Tipy na fakultatívne výlety - Maurícius

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Maurícius je vyhľadávanou dovolenkovou destináciou vďaka dlhým plážam z jemného bieleho piesku, ktorý obmývajú tyrkysové vody, no tento ostrov ležiaci v juhozápadnej časti Indického oceánu ponúka oveľa viac. Za videnie stoja divoké rieky, vodopády, políčka s cukrovou trstinou pokrývajúce 90% ostrova, vrcholky vyhasnutej sopky, romantické zákutia, koralové útesy, národné parky či miestne tradície a stavby. Dnes vám pár tipov predstavíme.
 

Port Louis

Port Louis je hlavným mestom Maurícia, leží na severozápadnom pobreží ostrova. Centrum mesta tvoria dnes moderné budovy s pestrými možnosťami na nákupy. Za návštevu stojí múzeum Blue Penny, kde sa nachádzajú vzácne, prísne strážené známky - Oranžový a Modrý Mauricius, Prírodné múzeum, francúzske koloniálne budovy z 18. storočia, námestie Svätého Bissoondayala so sídlom vlády, hinduistické stavby, pevnosť Fort Adelaide týčiaca sa nad mestom alebo botanická záhrada.

Cena: 25 – 60 EUR (zavisí od programu)

Citadela v Port LouisCitadela v Port Louis (Zdroj: flickr/cc/BrigitteChanson)

 

Severný okruh ostrovom

Počas okruhu po severnej časti ostrova máte možnosť spoznať výber najzaujímavejších miest. Nechýba návšteva hlavného mesta Port Louis s koloniálnou architektúrou, hinduistickými pamiatkami či pevnosťou Fort Adelaide a zastávka na tradičnom trhu s remeselnými výrobkami a v modernom obchodnom centre. Prezriete si nábrežie, ďalej mesto Pamplemousses s botanickou záhradou, ktorá je jednou z najstarších na južnej pologuli a tiež Múzeum cukru.

Cena: 89 EUR

Pevnosť Fort Adelaide a okoliePevnosť Fort Adelaide a okolie (Zdroj: flickr/cc/philippeguillot21)

 

Južný okruh ostrovom

Južná časť ostrova je bohatá na prírodné krásy a miesta, ktoré dýchajú tradíciami. Existuje hneď niekoľko variant výletov a od toho sa odvíja aj cena. Môžete navštíviť: Curepipe a zaniknutý kráter Tou aux Cerfs (650 m nad morom), Grand Bassin, Ganga Talao, Národný park Black River Gorges, Chamarel Cascade, Coloured Earth, ostrov Ile aux Aigrettes, La Vanille Reserve des Mascareignes s množstvom živočíchov, venovať sa nákupom v Floréal a mnoho iného.

Cena: 70 EUR

Pohľad na prírodné krásy Chamarel CascadePohľad na prírodné krásy Chamarel Cascade (Zdroj: flickr/cc/laurent KB)

 

Botanická záhrada Pamplemousses

Botanická záhrada patrí k najnavštevovanejším atrakciám Maurícia. Nájdete ju neďaleko hlavného mesta Port Louis. Návštevníci sem prichádzajú, aby spoznali krásnu záhradu s dlhou tradíciou, exotickými rastlinami a vzácnymi atrakciami, medzi ktoré patrí palma Talipot, ktorá rozkvitne raz za 60 rokov a obrovské lekná plávajúce na vode. Dosahujú fascinujúci priemer až dva metre. Nachádza sa tu aj zámok Mon Plaisir, ktorý slúži na vítanie štátnych návštev.

Cena: 35 EUR

Botanická záhrada PamplemoussesBotanická záhrada Pamplemousses (Zdroj: flickr/cc/Teyga&Pritty)

 

Národný park Black River Gorges

Najväčšia chránená oblasť Black River Gorges National Park s viac ako 50 kilometrami chodníkov sa rozprestiera v juhozápadnej časti ostrova Maurícius. Park sa snaží chrániť pozostatky pôvodného lesa a obnoviť jeho pôvodný charakter, ktorého prirodzená štruktúra bola narušená nasadením rôznych rastlín a privezením živočíchov. Sú tu 4 vstupy: vstup Black River a vstup Case Noyal na západnom pobreží, vstup La Márie v Plaine Wilhems a vstup Chamoun na juhu a tiež dve informačné strediská.

