Najkrajšie pláže na Seychelách

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Seychely – to je 115 ostrovov a ostrovčekov ležiacich v západnej časti Indického oceánu, kde nájdete krásne pláže s jemným svetlohnedým až bielym pieskom, krištáľovo čisté more azúrovej farby, fascinujúce koralové útesy, romantické zátoky a bohatú tropickú flóru. Tento dovolenkový raj ponúka veľké množstvo krásnych a kvalitných pláži. Dnes vám predstavíme výber z tých najkrajších.

 

Anse Lazio, Praslin

V Chevalier Bay na severozápadnom cípe ostrova Praslin sa rozprestiera jeho najznámejšia pláž  – pláž Anse Lazio. Krásna pláž s bielym jemným pieskom lemovaná tropickou vegetáciou a žulovými balvanmi rozmanitých tvarov poskytuje veľmi dobré podmienky na oddych na horúcom piesku a na pokojné kúpanie. Krištáľovo čistá voda sa mierne zvažuje do mora. Okrem kúpania tu sú aj dobré podmienky na šnorchlovanie.

Pláž Anse Lazio s bielym pieskom, bujnou vegetáciou a žulovými kameňmi
Pláž Anse Lazio s bielym pieskom, bujnou vegetáciou a žulovými kameňmi (Zdroj: flickr/cc/Angykart)

 

Anse Intendance, Mahé

Široká piesočnatá pláž Anse Intendance na ostrove Mahé leží v zálive, ktorý obklopuje bujná vegetácie prevažne kokosové palmy. Keďže pláž nie je chránená útesom, treba počítať s občasným výskytom vĺn, ktoré ocenia milovníci windsurfingu. Kúpanie je vhodné len v období, keď nie je silný vietor. Do povedomia sa dostala po výstavbe jedného z najluxusnejších hotelov na Seychelách.

Široká pláž Anse Intendance s bujnou vegetáciou
Široká pláž Anse Intendance s bujnou vegetáciou (Zdroj: flickr/cc/jmhullot)

 

Port Launay, Mahé

Na severozápadnom pobreží ostrova Mahé v chránenej oblasti známej ako Marine National Park objavíte pláž Port Launay. Ide o dlhú a širokú pláž s azúrovým morom, kde najmä počas týždňa nájdete pokoj pre príjemný odpočinok. Sú tu veľmi dobré podmienky na poznávanie farebných koralov a rôznych druhov rýb. Pozor, keďže sa nachádza v chránenej oblasti, nesmiete zbierať mušle a koraly.

Pláž Port Launay v chránenej oblasti
Pláž Port Launay v chránenej oblasti (Zdroj: flickr/cc/invisibleman56)

 

Anse Georgette, Praslin

Krásna pláž Anse Georgette na ostrove Praslin s jemným svetlým pieskom lemovaná žulovými balvanmi je vďaka romantickej atmosfére a dojmu súkromia častou voľbou kam ísť na svadobnú cestu. Považuje sa za jednu z najkrajších pláží na Seychelách, pravidelne obsadzuje rebríčky najkrajších pláží sveta. Pláž je dostupná len loďou.

Jedna z najkrajších pláži na Seychelách
Jedna z najkrajších pláži na Seychelách (Zdroj: flickr/cc/soseychelles)
 

Anse Royale, Mahé

Ak hľadáte rozprávkové miesto s palmami, belavým pieskom a azúrovým morom, zavítajte na juhovýchodné pobrežie Anse Royale, ktoré je známe malebnými skalnatými zátokami, ktoré sa vinú až k anglikánskemu kostolíku. Pláž Anse Royale je sčasti chránená útesom, tam je kúpanie bez prúdov a úplne bezpečné. Poskytuje tiež veľmi dobré podmienky na poznávanie krás podmorského sveta.

Pohľad na časť pláže Anse Royal
Pohľad na časť pláže Anse Royal (Zdroj: flickr/cc/jmhullot)

 

Beau Vallon, Mahé

Na severozápadnom pobreží ostrova Mahé asi 5 km od hlavného mesta Victoria sa nachádza obľúbené letovisko s plážou Beau Vallou. Táto dlhá piesočnatá pláž poskytuje dobré podmienky na kúpanie, pestrú ponuku vodných športov, potápačské centrum, možnosti výletov na lodi s preskleným dnom, ubytovanie v početných rezortoch neďaleko pláže. Keďže sa tu nenachádzajú žiadne koraly ani nebezpečné prúdy, je voda v mori vhodná  na kúpanie aj pre malé deti.

