Najkrajšie pláže na Bali

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 18:00

 

Indonézsky ostrov Bali je ideálnym miestom pre trávenie idylickej dovolenky na kvalitných piesočnatých plážach obmývaných azúrovým morom a poznávanie krás podmorského sveta s rôznorodými živočíchmi a koralmi. Táto východoázijská destinácia ponúka pláže plné ľudí, no i také, kde sa vám pokojne môže stať, že budete jediným návštevníkom. Ponúkame vám párt tipov, kde nájdete tie najkrajšie.

 

Kuta

Južne od hlavného mesta Denpasar sa nachádza najznámejšie letovisko na Bali – letovisko Kuta s plážou s rovnomenným názvom. Nájdete tu ubytovanie všetkých kategórií od luxusných po jednoduchšie. Táto krásna takmer 8 km dlhá piesočnatá pláž je vhodná na kúpanie i pre surfistov, láka mladých ľudí vďaka množstvu nočných barov. Pláž je obľúbená, preto treba počítať s veľkým množstvom dovolenkárov.

Pláž v letovisku Kuta (Zdroj: flickr/cc/isitraining)

 

Tuban

Pláž Tuban je prirodzeným pokračovaním južnej časti vyššie spomínanej pláže Kuta. Kvalitou a krásnou nezaostáva za plážou Kuta, no je tu menej turistov. Je skôr vhodná pre oddych.

Južná časť pláže Kuta prechádza do pláže Tuban (Zdroj: flickr/cc/borborigmus)

 

Jimbaran

Jimbaran je malá rybárska dedinka vzdialená len pár kilometrov južne od Kuty. Spája sa tu dobré jedlo v podobe rybích špecialít a romantického kúpania. Ak by ste nechceli len odpočívať na čistej piesočnatej pláži, tak si prezrite hinduistický chrám Pura Ulun Siwi z 11. storočia.

Čistá piesočnatá pláž Jimbaran (Zdroj: flickr/cc/DanTheCam)

 

Nusa Dua

Ak si potrpíte na luxus a pobyt v 5 hviezdičkových hoteloch, tak letovisko Nusa Dua je pre vás tým pravým miestom. Keďže je považované za jedno z najluxusnejších miest na Bali, tak okrem krásnych piesočnatých pláží a priezračného mora sú samozrejmosťou služby ako spa centrum, moderné golfové ihrisko, nákupné a zábavné centrum. Z pláží v letovisku spomeňme - Bali Tropic, Sri Lanca, Mushroom, Gegere.

Pláž pri letovisku Nusa Dua (Zdroj: flickr/cc/skyseeker)

 

Sanur

Peknú pláž s jemným bielym pieskom objavíte aj juhovýchodne od Kuty. Takmer 5 kilometrová pláž ponúka príjemné kúpanie v pokojnej vode, čo láka rodiny s deťmi a je atraktívna aj pre milovníkov surfovania. Je tu len pár reštaurácií a požičovní pre vodné športy.

Pláž Sanur juhovýchodne od Kuty (Zdroj: flickr/cc/El Diario de Una Expatriada)

 

Padang Padang

Pláž vychýreného mena v surferských kruhoch sa nachádza na západnom pobreží polostrova Bukit. Okolo sú útesy a kamene, vlny bývajú niekedy skutočne búrlivé. Je krásna na pohľad, no nie je vhodná na pokojné kúpanie.

Surfovanie na pláži Padang Padang (Zdroj: flickr/cc/peo pea)

 

Uluwatu

Ak hľadáte miesto s úžasnou atmosférou, skúste pláž Uluwatu, na ktorú sa dostanete priechodom cez jaskyňu. Je tu jeden z najkrajších útesov na Bali a úžasný výhľad na Indický oceán. Len kúsok od pláže sa nachádza posvätný chrám Pura Luhur Uluwatu.

Pláž Uluwatu (Zdroj: flickr/cc/ShivRamky)

 

Pandawa

Rozľahlá pláž na juhu krajiny Pandawa s bielym pieskom je lákavá vďaka veľmi dobrým podmienkam na slnenie v horúcom čistom piesku a kúpaním v krištáľovo čistej vode, no krajina, do ktorej je vsadená, je samotná veľkým lákadlom. Na pláž sa prichádza cez kľukatú cestu kameňolomom, kde v skalách nájdete fascinujúce balijské sochy. Kedysi bolo toto miesto ukryté pred húfmi turistov, no z roka na rok sa viac a viac dostáva do povedomia.

Letecký pohľad na pláž Pandawa (Zdroj: flickr/cc/Suyasa Ketut)

 

Amed

Zaujímavým miestom je mestečko Amed s miestnymi plážami. Kedysi činné sopky v tejto oblasti zapríčinili, že miestne piesočnaté pláže sú priam čierne. Okrem tejto zvláštnosti je lokalita známa svojimi krásnymi koralovými útesmi a výbornými podmienkami na šnorchlovanie a potápanie. V hlbinách objavíte aj vraky lodí.

Pláž Amed s tmavým pieskom (Zdroj: flickr/cc/Sphoto+design)

 

Balangan Beach

Pláž neďaleko tradičnej dediny s pasúcim sa dobytkom, poliami a miestnymi obyvateľmi nie je  typickou plážou na pokojné kúpanie. Potešíme však milovníkov vodných športov, vlny sú prudké a treba si dať pozor aj na spodné prúdy. Prechádzka po pláži je tiež pekným zážitkom.

Pohľad na Balangan Beach (Zdroj: flickr/cc/travelfishery)

 

Geger Beach

Pri ceste do Nusa Dua narazíte na krásnu pláž Geger Beach s bielym pieskom. Voda je tu chladnejšia než v Kute či na Balangan Beach. V okolí nájdete len pár kaviarničiek, inak je to veľmi pokojné miesto.

Pláž Geger s bielym pieskom (Zdroj: flickr/cc/Launisch)

 

Lovina Beach

Lovina Beach je plážou v severnej časti Bali s čiernym pieskom, ktorý sa sem dostal vďaka sopke  Mt Agung. Je správnou voľbou pre tých, ktorí si chcú zaplávať v pokojnej a bezpečnej vode. Nie je preplnená ľuďmi, takže si oddýchnete. Môžete si zájsť do rybárskej dedinky či k termálnym prameňom.

Tmavý piesok na Lovina Beach (Zdroj: flickr/cc/Karin&Sanne)

 

Nyang Nyang Beach

Ukrytou plážou Bali je určite Nyang Nyang Beach. Tradičných dovolenkárov odrádza ťažší prístup k pláži, treba prekonať oblasť porastenú machom, ktorá býva klzká. Preto pláž nie je vhodná pre deti. No ak prekonáte túto prekážku, ocitnete sa na krásnej pláži z bieleho piesku pri priezračnej vode v súkromí, absolútny relax a čistota, pretože miestni každý deň zbierajú riasy.

Málo navštevovaná pláž Nyang Nyang (Zdroj: flickr/cc/nekomokoh)