Počasie Bangkok a okolie počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Bangkok a okolie so sprievodcom.

Aktuálne počasie Bangkok a okolie

Aktuálne počasie Bangkok a okolie
30 °C
Pocitová: 40 °C
do 33°C
Maximálna denná
od 24°C
Minimálna nočná
35%
Riziko zrážok
64%
Vlhkosť
06:07
Východ slnka
18:12
Západ slnka
Zrána bude zamračené, prípadne búrka. Poobede oblačno, ojedinele búrka. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 26 až 33 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 26 do 40 °C. Nočné teploty budú dosahovať 24 °C až 28 °C, priemerne 26 °C. Bude fúkať premenlivý severozápadný až východný vietor rýchlosťou 7 km/h až 14 km/h.

Bangkok a okolie teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Bangkok a okolie

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Exotickú dovolenku v Bangkoku si užijete takmer kedykoľvek v roku. Denné teploty len zriedkakedy klesajú pod 30ºC. Stabilné teploty sprevádza vysoká vlhkosť vzduchu a časté dažďové zrážky. Celoročne vysokú teplotu si udržiava aj more.

 

Bangkok má vlhké tropické podnebie, ktoré ovplyvňujú monzúny. Teploty sú stabilne vysoké, v priebehu mesiacov sa takmer nemenia. Striedajú sa tri obdobia - chladné, horúce a monzúnové.  Od novembra do marca trvá chladné obdobie. Zrážky sú zanedbateľné a teploty sa pohybujú okolo 30ºC. V marci stúpajú denné teploty až k 40ºC. Začína teplé obdobie, ktoré trvá do mája (prípadne júna). Teploty sú znesiteľné vďaka neustálemu vánku od mora. Od júna do októbra prichádzajú juhozápadné monzúny z Indického oceánu a prinášajú vysokú vlhkosť a veľa zrážok. Majú podobu výdatných, no pomerne krátkych búrok. Mesto leží len dva metre nad morom, preto počas výdatných dažďov čelí hrozbe záplav. Najteplejším mesiacom je apríl s priemernou maximálnou teplotou 35ºC.

Počasie v Bangkoku podľa jednotlivých mesiacov

 

Mesiac

Počasie

Január

Januárové denné teploty sa v priemere vyšplhajú na horúcich 32ºC počas dňa a 21ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Zrážku sú zanedbateľné (max 8mm).

Február

V tomto mesiaci sa len veľmi mierne zvýšia teploty na denných 33ºC a nočných 23ºC. Vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká. Množstvo zrážok malé. V priebehu 3 dní padne 21mm.

Marec

V marci sa denné teplota vyšplhá na horúcich 34ºC pri veľmi vysokej vlhkosti vzduchu. Noci sú teplé okolo 25ºC. Zrážok je málo – 31mm počas 3 dní.

Apríl

S extrémne vysokými dennými teplotami okolo 35ºC prichádza aj extrémne vysoká vlhkosť vzduchu. V noci sa oteplí na 26ºC. V priebehu 6 dní padne asi 64mm zrážok.

Máj

V máji pokračujú veľmi vysoké hodnoty: denná – 34ºC pri extrémne vysokej vlhkosti vzduchu, nočná – 26ºC. Treba počítať so zrážkami. V tomto mesiaci za množstvo zrážok zvýši na 182mm, čo je asi 15 daždivých dní.

Jún

Jún je ďalší daždivý mesiac. Očakávajte, že počas 15 dní padne cca 159mm zrážok. Denná teplota je 33ºC pri veľmi vysokej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota je 26ºC.

Júl

Podobné hodnoty pokračujú aj v tomto mesiaci. Denná teplota vystúpi na 33ºC počas dňa a 25ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu ostáva veľmi vysoká. Padne 162mm zrážok, čo je cca 17 daždivých dní.

August

Denná teplota je 32ºC s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu a nočná 25ºC. Množstvo zrážok sa zvýši na 207mm. To je približne 19 dní s dažďom.

September                                                      

V septembri sa denná teplota pohybuje okolo 32ºC pri veľmi vysokej vlhkosti vzduchu a nočná 25ºC. Množstvo zrážok stále stúpa. V tomto mesiaci počítajte až s 20 daždivými dňami, počas ktorých padne asi 292mm.

Október

Priemerné denné teploty v októbri dosahuje hodnotu 32ºC. Vlhkosť vzduchu veľmi vysoká. V noci teplota stúpne na príjemných 24ºC. Padne 199mm zrážok v priebehu 16 dní.

November

Denná teplota je 32ºC a nočná 23ºC. Vlhkosť vzduchu vysoká. Zrážky klesnú na 49mm, čo je zhruba 6 daždivých dní.

December

Mierne klesnú teploty aj vlhkosť vzduchu. Denná teplota je 31ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu a nočná 21ºC. Zrážok je málo. Padne už len 11mm počas 1 dňa.

 

Kedy ísť do Bangkoku

Počasie Bangkok a okolie

Vďaka stabilne vysokým teplotám počas celého roka sa dá krajinu navštíviť v ktorýkoľvek mesiac. Lepšie je vyhnúť sa obdobiu s najväčším množstvom zrážok od júna do októbra. Odporúčame vycestovať v sezóne od novembra do konca marca. Je to suché obdobie bez zrážok s teplotami okolo 30°C.