Najkrajšie pláže Bangkok a okolie

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
0850 100 111
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Bangkok a okolie so sprievodcom.

 

Hlavné mesto Thajska - rozmanitý Bangkok s modernými mrakodrapmi i úzkymi uličkami tradičných štvrtí a fascinujúcimi chrámami je veľkým lákadlom pre turistov z celého sveta. Nenachádza sa priamo pri mori, no dnes vám poradíme, kam vyraziť na výlet za krásnymi thajskými plážami.

 

Pattaya

Približne dve hodiny cesty z mesta smerom na východ sa nachádza známa dovolenková destinácia Pattaya. Takmer tri kilometre dlhá piesočnatá pláž sa preslávila ako živé miesto s množstvom barov a klubov, kde hlučná zábava trvá až do ranných hodín. No dnes je obľúbená aj pre rodiny s deťmi pre množstvo aktivít a dobré podmienky na kúpanie. Môžete sa potápať, vyskúšať vodné športy, zahrať si golf či navštíviť zoologickú záhradu a zábavný park.

Takmer tri kilometre dlhá pláž Pattaya
Takmer tri kilometre dlhá pláž Pattaya (Zdroj: flickr/cc/jbremer57)

 

Koh Samet

Približne 220 km (2-3 hodiny jazdy) z Bangkoku objavíte krásne piesočnaté pláže obmývané tyrkysovým morom na ostrove Koh Samet, ktorý sa nachádza v Thajskom zálive východne od pobrežia. Tento najbližší thajský ostrov ponúka vodné športy – windsurfing, šnorchlovanie, potápanie a ďalšie. Turisti i miestni navštevujú ostrov, aby unikli od zhonu hlavného mesta.

Pláž na ostrove Koh Samet
Pláž na ostrove Koh Samet (Zdroj: flickr/cc/EddieWang)

 

Cha Am Beach

Táto pláž sa nachádza 160 kilometrov južne od hlavného mesta. Je to pokojné miesto ideálne na oddych na peknej dlhej piesočnatej pláži. Rušné atrakcie by ste tu hľadali len ťažko. Spestriť si môžete odpočinok jazdou na koni po pláži a okolí.

Piesočnatá pláž Cha Am Beach
Piesočnatá pláž Cha Am Beach (Zdroj: flickr/cc/huahinhans)

 

Hua Hin Beach

Hua Hin sa nachádza 200 km južne od Bangkoku v západnej časti Thajského zálivu. Nájdete tu dlhú širokú pláž, plytkú vodu a mierne prúdy v mori. Sú tu veľmi dobré podmienky pre kite-surfing a dokonca sa Hua Hin stal dejiskom medzinárodné festivalu Thailand International Kite Festival. Je to pokojné miesto aj napriek mnohým službám, viacerým golfovým ihriskám a nočným trhom. Z hlavného mesta sa sem ľahko dostanete autom, autobusom i vlakom.

Dlhá pláž s bielym pieskom Hua Hin
Dlhá pláž s bielym pieskom Hua Hin (Zdroj: flickr/cc/Vidar2010)

 

Jomtien Beach

Len kúsok od Pattaya juhovýchodne od Bangkoku sa nachádza pláž Jomtien Beach. Cesta z hlavného mesta trvá približne hodinu a pol. Pokojná pláž je príjemným miestom na odpočinok, kúpanie, na každom kroku sú stánky a reštaurácie s lacnými morskými špecialitami alebo si spestrite pobyt na pláži výletom do známej botanickej záhrady či niektorého z vodných parkov.

Jomtien Beach sa nachádza neďaleko Pattaye
Jomtien Beach sa nachádza neďaleko Pattaye (Zdroj: flickr/cc/Skyclad Alex)

 

Bang Saen

Cestu z Bangkoku na pláž Bang Sean odhadujeme na 3 až 4 hodiny, no i tak je považovaná za ľahko dostupnú a obľúbenú pláž v okolí hlavného mesta. Mesto je počas týždňa ospalé a pokojné, počas víkendu sa mení na rušné miesto plné turistov i miestnych. Ak by ste sa rozhodli stráviť v meste noc, nie je problém zohnať pomerne lacné ubytovanie.

Pláž Bang Sean
Pláž Bang Sean (Zdroj: flickr/cc/k740)

 

Koh Chang

310 km od Bangkoku pri pobreží provincie Trat v Thajskom zálive v blízkosti hraníc s Kambodžou leží tretí najväčší thajský ostrov Koh Chang. Keďže bol hornatý ostrov pokrytý lesmi vyhlásený za národný park, výstavba je regulovaná. Nájdete tu krásne pláže a bohatú vegetáciu, jednoducho ideálne podmienky na relax. V preklade názov ostrova znamená „Sloní ostrov“, ktorý vznikol podľa tvaru pripomínajúceho tohto tvora.

Pláž na ostrove Koh Chrang lemovaná bujnou vegetáciou
Pláž na ostrove Koh Chrang lemovaná bujnou vegetáciou (Zdroj: flickr/cc/Routine Rebels)

 

Bang Saray Beach

Ak sa vydáte na výlet do oblasti Pattaya, máme pre vás ďalší tip na peknú pláž. Piesočnatá pláž Bang Saray Beach je považovaná za jednu z najkrajších pláží východného pobrežia. Narozdiel od hlučnej a trochu preplnenej Pattaye tu na vás čaká pokoj a lokálna atmosféra. Na pláži stretnete dovolenkárov, miestnych obyvateľov a rybárov. Pláž je vhodná pre tých, ktorí hľadajú pokojné miesto, odpočinok a opaľovanie na piesku a príjemné kúpanie. Pri pláži sa nachádza len pár rezortov.  

Bang Saray Beach
Bang Saray Beach (Zdroj: flickr/cc/John Glines)

 

Koh Kood

Koh Kood je malý rajský ostrov Thajska s takmer prázdnymi nedotknutými plážami z bieleho piesku. Pravidelne sa sem organizujú výlety z hlavného mesta. Tiché miesto, ideálne pre rodiny s deťmi, nie je tu žiadny nočný život a ubytovanie je stále lacné. Okrem opaľovania na horúcom piesku a kúpania si môžete pobyt spestriť výletom k niektorému z vodopádov či plavbou na kajaku po smaragdovo sfarbených vodách.

Rajský ostrov s nedotknutými plážami Koh Kood
Rajský ostrov s nedotknutými plážami Koh Kood (Zdroj: flickr/cc/metalairplane)

 

Phi Phi

Súostrovie Phi Phi je jedným z najnavštevovanejších miest Thajska, patrí k provincii Krabi. Z Bangkoku sa za cca pol hodinu dostanete do Krabi a odtiaľ pokračujete trajektom a po necelej hodine plavby sa ocitnete na tropickom ostrove s krásnymi plážami. Najznámejšou je Maya Beach ukrytá v krásnej zátoke, ktorá je tienená z troch strán 100 metrov vysokými útesmi. Pláž je 200 m dlhá s hodvábne jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou s farebnými koralmi a exotickými rybami.  

Maya Beach na ostrove Ko Phi Phi Lee
Maya Beach na ostrove Ko Phi Phi Lee (Zdroj: flickr/cc/IMP1)