Tipy na fakultatívne výlety - Thajsko

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Thajska so sprievodcom.

 

Exotické Thajsko sa nachádza v juhovýchodnej časti Ázie medzi Indickým oceánom a Juhočínskym morom. Ponúka biele piesočnaté pláže, čisté more, osamelé zátoky, národné parky, bujnú vegetáciu, zábavu, romantické miesta a mnoho historických pamiatok. K najobľúbenejším patria lokality Bangkok, Pattaya a Puket Koh Samui. Ponúkame pár tipov na tie najzaujímavejšie miesta.

TIP: Pred tým, ako sa začítate pozrite si našu ponuku na poznávacie zájazdy Thajsko.

 

Okruh Bangkokom

Hlavným mestom Thajska je od roku 1782 a neustále sa rozrastá. Rozprestiera sa prevažne na brehu rieky Chao Phraya blízko Thajského zálivu. Rieka vytvára spletitú sieť kanálov, vďaka čomu je mesto prirovnávané k Benátkam. V Bangkoku si nenechajte ujsť chrám Wat Traimit v čínskej štvrti so sochou zlatého Budhu, komplex Wat Po, chrám Wat Phra Kaew so smaragdovým Budhom. V cene výletu je zahrnutá aj plavba po kanáloch rieky Chao Phraya, počas ktorej uvidíte chrám Wat Arun.

Cena: 46 EUR

Komplex Wat Po v Bangkoku

Komplex Wat Po v Bangkoku (Zdroj: flickr/cc/rwheeler50)

 

Farma s krokodílmi

Pri Bangkoku sa nachádza jedna z najväčších fariem s krokodílmi na svete. Chovajú tu okolo 60 000 živočíchov.

Cena: 11 EUR

 

Dream World

Priamo v Bangkoku v provincii Pahum môžete navštíviť zábavný park Dream World, ktorý je tematicky rozdelený na niekoľko častí. Ponúka viac ako 40 atrakcií, najobľúbenejšie atrakcie sú tie, ktoré napodobňujú Grand Canon či Disneyland. Najmenších návštevníkov poteší rozprávková krajina.

Zábavný park Dream World (Zdroj: flickr/cc/mgminthu)

 

Siam Park City

Ide o zábavný a vodný park neďaleko thajského letiska Suvarnabhumi v Bangkoku. Na návštevníkov čaká napríklad umelá rieka s vodopádmi, tobogany, šmykľavky, detské bazény, fontány, bazény s umelými vlnami a malé piesočnaté pláže. K parku patrí aj malá ZOO.

Cena vstupného: 28 EUR (za deň)

 

Plávajúce trhy

Už ste niekedy počuli o tradičných trhoch a zjednávaní na nich? Samozrejme, že áno. No tentokrát si môžete vyskúšať zjednávanie priamo z loďky. Plavíte sa po kanáloch mesta Bangkok a nakupujete všemožný tovar od tradičných suvenírov, oblečenia až po jedlo.

Cena (celodenný výlet + obed): 44 EUR

Nakupovať môžete priamo z malej loďky

Nakupovať môžete priamo z malej loďky (Zdroj: flickr/cc/rita manincor)

 

Ostrov Phuket

Najnavštevovanejším ostrovom Thajska je hornatý ostrov Phuket. Nachádza sa 867 km južne od Bangkoku, dva 700 metrov dlhé mosty ho spájajú s Malajským polostrovom. Ostrov je známy vďaka krásnym plážam z bieleho piesku, ktoré sa nachádzajú uprostred krajiny s ryžovými políčkami, ananásovými, kokosovými a kakaovníkovými plantážami a palmovými hájmi. Prezrite si aj budhistický chrám Wat Chalong, chrám Wat Phra Thong a hlavné mesto.

Cena: 41 EUR

Chrám Wat Chalong

Chrám Wat Chalong (Zdroj: flickr/cc/Jo.)

 

Ostrovy Phi Phi

Z Phuketu sa môžete vydať na plavbu na jedno z najkrajších ázijských súostroví Phi Phi. Prvou zastávkou je malý ostrov Phi Phi Ley, kde je priestor na kúpanie a pokračuje sa na väčší ostrov Phi Phi Don. Môžete sa potápať, šnorchlovať alebo si len tak zaplávať v modrých lagúnach a obdivovať prírodu na ostrovoch. Pekným zážitkom je návšteva tzv. Vikingskej jaskyne.