Dlhá piesočnatá pláž Beau Vallon
Dlhá piesočnatá pláž Beau Vallon (Zdroj: flickr/cc/muelleve)

 

Anse Source d’Argent, La Digue

Malý tropický raj Anse Source d’Argent sa nachádza v severnej časti ostrova La Digue. Z bieleho jemného piesku sa týčia obrovské žulové balvany. Pláž je skôr vhodná na odpočinok, prechádzku a fotenie než na kúpanie. Lemuje ju koralový útes a tropické palmy.

Najkrajšia pláž ostrova La Digue - Anse Source d’Argent
Najkrajšia pláž ostrova La Digue - Anse Source d’Argent (Zdroj: flickr/cc/Hughie O'Connor)
 

Anse Pierrot, La Digue

Ak trávite dovolenku na preslávenej pláží Anse Source d'Argent, odporúčame vám urobiť si prechádzku ďalej cez malú riečku a navštíviť aj krásnu pláž Anse Pierrot. Nachádza sa v juhozápadnej časti ostrova La Digue. Nájdete tu súkromie a ideálne podmienky na kúpanie v plytkej pokojnej vode, čo ocenia rodiny s deťmi.

Anse Pierrot, La Digue
Anse Pierrot, La Digue (Zdroj: flickr/cc/Hughie O'Connor)

 

Bombe Bay Beach, Desroches

Rozľahlá pláž z čistého bieleho piesku je hlavnou plážou ostrova Desroches. Ideálna je pre dovolenkárov ubytovaných priamo v rezorte, ktorý sa nachádza na opačnej strane ostrova. Na prepravu nebudete potrebovať žiaden dopravný prostriedok, stačí si urobiť prechádzku. Poskytuje veľmi dobré podmienky na opaľovanie a kúpanie.  

Pláž na ostrove Desroches Island
Pláž na ostrove Desroches Island (Zdroj: flickr/cc/claire_vick)

 

Petite Anse, Mahé

Petite Anse je súkromná pláž patriace k rezortu, no vstup je bezplatný. Leží vedľa pláže Grand Anse na ostrove Mahé, odkiaľ si môžete urobiť krátku prechádzku po chodníku medzi skalami. Pláž je ideálna na opaľovanie či piknik.

Pláž Petite Anse
Pláž Petite Anse (Zdroj: flickr/cc/Robin S Photography)
 

Anse Severe, La Digue

V severozápadnej časti ostrova La Digue môžete navštíviť pláž Anse Severe, stačí odbočiť vľavo  na móle v La Passe. Pláž je  pokojným miestom vhodným na slnenie a kúpanie s jemným pieskom a azúrovým morom. Nikdy nie je preplnená.

Azúrové more obmýva piesočnatú pláž Anse Severe
Azúrové more obmýva piesočnatú pláž Anse Severe (Zdroj: flickr/cc/xandl81)
 

Anse Victorin, Fregate Island

Krásu pláže Anse Victorin na ostrove Fregate Island oceňujú dovolenkári i odborníci, vďaka čomu bola neraz zaradená do zoznamu najkrajších pláží sveta. Široká pláž z bieleho piesku je obmývaná priehľadnou vodou, popri pláži sa vinie pás tropických paliem a žulových balvanov. Ponúka veľmi dobré podmienky na kúpanie a šnorchlovanie.

Pláž na ostrove Fregate Island
Pláž na ostrove Fregate Island (Zdroj: flickr/cc/ChrisBrownsound)
 

Anse Kerlan, Praslin

Pláž Anse Kerlan je obľúbená najmä vďaka výhodnej polohe neďaleko letiska ostrova Praslin. Ostrov ponúka vizuálne atraktívnejšie pláže, no nájdete tu absolútne všetko, čo potrebujete na trávenia krásnej dovolenky – jemný čistý piesok, príjemné podmienky na slnenie a kúpanie.

Anse Kerlan na ostrove Praslin
Anse Kerlan na ostrove Praslin (Zdroj: flickr/cc/patriciasilva7)

Často kladené otázky

Má Seychely piesočnaté pláže?

Seychely má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili na Seychelách?

na Seychelách je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Anse Lazio, Anse Intendance, Port Launay, Anse Georgette a ďaľšie.

Je dovolenka na Seychelách drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.