Počasie na Mauríciu počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Maurícius

Aktuálne počasie Maurícius
25 °C
Pocitová: 28 °C
do 27°C
Maximálna denná
od 19°C
Minimálna nočná
10%
Riziko zrážok
70%
Vlhkosť
06:41
Východ slnka
17:38
Západ slnka
Po celý deň bude malá oblačnosť, ojedinele prehánky. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 21 až 27 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 21 do 28 °C. Nočné teploty budú dosahovať 19 °C až 25 °C, priemerne 24 °C. Bude fúkať východný vietor rýchlosťou 18 km/h až 25 km/h.

Maurícius teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat na Maurícius

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov November až Marec, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Maurícius, ležiaci pri africkom pobreží, je lákavou turistickou destináciou počas celého roka. Prispieva k tomu tropické podnebie s prímorskou klímou a priemernými teplotami medzi 25 –  29ºC. Voda v mori sa ohrieva na príjemných 22 až 27ºC.

 

Tropické podnebie ovplyvňujú pasátové vetry z juhovýchodu a tiež je pre oblasť typická tzv. mikroklíma. Znamená to, že každý región je rozmanitý a počasie môže byť veľmi rozdielne. Teploty preto bývajú uvádzané v priemere a je potrebné si sledovať konkrétnu oblasť, kam  cestujete. Maurícius má dve ročné obdobia. V novembri začína teplé a vlhké leto s teplotami okolo 30ºC, ktoré trvá až do mája. Od júna do októbra nastáva suchšie, tzv. zimné obdobie. Teploty mierne klesnú, pohybujú sa okolo 23 – 25ºC. V lete teplota vody stúpne až na 29ºC a v zime neklesá pod 23ºC. Pre Maurícius sú charakteristické cyklónové búrky, najväčšie riziko je medzi januárom a marcom.

 

Počasie na Mauríciu podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Priemerná denná teplota v januári stúpa na 30ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty sa pohybujú okolo 22ºC a voda sa ohrieva na teplých 28ºC. Január patrí k mesiacom s najvyšším množstvom zrážok až 235mm, čo je cca 17 daždivých dní.

Február

Februárové teploty kopírujú januárové – denná 30ºC, nočná 22ºC, voda 28ºC. Vlhkosť je naďalej vysoká a zrážky pokračujú.

Marec

V marci pokračujú rovnaké teploty – denná 30ºC, nočná 22ºC, voda 28ºC. Vlhkosť je naďalej vysoká a zrážky pokračujú.

Apríl

Zmeny v počasí sú len mierne, denné dosahujú 29ºC, nočné 21ºC, voda v mori má teplotu 27ºC. Vlhkosť je naďalej vysoká a zrážky časté.

Máj

V máji sa denná teplota zmierňuje na 27ºC a klesá aj vlhkosť vzduchu. Nočné teploty sú asi 19ºC. Priemerná teplota mora – 26ºC. Zrážky ubúdajú, no stále sa uvádza až 14 daždivých dní.

Jún

Vlhkosť je nízka a s ňou klesli aj teploty vzduchu na dennú 25ºC a nočnú 17ºC. Voda má 25ºC. Padne približne rovnako zrážok ako v máji.

Júl

Pokračujú teplé denné teploty okolo 25ºC s nízkou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty neklesajú pod 17ºC. More má teplotu 24ºC. Zrážky sú časté.

August

Denné teploty okolo 25ºC striedajú nočné okolo 16ºC. Voda v mori má približne 23ºC. Zrážky  časté, až 15 daždivých dní.

September                                                   

Teplých 26ºC s nízkou vlhkosťou sa mení na nočných 17ºC. Voda sa ohrieva na 23ºC. Zrážky pravidelné.

Október

Priemerná denná teplota v októbri dosahuje hodnotu 27ºC, nočná 18ºC. Voda má zvyčajne okolo 24ºC. Vlhkosť je mierna a zrážky časté.

November

Stúpajú teploty na cca 29ºC a stúpa s nimi aj vlhkosť vzduchu. Nočné neklesajú pod 20ºC. Voda má príjemných 25ºC. Vyskytujú sa dažďové zrážky (cca 66mm).

December

Decembrové teploty sa šplhajú na teplých 29ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty sú okolo 21ºC a voda má 27ºC. Časté zrážky.

 

Počasie na Mauríciu podľa lokality

Počasie Maurícius

 

Port Louis

Leží na severozápadnom pobreží, kde padne omnoho menej zrážok než v iných častiach Maurícia. Najteplejšie mesiace sú január, február a marec s priemernou maximálnou teplotou 30°C. Najviac zrážok padne v septembri a novembri, približne 12 daždivých dní. V januári, februári a marci je more najteplejšie s teplotou okolo 28°C.

 

Južné a juhovýchodné pobrežie

Tieto oblasti sú vystavené neustálemu pôsobeniu juhovýchodných pasátov. Preto tu padne dvakrát toľko zrážok ako v oblasti, kde leží mesto Port Louis. Pobrežné oblasti dosahujú najvyššie teploty okolo 30°C.

 

Centrálny Maurícius

Ostrov je známy vysokou vlhkosťou vzduchu, no v centrálnej časti je táto hodnota najvyššia. Môže dosahovať až 90%. Dažďové mraky postupujú od pobrežných častí smerom do vnútrozemia, preto treba počítať s väčším množstvom zrážok najmä v januári a februári. Denná teplota je o pár stupňov nižšia ako na pobreží.

 

Kedy ísť na  Maurícius

Zrážky sú na ostrove skutočne nevyspytateľné. Ak by ste však túžili navštíviť ostrov počas vysokých teplôt okolo 30ºC, odporúčame obdobie medzi koncom januára a aprílom. Najmenej zrážok však padne v júni, júli a auguste. Ak radi poznávate podmorský svet, odporúčame sa vydať na dovolenku medzi decembrom a marcom. Voda je vtedy najpriezračnejšia.