Najkrajšie pláže na Bali

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Indonézsky ostrov Bali je ideálnym miestom pre trávenie idylickej dovolenky na kvalitných piesočnatých plážach obmývaných azúrovým morom a poznávanie krás podmorského sveta s rôznorodými živočíchmi a koralmi. Táto východoázijská destinácia ponúka pláže plné ľudí, no i také, kde sa vám pokojne môže stať, že budete jediným návštevníkom. Ponúkame vám párt tipov, kde nájdete tie najkrajšie.

 

Kuta

Južne od hlavného mesta Denpasar sa nachádza najznámejšie letovisko na Bali – letovisko Kuta s plážou s rovnomenným názvom. Nájdete tu ubytovanie všetkých kategórií od luxusných po jednoduchšie. Táto krásna takmer 8 km dlhá piesočnatá pláž je vhodná na kúpanie i pre surfistov, láka mladých ľudí vďaka množstvu nočných barov. Pláž je obľúbená, preto treba počítať s veľkým množstvom dovolenkárov.

Pláž v letovisku Kuta (Zdroj: flickr/cc/isitraining)

 

Tuban

Pláž Tuban je prirodzeným pokračovaním južnej časti vyššie spomínanej pláže Kuta. Kvalitou a krásnou nezaostáva za plážou Kuta, no je tu menej turistov. Je skôr vhodná pre oddych.

Južná časť pláže Kuta prechádza do pláže Tuban (Zdroj: flickr/cc/borborigmus)

 

Jimbaran

Jimbaran je malá rybárska dedinka vzdialená len pár kilometrov južne od Kuty. Spája sa tu dobré jedlo v podobe rybích špecialít a romantického kúpania. Ak by ste nechceli len odpočívať na čistej piesočnatej pláži, tak si prezrite hinduistický chrám Pura Ulun Siwi z 11. storočia.

Čistá piesočnatá pláž Jimbaran (Zdroj: flickr/cc/DanTheCam)

 

Nusa Dua

Ak si potrpíte na luxus a pobyt v 5 hviezdičkových hoteloch, tak letovisko Nusa Dua je pre vás tým pravým miestom. Keďže je považované za jedno z najluxusnejších miest na Bali, tak okrem krásnych piesočnatých pláží a priezračného mora sú samozrejmosťou služby ako spa centrum, moderné golfové ihrisko, nákupné a zábavné centrum. Z pláží v letovisku spomeňme - Bali Tropic, Sri Lanca, Mushroom, Gegere.

Pláž pri letovisku Nusa Dua (Zdroj: flickr/cc/skyseeker)

 

Sanur

Peknú pláž s jemným bielym pieskom objavíte aj juhovýchodne od Kuty. Takmer 5 kilometrová pláž ponúka príjemné kúpanie v pokojnej vode, čo láka rodiny s deťmi a je atraktívna aj pre milovníkov surfovania. Je tu len pár reštaurácií a požičovní pre vodné športy.

Pláž Sanur juhovýchodne od Kuty (Zdroj: flickr/cc/El Diario de Una Expatriada)

 

Padang Padang

Pláž vychýreného mena v surferských kruhoch sa nachádza na západnom pobreží polostrova Bukit. Okolo sú útesy a kamene, vlny bývajú niekedy skutočne búrlivé. Je krásna na pohľad, no nie je vhodná na pokojné kúpanie.

Surfovanie na pláži Padang Padang (Zdroj: flickr/cc/peo pea)

 

Uluwatu

Ak hľadáte miesto s úžasnou atmosférou, skúste pláž Uluwatu, na ktorú sa dostanete priechodom cez jaskyňu. Je tu jeden z najkrajších útesov na Bali a úžasný výhľad na Indický oceán. Len kúsok od pláže sa nachádza posvätný chrám Pura Luhur Uluwatu.

Pláž Uluwatu (Zdroj: flickr/cc/ShivRamky)

 

Pandawa

Rozľahlá pláž na juhu krajiny Pandawa s bielym pieskom je lákavá vďaka veľmi dobrým podmienkam na slnenie v horúcom čistom piesku a kúpaním v krištáľovo čistej vode, no krajina, do ktorej je vsadená, je samotná veľkým lákadlom. Na pláž sa prichádza cez kľukatú cestu kameňolomom, kde v skalách nájdete fascinujúce balijské sochy. Kedysi bolo toto miesto ukryté pred húfmi turistov, no z roka na rok sa viac a viac dostáva do povedomia.

Letecký pohľad na pláž Pandawa (Zdroj: flickr/cc/Suyasa Ketut)

 

Amed

Zaujímavým miestom je mestečko Amed s miestnymi plážami. Kedysi činné sopky v tejto oblasti zapríčinili, že miestne piesočnaté pláže sú priam čierne. Okrem tejto zvláštnosti je lokalita známa svojimi krásnymi koralovými útesmi a výbornými podmienkami na šnorchlovanie a potápanie. V hlbinách objavíte aj vraky lodí.

Pláž Amed s tmavým pieskom (Zdroj: flickr/cc/Sphoto+design)

 

Balangan Beach

Pláž neďaleko tradičnej dediny s pasúcim sa dobytkom, poliami a miestnymi obyvateľmi nie je  typickou plážou na pokojné kúpanie. Potešíme však milovníkov vodných športov, vlny sú prudké a treba si dať pozor aj na spodné prúdy. Prechádzka po pláži je tiež pekným zážitkom.

Pohľad na Balangan Beach (Zdroj: flickr/cc/travelfishery)

 

Geger Beach

Pri ceste do Nusa Dua narazíte na krásnu pláž Geger Beach s bielym pieskom. Voda je tu chladnejšia než v Kute či na Balangan Beach. V okolí nájdete len pár kaviarničiek, inak je to veľmi pokojné miesto.

Pláž Geger s bielym pieskom (Zdroj: flickr/cc/Launisch)

 

Lovina Beach

Lovina Beach je plážou v severnej časti Bali s čiernym pieskom, ktorý sa sem dostal vďaka sopke  Mt Agung. Je správnou voľbou pre tých, ktorí si chcú zaplávať v pokojnej a bezpečnej vode. Nie je preplnená ľuďmi, takže si oddýchnete. Môžete si zájsť do rybárskej dedinky či k termálnym prameňom.

Tmavý piesok na Lovina Beach (Zdroj: flickr/cc/Karin&Sanne)

 

Nyang Nyang Beach

Ukrytou plážou Bali je určite Nyang Nyang Beach. Tradičných dovolenkárov odrádza ťažší prístup k pláži, treba prekonať oblasť porastenú machom, ktorá býva klzká. Preto pláž nie je vhodná pre deti. No ak prekonáte túto prekážku, ocitnete sa na krásnej pláži z bieleho piesku pri priezračnej vode v súkromí, absolútny relax a čistota, pretože miestni každý deň zbierajú riasy.

Málo navštevovaná pláž Nyang Nyang

Málo navštevovaná pláž Nyang Nyang (Zdroj: flickr/cc/nekomokoh)

Často kladené otázky

Má Bali piesočnaté pláže?

Bali má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili na Bali?

na Bali je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Kuta, Tuban, Jimbaran, NusaDua a ďaľšie.

Je dovolenka na Bali drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.