Cena: cca 40 EUR

Vodopád v Národnom parku Black River GorgesVodopád v Národnom parku Black River Gorges (Zdroj: flickr/cc/Robin Isacsson)

 

Jazda na štvorkolkách v L´Etoile

Medzi východnou a juhovýchodnou časťou ostrova sa nachádza chránená oblasť Domaine de L’Etoile a La Vallée de Ferney. Túto oblasť môžete preskúmať počas pešej túry, na koni, no najviac obľúbená je jazda na štvorkolkách. Uvidíte bohaté lesy, údolia, rieky a ak budete mať šťastie, zazriete niektoré zo zvierat ako napríklad jelene, diviaky či opice. Vyskytujú sa tu aj vzácne dreviny ako napríklad eben. V časti  La Vallée de Ferney bežia projekty na obnovu, ktoré prispievajú k zachovaniu biodiverzity Maurícia.

Domaine de L’EtoileDomaine de L’Etoile (Zdroj: flickr/cc/Yasfir)

 

Cesta za tradíciami

Hlavným bodom programu je zoznámenie sa s tradíciou pestovania a výroby čaju na najväčšej plantáži ostrova Bois Chéri spojená s ochutnávkou. Prezriete si koloniálny dom Domaine des Aubineaux, ktorý patril najväčšiemu výrobcovi čaju na Mauríciu – plantážnikovi Bois Chéri. Súčasťou výletu je aj zastávka na vanilkovej plantáži v St. Aubin a návšteva farmy s krokodílmi v La Vanille, kde žijú aj rôzne iné živočíchy.

Cena: cca 40 EUR

Čajové plantáže Bois ChériČajové plantáže Bois Chéri (Zdroj: flickr/cc/Prof. Mortel)

 

Ile aux Ceres

Neďaleko východného pobrežia v okrese Flacq leží ostrov Ile aux Ceres známy svojimi krásnymi piesočnatými plážami, tyrkysovými lagúnami s veľmi dobrými podmienkami na kúpanie a šnorchlovanie a bohatým výberom aktivít. Výlet je určený pre dovolenkárov ubytovaných na východnom pobreží.

Cena: 35 EUR

Cena za výlet katamaránom: 75 EUR

 

Cap Malheureux

Najsevernejší výbežok Cap Malheureux je rajom pre milovníkov potápania. V preklade názov znamená „Nešťastný mys“, pretože tu stroskotalo hneď niekoľko lodí. Potápači skúmajú vraky lodí, ktoré poskytujú domov mnohým živočíchom. Obľúbená je miestna pláž s krásnymi výhľadom na okolité ostrovčeky.  

Ukážka architektúry v Cap MalheureuxUkážka architektúry v Cap Malheureux (Zdroj: flickr/cc/cwampaco)

 

Morské dno

Ak by ste radi spoznali krásy podmorského sveta a nepatríte k profesionálnym potápačom, skúste poldenný výlet, počas ktorého sa môžete prechádzať po morskom dne. Môžete obdivovať krásu miestnej fauny a kŕmiť ryby.

Cena: 35 EUR

Pozorovanie rybičiek vo vodách MauríciaPozorovanie rybičiek vo vodách Maurícia (Zdroj: flickr/cc/vince_cvvo)

 

Výlet loďou a pozorovanie delfínov

Obľúbeným spestrením dovolenky na ostrove je krátka plavba, pozorovanie delfínov a ich pozoruhodnej šou. Výlet je spojený s kúpaním.

Cena: 65 EUR

Plavba loďou pri pobreží ostrovaPlavba loďou pri pobreží ostrova (Zdroj: flickr/cc/Gregory PL)