Výlety

Tipy na fakultatívne výlety - Indonézia

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
0850 100 111
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Indonéziu tvorí viac ako 17 000 ostrovov a ostrovčekov, no dva rovnaké by ste len ťažko hľadali. Predstavujú neuveriteľnú rozmanitosť. Najzaujímavejšie pamiatky nájdete na na ostrove Jáva, hornatú krajinu so sopkami a bujnou zeleňou zas na Sumatre, Bali a stovky ostrovov medzi Komodom a Floresom ponúkajú tie najlepšie podmienky na potápanie a kúpanie. Najzaujímavejšie miesta vám dnes predstavíme.

 

Jakarta

Hlavným mesto Indonézie a súčasne najväčším je Jakarta ležiaca na severozápade ostrova Jáva. Ako významné centrum obchodu a ekonomiky dýcha multikulturalizmom a predstavuje veľkú pestrosť. Môžete si prezrieť mešitu Istiqlal, Národný monument Monas, navštíviť Indonézske národné múzeum alebo sa vypraviť do Národného parku Kepulauan Seribu.

Národný monument Monas v Jakarte

Národný monument Monas v Jakarte (Zdroj: flickr/cc/jenvendes)

 

Yogyakarta

Ďalšou zaujímavou zastávkou na Jáve je mesto Yogyakarta. Je výborným východiskovým bodom k hinduistickému chrámovému komplexu Prambanan, ale aj k Borobuduru. Prambanan je z Yogyakarty vzdialený zhruba 20 km. Je to najväčšia hinduistická stavba celej Indonézie.

Hinduistický chrámový komplex Prambanan

Hinduistický chrámový komplex Prambanan (Zdroj: flickr/cc/Andreas´Photos)

 

Chrámový komplex Borobudur

Najväčší budhistický chrám na svete je postavený asi tak 42 kilometrov smerom na severozápad od mesta Yogyakarta. Hovoríme o veľkolepom chrámovom komplexe Borobudur. Postavený bol v  roku 800 n. l. za dynastie Šailendrovcov.

Chrámový komplex Borobudur

Chrámový komplex Borobudur (Zdroj: flickr/cc/panoramadestination)

 

Uluwatu

Pýchou ostrova Bali sú dychberúce stavby s majstrovskými detailami. Takou je významná stavba – chrám Uluwatu alebo celým menom Pura Luhur Uluwatu. V 11. storočí založil jávsky kňaz Empu Kuturan menší chrám. V 16. storočí ho Danghyang Nirartha rozšíril do dnešnej podoby. Tento balijský chrám je zasvätený božstvu morí a oceánov.

 

Národný park Tengger Bromo Semeru

K ostrovu Jáva neodmysliteľne patria veľkolepé krátery sopiek. Mnohé z nich sú dodnes aktívne, Odporúčame vám podniknúť výlet do východnej časti ostrova, kde sa rozprestiera Národný park Tengger Bromo Semeru s veľkým počtom sopiek. Vypínajú sa tu tri známe sopky – Bromo, Batok a Semer.

Národný park Tengger Bromo Semeru

Národný park Tengger Bromo Semeru (Zdroj: flickr/cc/adriansah pratama)

 

Komodo National Park

Medzi indonézskymi provinciami East Nusa Tenggara a West Nusa Tenggara vznikol v roku 1980 Národný park Komodo. Zahŕňa tri veľké ostrovy a to Komodo, Padar a Rinca. Je to vyhľadávaná lokalita pre potápačov a útočisko pre ohrozeného Varana komodského. V roku 1991 bol národný park vyhlásený za svetové dedičstvo UNESCO.

 

Batang Palupuh

Na ostrove Sumatra môžete navštíviť prírodnú rezerváciu Batang Palupuh, kde rastú rozmanité druhy orchideí, Rafflesia arnoldii či Amorphophallus titanium. Názvy vám možno veľa nenapovedia, no ohromí vás fakt, že ide o najväčšie kvety na svete. Rafflesia môže pri obvode 3 metre dosahovať hmotnosť neuveriteľných 11 kg. Rezervácia sa nachádza 16 kilometrov severne od mesta Bukittinggi.

Najväčší kvet na svete – Rafflesia arnoldii

Najväčší kvet na svete – Rafflesia arnoldii (Zdroj: flickr/cc/arief bex)

 

Kaňon na Sumatre

Milovníci krásnej prírody a kvalitnej turistiky ocenia výlet do kaňonu na ostrove Sumatra. Sianok canyon alebo Ngarai Sianok sa nachádza pri mestečku Bukittinggi. Takmer 120 metrov vysoké steny kaňonu ukrývajú vinúcu sa rieku a ryžové polia.

Kaňon Ngarai Sianok na Sumatre

Kaňon Ngarai Sianok na Sumatre (Zdroj: flickr/cc/Cie Shin)

 

Toba

Jazero Toba na severe Sumatry je najväčším vulkanickým jazerom na svete. Plocha jazera vznikla na mieste, kde pred desaťtisícami rokov prebiehali silné erupcie. Okrem oddychu a príjemnej atmosféry je dobrým miestom na rybárčenie.

Jazero Toba, Sumatra

Jazero Toba, Sumatra (Zdroj: flickr/cc/KelSquire.GlobeCaptures)

 

Flores

Ostrov Flores leží v najzápadnejšej časti Azorských ostrovov, v súostroví Malé Sundy. Ako už samotný názov ostrova napovedá, Flores je synonymom nádhernej prírody s množstvom kvetov. Flores, to je idylická krajina so zalesnenými pohoriami, úrodnými nížinami a jazierkami, malebnými dedinkami, strmými zátokami a plážami so sýto-modrým morom.

 

Lombok

Približne 40 km od ostrova Bali leží takmer nedotknutý ostrov Lombok. Ostrov porastený hustými dažďovými lesmi je plný tajomných zákutí, veľkolepých kráterov, vodopádov a rozprávkových pláží vinúcich sa po pobreží. Navyše si uchováva pôvodný charakter s dedinkami a svojskou architektúrou.

Na ostrove Lombok

Na ostrove Lombok (Zdroj: flickr/cc/elrentaplats)

 

Borneo

Borneo alebo miestnym názvom Kalimantan je ostrov plný dobrodružstva, divokej prírody a panenských pláží. Navštíviť ho môžete v juhovýchodnej časti Ázie, medzi Tichým a Indickým oceánom. Obľúbenou atrakciou je systém jaskýň v Národnom parku Gunung Mulu a Národný park Bako.