.

Mont Choisy Beach lemovaná stromamiMont Choisy Beach lemovaná stromami (Zdroj: flickr/cc/Henry & Tersia)

 

Blue Bay Beach, Blue Bay

V juhovýchodnej časti ostrova Maurícius neďaleko prístavného mesta Mahebourg leží Blue Bay Beach. Pre pokojné kúpanie a odpočinok je lepšie navštíviť pláž cez týždeň, počas víkendu je to obľúbené miesto pre obyvateľov z Mahebourgu. Atmosféru dotvárajú malé zátoky, kam môžete uniknúť pred zrakom davov. Nachádza sa tu aj najväčší morský park na ostrove - Blue Bay Marine Park, kam si môžete spraviť výlet za krásami podmorského sveta.

Pláž Blue Bay Beach na juhovýchode ostrovaPláž Blue Bay Beach na juhovýchode ostrova (Zdroj: flickr/cc/lan McBean)

 

Belle Mare Beach, Belle Mare

Belle Mare Beach je jednou z najkrajších a najdlhších pláží na ostrove. Tiahne sa od dedinky Belle Mare až do dediny Trou deau Douce. Krištáľovo čistá voda obmývajúca takmer nedotknuté biele pláže sa postupne mení na tmavomodrú vodu na konci lagúny. Okolie dotvára mnoho zelene. Vďaka svojej dĺžke poskytuje veľmi dobré podmienky pre bežcov a dlhé prechádzky.

Dlhá pláž Belle Mare s bielym pieskomDlhá pláž Belle Mare s bielym pieskom (Zdroj: flickr/cc/Max Greco)

 

Grand Bay Public Beach

V centre Grand Bay sa nachádza pekná verejná pláž Grand Bay Public Beach. Z pláže je výhľad na námestie a krásne zátoky. Je ľahko prístupná chôdzou z ktorejkoľvek časti mesta. Nájdete tu reštaurácie, stánky s rýchlym občerstvením či nápojmi.

Grand Bay BeachGrand Bay Beach (Zdroj: flickr/cc/The suitcase is ready!)

 

Ile aux Cerfs Beach

Kúsok od východného pobrežia ostrova Maurícius leží rajský ostrov Ile aux Cerfs. Loďou sa ľahko dopravíte na ostrov s krásnymi bielymi plážami a tropickými palmami kývajúcimi sa vo vetre. Čaro tohto miesta dotvárajú lagúny s krištáľovo čistou vodou tyrkysovej farby. Keďže ide o turisticky obľúbené miesto, nájdete tu všetko – ponuku športov, reštaurácie, bary a atď.

Biele pláže na ostrove Ile aux Cerfs s palmamiBiele pláže na ostrove Ile aux Cerfs s palmami (Zdroj: flickr/cc/ËÇHØÊS)

 

Flic en Flac Beach, Flic en Flac

Na západnom pobreží ostrova Maurícius medzi obcou Albion a Tamarin môžete navštíviť pláž Flic en Flac Beach, ktorá sa svojou dĺžkou zaraďuje medzi najdlhšie pláže ostrova. Tiahne sa takmer až k obci Tamarin. Pláž z bieleho piesku je chránená koralovými útesmi a poskytuje ideálne podmienky na relax a kúpanie bez silných morských prúdov.

Dlhá piesočnatá pláž Flic en Flac BeachDlhá piesočnatá pláž Flic en Flac Beach (Zdroj: flickr/cc/Star Tour)

 

Tamarin Beach, Tamarin

Táto pláž sa rozprestiera pri zátoke Tamarin medzi Flic en Flac a dedinou Black River. Plytká voda poskytuje príjemné podmienky na kúpanie, strednú hĺbku ocenia surfisti a do najhlbších vôd sa vstup neodporúča. Pre nízky výskyt koralov sú hlboké vody známe silnými prúdmi. Jemný piesok je zmiešaný s oblými kameňmi. Ak túžite po súkromí, odporúčame pláž navštíviť počas týždňa.

Scenéria na Tamarin BeachScenéria na Tamarin Beach (Zdroj: flickr/cc/ManuelOnTour)

 

St Félix Beach

Na juhu ostrova medzi mestami Belle Ombre a Soulliac objavíte najkrajšiu pláž južného Maurícia. Pláž so svetlým pieskom je obmývaná svetlou a tmavou vodou v mori, ktorá vytvára zaujímavé farebné efekty. Pláž je vhodná na pokojné oddychovanie v horúcom piesku a opaľovanie. Plávanie sa však neodporúča, pretože sú tu silné morské prúdy a mnoho koralov roztrúsených pozdĺž pláže.

Priezračná voda a príjemný tieň na pláží St FélixPriezračná voda a príjemný tieň na pláží St Félix (Zdroj: flickr/cc/chris_and_bex)

 

Gris Gris Beach

Pláž Gris Gris sa nachádza na juhu Maurícia pár kilometrov juhovýchodne od mestečka Souillac. Táto časť ostrova je prevažne skalnatá, môžete tu vidieť dramatické bitie divokých vĺn o skaly. Je tu krásna záhrada, ktorá vedie až k pláži. Z útesov je veľmi pekný výhľad na celú pláž.

Pohľad na pláž Chris Chrs BeachPohľad na pláž Chris Chrs Beach (Zdroj: flickr/cc/Robin Isacsson)

 

Riviere des Galets Beach

Zaujímavým miestom na ostrove je aj pláž Riviere des Galets Beach medzi Souillac a Bel Ombre. Pri pláži sa totižto nachádza malý ostrovček Ilot Sancho, na ktorý sa prebrodíte plytkou vodou v mori. Vody v okolí ostrova nie sú vhodné na kúpanie.

Oblasť pri Riviere des Galets BeachOblasť pri Riviere des Galets Beach (Zdroj: flickr/cc/carrotmadman6)

 

Le Morne Beach, Le Morne

Na krajnom juhozápade ostrova sa nachádza pekná pláž rozprestierajúca sa pod pohorím Le Morne. Verejná pláž Le Morne  je známa najmä medzi surfistami, windsurfistami a kitesurfistami. Môžete sa tu aj kúpať, no najvhodnejšia je na vodné športy.

Le Morne Beach pod pohorím Le MorneLe Morne Beach pod pohorím Le Morne (Zdroj: flickr/cc/Shyam.L)

Často kladené otázky

Má Maurícius piesočnaté pláže?

Maurícius má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili na Mauríciu?

na Mauríciu je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Pereybere Beach, Trou aux Biches Beach, Mont Choisy Beach, Blue Bay Beach a ďaľšie.

Je dovolenka na Mauríciu drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.