Najkrajšie pláže v Thajsku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Thajska so sprievodcom.
 

Thajsko leží v juhovýchodnej časti Ázie, pevnina i množstvo ostrovov a ostrovčekov lákajú vďaka svojej rozmanitosti turistov z celého sveta. Biele piesočnaté pláže obmýva teplá voda akvamarínovej farby, rušné miesta striedajú osamelé zátoky, nájdete tu tropickú vegetáciu s palmami, koralové útesy, vápencové útvary a ešte oveľa viac. Veľké letoviská majú aj svoje vlastné letiská. Dnes vám predstavíme niekoľko tipov, kde nájdete tie najkrajšie thajské pláže.

 

Maya Bay, Koh Phi Phi Ley

Pláž leží na malom ostrove v dobre ukrytej zátoke, ktorá je obohnaná vysokými útesmi. Mohlo by sa zdať, že je to tiché miesto ukryté pred zrakom davov, no nie je tomu tak. Patrí k obľúbeným miestam a organizujú sa sem pravidelné výlety loďou. Po cca 90 minútach plavby z Phuketu sa dostanete na túto krásnu pláž vhodnú aj na šnorchlovanie a potápanie. Je súčasťou národného parku.

Pozrite si najnovšie last minute ponuky na Koh Phi Phi »

Maya Bay, Koh Phi Phi Ley (Zdroj: flickr/cc/10tis.com)

 

Phra Nang Beach, Railay

Na Andamanskom pobreží na južnom cípe Railay sa nachádza pláž Phra Nang Beach. Pláž s bielym pieskom a smaragdovou vodou je obohnaná vápencovými útesmi. Niet pochýb, že patrí k najkrajším thajským plážam. Miestne skaly sú lákadlom pre horolezcov.

Pozrite si najnovšie last minute ponuky pre Bailay Beach »

Pláž Phra Nang Beach na južnom cípe Railay (Zdroj: flickr/cc/Yvos75)

 

Railey Beach, Krabi

Thajská pláž Railey dostala prívlastok najkrajšia. Nájdete ju uprostred krásnej zelenej prírody obklopená vápencovými skalami, ktoré vďaka rôznym stupňom obtiažnosti lákajú milovníkov horolezectva. Výhodou pláže je, že nie je tak preplnená a užijete si tu pohodu a relax. Sú tu aj priaznivé podmienky na šnorchlovanie.

Pozrite si najnovšie last minute ponuky na Krabi »

Najkrajšia thajská pláž Railey (Zdroj: flickr/cc/pisaei85)

 

Ko Nang Yuan

Ostrov Ko Nang Yuan sa nachádza len kilometer od Ko Tao a dovolenkári sem radi podnikajú výlety. Ostrovné časti sú prepojené akousi hrádzou z jemného svetlého piesku. Priezračná voda ponúka veľmi dobré podmienky na šnorchlovanie a potápanie.

Pozrite si najnovšie last minute ponuky na Krabi »

Piesočnatá hrádza (Zdroj: flickr/cc/aleex!!)

 

Lamai Beach, Koh Samui

Ak hľadáte tichú pláž ideálnu na plávanie, odporučíme vám Lamai Beach na druhom najväčšom ostrove Thajska – Koh Samui. Pláž sa môže pochváliť krásnym dlhým pásom bieleho piesku, ktorý poskytuje dostatok priestoru a pokoja pre každého návštevníka, ale nemusíte sa obávať. Pri pláži nájdete všetko – reštaurácie, bary a možnosti aktivít.

Pozrite si najnovšie last minute ponuky pre Lamai Beach »

Pohľad na druhú najväčšiu pláž Lamai Beach (Zdroj: flickr/cc/IMP1)

 

Sairee Beach, Ko Tao

Najdlhšiu pláž ostrova Ko Tao známeho aj ako „Korytnačí ostrov“ nájdete na jeho západnej strane. Rozlohou je však oproti iným plážam malá, no poskytuje všetko pre trávenie dobrej dovolenky – bary a reštaurácie hneď pri pláži a vhodné podmienky na kúpanie i potápanie.

