Tipy na fakultatívne výlety - Maurícius

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00
Alebo píšte na info@dovolenka.sme.sk

 

Maurícius je vyhľadávanou dovolenkovou destináciou vďaka dlhým plážam z jemného bieleho piesku, ktorý obmývajú tyrkysové vody, no tento ostrov ležiaci v juhozápadnej časti Indického oceánu ponúka oveľa viac. Za videnie stoja divoké rieky, vodopády, políčka s cukrovou trstinou pokrývajúce 90% ostrova, vrcholky vyhasnutej sopky, romantické zákutia, koralové útesy, národné parky či miestne tradície a stavby. Dnes vám pár tipov predstavíme.
 

Port Louis

Port Louis je hlavným mestom Maurícia, leží na severozápadnom pobreží ostrova. Centrum mesta tvoria dnes moderné budovy s pestrými možnosťami na nákupy. Za návštevu stojí múzeum Blue Penny, kde sa nachádzajú vzácne, prísne strážené známky - Oranžový a Modrý Mauricius, Prírodné múzeum, francúzske koloniálne budovy z 18. storočia, námestie Svätého Bissoondayala so sídlom vlády, hinduistické stavby, pevnosť Fort Adelaide týčiaca sa nad mestom alebo botanická záhrada.

Cena: 25 – 60 EUR (zavisí od programu)

Citadela v Port Louis (Zdroj: flickr/cc/BrigitteChanson)

 

Severný okruh ostrovom

Počas okruhu po severnej časti ostrova máte možnosť spoznať výber najzaujímavejších miest. Nechýba návšteva hlavného mesta Port Louis s koloniálnou architektúrou, hinduistickými pamiatkami či pevnosťou Fort Adelaide a zastávka na tradičnom trhu s remeselnými výrobkami a v modernom obchodnom centre. Prezriete si nábrežie, ďalej mesto Pamplemousses s botanickou záhradou, ktorá je jednou z najstarších na južnej pologuli a tiež Múzeum cukru.

Cena: 89 EUR

Pevnosť Fort Adelaide a okolie (Zdroj: flickr/cc/philippeguillot21)

 

Južný okruh ostrovom

Južná časť ostrova je bohatá na prírodné krásy a miesta, ktoré dýchajú tradíciami. Existuje hneď niekoľko variant výletov a od toho sa odvíja aj cena. Môžete navštíviť: Curepipe a zaniknutý kráter Tou aux Cerfs (650 m nad morom), Grand Bassin, Ganga Talao, Národný park Black River Gorges, Chamarel Cascade, Coloured Earth, ostrov Ile aux Aigrettes, La Vanille Reserve des Mascareignes s množstvom živočíchov, venovať sa nákupom v Floréal a mnoho iného.

Cena: 70 EUR

Pohľad na prírodné krásy Chamarel Cascade (Zdroj: flickr/cc/laurent KB)

 

Botanická záhrada Pamplemousses

Botanická záhrada patrí k najnavštevovanejším atrakciám Maurícia. Nájdete ju neďaleko hlavného mesta Port Louis. Návštevníci sem prichádzajú, aby spoznali krásnu záhradu s dlhou tradíciou, exotickými rastlinami a vzácnymi atrakciami, medzi ktoré patrí palma Talipot, ktorá rozkvitne raz za 60 rokov a obrovské lekná plávajúce na vode. Dosahujú fascinujúci priemer až dva metre. Nachádza sa tu aj zámok Mon Plaisir, ktorý slúži na vítanie štátnych návštev.

Cena: 35 EUR

Botanická záhrada Pamplemousses (Zdroj: flickr/cc/Teyga&Pritty)

 

Národný park Black River Gorges

Najväčšia chránená oblasť Black River Gorges National Park s viac ako 50 kilometrami chodníkov sa rozprestiera v juhozápadnej časti ostrova Maurícius. Park sa snaží chrániť pozostatky pôvodného lesa a obnoviť jeho pôvodný charakter, ktorého prirodzená štruktúra bola narušená nasadením rôznych rastlín a privezením živočíchov. Sú tu 4 vstupy: vstup Black River a vstup Case Noyal na západnom pobreží, vstup La Márie v Plaine Wilhems a vstup Chamoun na juhu a tiež dve informačné strediská.

Cena: cca 40 EUR

Vodopád v Národnom parku Black River Gorges (Zdroj: flickr/cc/Robin Isacsson)

 

Jazda na štvorkolkách v L´Etoile

Medzi východnou a juhovýchodnou časťou ostrova sa nachádza chránená oblasť Domaine de L’Etoile a La Vallée de Ferney. Túto oblasť môžete preskúmať počas pešej túry, na koni, no najviac obľúbená je jazda na štvorkolkách. Uvidíte bohaté lesy, údolia, rieky a ak budete mať šťastie, zazriete niektoré zo zvierat ako napríklad jelene, diviaky či opice. Vyskytujú sa tu aj vzácne dreviny ako napríklad eben. V časti  La Vallée de Ferney bežia projekty na obnovu, ktoré prispievajú k zachovaniu biodiverzity Maurícia.

Domaine de L’Etoile (Zdroj: flickr/cc/Yasfir)

 

Cesta za tradíciami

Hlavným bodom programu je zoznámenie sa s tradíciou pestovania a výroby čaju na najväčšej plantáži ostrova Bois Chéri spojená s ochutnávkou. Prezriete si koloniálny dom Domaine des Aubineaux, ktorý patril najväčšiemu výrobcovi čaju na Mauríciu – plantážnikovi Bois Chéri. Súčasťou výletu je aj zastávka na vanilkovej plantáži v St. Aubin a návšteva farmy s krokodílmi v La Vanille, kde žijú aj rôzne iné živočíchy.

Cena: cca 40 EUR

Čajové plantáže Bois Chéri (Zdroj: flickr/cc/Prof. Mortel)

 

Ile aux Ceres

Neďaleko východného pobrežia v okrese Flacq leží ostrov Ile aux Ceres známy svojimi krásnymi piesočnatými plážami, tyrkysovými lagúnami s veľmi dobrými podmienkami na kúpanie a šnorchlovanie a bohatým výberom aktivít. Výlet je určený pre dovolenkárov ubytovaných na východnom pobreží.

Cena: 35 EUR

Cena za výlet katamaránom: 75 EUR

 

Cap Malheureux

Najsevernejší výbežok Cap Malheureux je rajom pre milovníkov potápania. V preklade názov znamená „Nešťastný mys“, pretože tu stroskotalo hneď niekoľko lodí. Potápači skúmajú vraky lodí, ktoré poskytujú domov mnohým živočíchom. Obľúbená je miestna pláž s krásnymi výhľadom na okolité ostrovčeky.  

Ukážka architektúry v Cap Malheureux (Zdroj: flickr/cc/cwampaco)

 

Morské dno

Ak by ste radi spoznali krásy podmorského sveta a nepatríte k profesionálnym potápačom, skúste poldenný výlet, počas ktorého sa môžete prechádzať po morskom dne. Môžete obdivovať krásu miestnej fauny a kŕmiť ryby.

Cena: 35 EUR

Pozorovanie rybičiek vo vodách Maurícia (Zdroj: flickr/cc/vince_cvvo)

 

Výlet loďou a pozorovanie delfínov

Obľúbeným spestrením dovolenky na ostrove je krátka plavba, pozorovanie delfínov a ich pozoruhodnej šou. Výlet je spojený s kúpaním.

Cena: 65 EUR

Plavba loďou pri pobreží ostrova (Zdroj: flickr/cc/Gregory PL)