Počasie na Bali počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Bali

Aktuálne počasie Bali
30 °C
Pocitová: 29 °C
do 31°C
Maximálna denná
od 26°C
Minimálna nočná
1%
Riziko zrážok
18%
Vlhkosť
06:07
Východ slnka
18:14
Západ slnka
Zrána bude malá oblačnosť, prípadne jasno. Poobede jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 26 až 31 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 26 do 29 °C. Nočné teploty budú dosahovať 26 °C až 27 °C. Bude fúkať južný vietor rýchlosťou 14 km/h až 36 km/h.

Bali teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat na Bali

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Počas celého roka môžete zamieriť k rovníku na jeden z indonézskych ostrovov – Bali. Teploty sa celé mesiace pohybujú na príjemných 30ºC s dlhými hodinami žiariaceho slnka.  Voda v mori so svojimi 26ºC až 29ºC priam láka na kúpanie.

 

Bali sa nachádza len 8º južne od rovníka, čo tejto krajine zabezpečuje tropické podnebie so stabilne vysokými teplotami počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 29 – 33ºC počas 12 mesiacov, no výrazne cítiť rozdiel medzi dvomi ročnými obdobiami. Tzv. mokré obdobie, kedy spadne najväčšie množstvo zrážok, trvá od novembra do marca. Vlhkosť vzduchu dosahuje hodnoty až 85%. Suché obdobie začína v apríli a trvá do októbra. Nočná teplota neklesá pod 22ºC. Priemerná dĺžka dňa na Bali je 12, 5 hodiny s 8,2 hodinami slnečného svitu.

 

Počasie na Bali podľa jednotlivých mesiacov

 
 

Január

Január je všeobecne najchladnejším mesiacom v roku s teplotou 29ºC. More si udržiava rovnakú teplotu. Nočná teplota okolo 24ºC. Vlhkosť vzduchu je vysoká. V priemere padne až 328mm zrážok, čo predstavuje približne 20 daždivých dní.

Február

Priemerná maximálna denná teplota vo februári je horúcich 30°C s vysokou vlhkosťou vzduchu. Voda v mori má teplotu 29ºC. Nočná teplota 24ºC. Výskyt zrážok je častý, asi 18 daždivých dní.

Marec

Denná teplota vystupuje na 31°C, nočná neklesá pod 24°C. Teplota vody okolo 29°C. Vlhkosť vzduchu je vysoká. Množstvo zrážok sa zmenšuje.

Apríl

Aprílom začína obdobie sucha, zrážky sa vyskytujú len občas. Teploty počas dňa stúpnu na 31ºC, v noci na cca 24ºC. Teplota vody 29ºC.

Máj

Denné teploty sa pohybujú okolo 30ºC, nočné 23ºC, voda 28ºC. Pomerne vysoká vlhkosť vzduchu s ojedinelými dažďovými prehánkami.

Jún

Priemerná denná teplota vystúpi na  30ºC, nočná na 23ºC. Voda má teplotu cca 27ºC. Zrážky zriedkavé.

Júl

Aj v júli pretrvávajú vysoké hodnoty, teplota vzduchu má približne 29ºC, voda 26ºC. Vlhkosť je pomerne vysoká. Nočné neklesnú pod príjemných 22ºC. Zrážky takmer žiadne.

August

V auguste pretrvávajú júlové hodnoty – denná  29ºC, nočná 22ºC, voda 26ºC. August je suchý mesiac bez zrážok.

September                                                                               

Septembrové teploty sa pohybujú okolo 30ºC a v noci neklesajú pod teplých 23ºC. Vlhkosť vzduchu je vysoká, množstvo zrážok zanedbateľné. Teplota mora 26ºC.

Október

Priemerná maximálna denná teplota dosahuje horúcich 31°C. Nočná sa drží nad 23°C. Voda sa ohreje na cca 27°C. Vlhkosť je vysoká, no zrážky takmer žiadne.

November

Novembrové teploty sa počas dňa vyšplhajú na horúcich 31°C s vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty zvyčajne neklesajú pod 23°C. Teplota mora – 28°C. V tomto mesiaci sa začínajú vyskytovať zrážky.

December

December patrí k daždivým mesiacom, padne 258mm zrážok, čo je zhruba 16 daždivých dní. Teploty sú stále vysoké okolo 31°C cez deň, 24°C v noci. More má 29°C.

 

Počasie na Bali podľa lokality

Počasie Bali

 

Pobrežie

Pobrežie si celoročne udržiava stabilné teploty v rozmedzí od 29°C do 31°C, niekedy aj o pár stupňov vyššie. Voda mora neklesá pod 26°C. Vysoká je aj vlhkosť vzduchu.

 

Denpasar

V hlavnom meste Bali bývajú teploty vysoké, najteplejšími mesiacmi sú marec, apríl, október, november a december, kedy teploty stúpnu až na horúcich 31°C. Nočná teplota neklesá pod 22°C.

 

Hornaté vnútrozemie

Hornaté časti ďalej od pobrežia majú nižšie teploty. Vo vnútrozemí sa priemerná denná teplota pohybuje okolo 23°C a k večeru klesá na približne 15°C. Turistami obľúbené sú výlety do horských dediniek, je však potrebné počítať s nižšími teplotami.

 

Kedy ísť na Bali

Na Bali sa dá ísť počas celého roka, no odporúča sa vycestovať v období sucha od apríla do októbra. Ideálnymi mesiacmi sú koniec marca, apríl a máj, kedy sú teploty príjemné, zrážky nehrozia a navyše je ostrov celý zelený.