Pozrite si najnovšie last minute ponuky pre Ko Tao »

Pláž Sairee na ostrove Ko Tao (Zdroj: flickr/cc/Matthew Gain)

 

Kata Beach, Phuket

Na ostrove Phuket nájdete aj krásnu piesočnatú pláž Kata Beach. Slnenie na širokej pláži a kúpanie v sýtomodrej vode je lákadlom pre rodiny s deťmi. Táto palmami lemovaná pláž je pokojnejšia než Patong Beach, ktorú tiež nájdete na ostrove. K dispozícii sú reštaurácie, obchodíky a  zabavíte sa aj vo večerných hodinách.

Pozrite si najnovšie last minute ponuky pre Kata Beach »

Široká piesočnatá pláž Kata Beach (Zdroj: flickr/cc/vosta)

 

White Sand Beach, Ko Chang

Pláž leží na ostrove Ko Chang, ktorý leží v juhovýchodnej časti Thajska blízko Kambodže.  Tento dlhý úsek bieleho piesku majú v obľube všetky vekové kategórie. Pri pláži je pár barov a reštaurácií. Aj napriek tomu, že je to centrum ostrova, je oblasť jednou z tých pokojnejších.

Pozrite si najnovšie last minute ponuky pre Ko Chang »

White Sand Beach, Ko Chang (Zdroj: flickr/cc/10tis.com)

 

Haad Rin, Koh Pha Ngan

Haad Rin je pokojná pláž vhodná na kúpanie a oddychovanie, no raz do mesiaca sa zmení na miesto plné zábavy, na veľkú nočnú párty. Počas nej uvidíte aj ohňovú šou. Samozrejmosťou sú rôzne bary a reštaurácie.

Pozrite si najnovšie last minute ponuky pre Ko Pha ngan »

Pohľad na pláž Haad Rin (Zdroj: flickr/cc/marcwiz2012)

 

Hat Pramong, Ko Lipe

Pláž Sunset Beach leží v malej zátoke na Ko Lipe, známa je skôr ako Hat Pramong. Nájdete tu pokojné miesto s pôvodnými obyvateľmi a tradičnou kultúrou, len malé strediská, ubytovanie v bungalovoch a chatkách, žiadne veľké rezorty.

Pohľad na Hat Pramong a jeho pláž (Zdroj: flickr/cc/10tis.com)

 

Patong Beach, Phuket

Pláž Patong patrí k najobľúbenejším thajským plážam, preto treba počítať s množstvom ľudí, ale aj množstvom pestrých služieb a atrakcií. Nájdete tu reštaurácie, denné i nočné bary, obchody a pestrú ponuku vodných športov. Pláž je ideálnym miestom pre ľudí, ktorí sa radi zabávajú celú noc.

Pozrite si najnovšie last minute ponuky pre Patong Beach »

Jedna z najobľúbenejších thajských pláží Patong Beach (Zdroj: flickr/cc/LAXFlyer)

 

Hua Hin Beach, Malajský polostrov

Ste vášnivým golfistom? Tak vám odporučíme pláž, ktorá sa nachádza v severnej časti Malajského polostrova. Lokalita s plážou Hua Hin Beach je okrem viacerých golfových ihrísk zaujímavá palácom Klai Kangwon, ktorý dodnes využíva thajská kráľovská rodina. Táto časť Thajska bola dlhé roky obľúbeným miestom Thajčanov, len posledné roky je atraktívna pre turistov z celého sveta.

Pozrite si najnovšie last minute ponuky pre Hua Hin »

Hua Hin Beach, Malajský polostrov (Zdroj: flickr/cc/Vidar2010)

 

Hat Tha Nam (Lonely Beach), Ko Chang

Nenechajte sa zmiasť názvom tejto pláže, už to nie je opustená tzv. Lonely Beach. Dnes je to rušné miesto, kde sa konajú párty s tanečnou hudbou. Je tu aj pekná reštaurácia s barom z dreva a bambusu.

 

Ao Bang Bao, Ko Kood

Na záver ponúkame pokojnú pláž ostrova Ko Kood, kde si užijete maximálnu pohodu, oddych na čistej pláže zo svetlého piesku, v čistej tyrkysovej vode a v prostredí krásnych kokosových paliem.

Často kladené otázky

Má Thajsko piesočnaté pláže?

Thajsko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Thajsku?

v Thajsku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Maya Bay, Phra Nang Beach, Railey Beach, Ko Nang Yuan a ďaľšie.

Je dovolenka v Thajsku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.