Cena: 58 EUR

Lodičky na ostrovoch Phi Phi

Lodičky na ostrovoch Phi Phi (Zdroj: flickr/cc/Nicolas Vollmer)

 

Phuket Fantasea

Ak máte chuť zažiť pravú atmosféru Thajska s jeho tradíciami, nemusíte chodiť ďaleko, priamo v stredisku ostrova Phuket môžete zažiť večer inšpirovaný thajskou kultúrou  na pláži Kamala.

Cena: 36 EUR

 

Rieka Kwai

Hlavným cieľom dvojdňového výletu je kančanaburská železnica známa tiež pod názvom "Železnica smrti" a most cez rieku Kwai pri mestečku Kančanuburi. Most je dlhý 300 metrov a skladá sa z 11 oceľových oblúkov, po rekonštrukcii je funkčný aj dnes. Uvidíte aj bojové múzeum a  cintorín.

Cena z ostrova Pattaya: 62 EUR

Most cez rieku Kwai

Most cez rieku Kwai (Zdroj: flickr/cc/Chris MH)

 

Ostrov Ko Larn

Na východnom pobreží Thajska leží koralový ostrov Ko Larn 7,5 km od ostrova Pattaya, kde výlet začína. Potom nasleduje plavba na ostrov s krásnymi bielymi plážami z jemného piesku, kúpanie a potápanie.

Cena: 15 EUR

Pláž na ostrove Ko Larn (Zdroj: flickr/cc/shuttercodez)

 

Tropická záhrada Nong Nong Village

Botanickú záhradu  Nong Nong Village objavíte na ostrove Pattaya v provincii Chonburi. Môže sa pochváliť obrovskou zbierkou rastlín, z ktorých je výnimočné pestovanie orchideí a cykasov. Uvidíte aj ukážku tradičných tancov a predstavenie so slonmi.

Cena: 20 EUR

 

Jazda na slonoch

Poznávanie krajiny z chrbta slona je výnimočným a obľúbeným zážitkom pre deti i dospelých. Táto atrakcia je dostupná na ostrove  Pattaya a Phuket.

Cena na ostrove Pattaya: 31 EUR

Cena na ostrove Phuket:  26 EUR

Slony v Thajsku

Slony v Thajsku (Zdroj: flickr/cc/Eddy Milfort)

 

Ko Phangan

Tropický ostrov sa nachádza 15 km severne od ostrova Koh Samui, až 70 % územia pokrýva tropická vegetácia. Mohlo by sa zdať, že je príroda hlavným lákadlom, no ostrov sa dostal do povedomia vďaka Full Moon Party, ktorá sa koná na pláži Hat Rin na juhu ostrova pri splne mesiaca. V tomto období je veľmi jednoduché sa dopraviť na ostrov z ostrova Ko Samui.

Cena: 20 EUR

Pohľad na časť ostrova Ko Phangan (Zdroj: flickr/cc/s_e_whiteside)

 

Ko Tao

Na rozlohe 4,5 x 7,5 km sa rozprestiera malý hornatý ostrov Ko Tao, ktorý je známy aj ako „Korytnačí ostrov“. Príroda je krásna, tropické lesy sa striedajú s kokosovými plantážami. Je dostupný z ostrova Koh Samui alebo z Chumpon na Malajskom polostrove, plavba loďou trvá cca 2 hodiny. Sú tu tiež veľmi dobré podmienky na potápanie.

Cena: 46 EUR

Hornatý ostrov Ko Tao (Zdroj: flickr/cc/Maczucha)

 

Koh Samet

Približne 190 km juhovýchodne od Bangkoku a 70 km od Pattaye leží ostrov Koh Samet. Tento malý ostrov je dobre ukrytý v Thajskom zálive, preto bol aj v minulosti domovom pirátov. Tento koralový ostrov je ideálnym miestom pre milovníkov šnorchlovania a oddychovania na krásnych plážach. Výlet sa organizuje z ostrova Pattaya.

Cena: 24 EUR

Koralový ostrov Koh Samet (Zdroj: flickr/cc/Oerjan1)

 

Výlet do Džungle na Krabi

Krabi je thajská provincia známa azúrovým morom, bielymi piesočnatými plážami a vápencovými masívmi. No tentokrát ponúka možnosť vyraziť do dažďového pralesa pri Klong Thom s horskými prameňmi. Dokonca sa môžete okúpať v tunajších jazierkach.

Cena: 24 EUR