Tipy na fakultatívne výlety - Maldivy (Maledivy)

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov na Maldivy so sprievodcom.

 

Maldivy poskytujú všetko pre dokonalú dovolenku plnú slnka a kúpania – žiarivý biely piesok, krásne palmy, tyrkysovo modré more a bohatý podmorský svet. Ostrovy sú vhodné na pokojné oddychovanie, bujarý nočný život tu rozhodne nenájdete. Ak patríte k ľuďom, ktorí majú radi aktivity počas dovolenky, ponúkame vám pár tipov.

 

Male – hlavné mesto

Male je hlavným mestom Maldív, leží na ostrove Malé na Severnom Male Atole v Indickom oceáne. Väčšina miestnych obyvateľov žije v tomto meste, je tak veľké, že zaberá takmer celý ostrov. Založili ho v 16. storočí Portugalci. Prezrite si expozíciu v Národnom múzeu, mešitu Hukuru Minskiy zo 17. stor., palác Mulle-Aage, Veľkú mešitu z roku 1984 a Sultánov park. Zážitkom sú miestne trhy s rybami a ovocím. Tento fakultatívny výlet má v ponuke takmer každý rezort.

Cena: cca 35 USD (32 EUR)

Pohľad na mesto Male (Zdroj: flickr/cc/jo mclure)

 

Ostrov Bushi

V ponuke výletov je aj ten na ostrov Bushi z rezortu na Gan Islande. Nájdete tu krásne biele čisté pláže ako na väčšine maldivských atolov. Ostrov je malý, no preslávil sa svojimi koralovými útesmi, ktoré patria k najkrajším na Maldivách. Môžete oddychovať na pláži a potápať sa. Zo všetkých ostrovov, kde sú vystavané dovolenkové rezorty sa dá podniknúť výlet na niektorý z okolitých ostrovov. Cena je  približne rovnaká.

Cena:  200 USD  za 4 osoby (181 EUR)

Biely piesok a krištáľovo čistá voda na ostrove Bushi

Biely piesok a krištáľovo čistá voda na ostrove Bushi (Zdroj: flickr/cc/Frances)

 

Troller Fishing

Radi by ste si ulovili rybu z vôd obmývajúcich ostrovy? Pre vás je určený výlet s možnosťou ulovenia rýb, akými sú wahoo, barakúda, mečiar, marlin alebo sailfish. Pozor, miestne predpisy z dôvodu zachovania prirodzeného množstva živočíchov povoľujú uloviť len jednu rybu na osobu. Výlety sa organizujú v skupinách po 6 osôb.

Cena: 150 USD za 6 osôb (136 EUR)

 

Nočná rybačka

Podobným výletom je aj nočná rybačka, no je viac zameraná na atmosféru. V koralovej zátoke za svitu mesiaca si môžete uloviť jednu z miestnych rýb.

Cena: 20 USD (18 EUR)

Atmosféra nočnej rybačky (Zdroj: flickr/cc/Richard de Groen)

 

Potápanie

Najobľúbenejšou činnosťou na Maldivách je bezpochyby potápanie a spoznávanie fantastického podmorského bohatstva s množstvom farebných koralov a rozmanitých živočíchov. V okolí ostrovov sa nachádzajú aj vraky lodí, ktoré sú rovnako ako koraly ideálnym miestom pre život  morských živočíchov. Sú tu tiež krásne lagúny. Výlet je určený nielen pre skúsených potápačov, ale aj pre začiatočníkov, ktorí si môžu vyskúšať ponor s profesionálnym potápačom.

Cena:  cez deň 1 ponor 64 USD (58 EUR), nočný ponor 74 USD (67 EUR)

Potápanie je jednou z najobľúbenejšíchaktivít

Potápanie je jednou z najobľúbenejších aktivít (Zdroj: flickr/cc/Jorn Aalmen)

 

Pozorovanie delfínov

Práve v Indickom oceáne pri ostrovoch môžete vidieť húfy delfínov aj s mláďatami. Pravidelne sa vo všetkých rezortoch organizujú krátke výlety do miest, kde sa najviac vyskytujú. Môžete sa len baviť na ich prirodzenej „show“ alebo si urobiť fotografie. Počet osôb na výlet je 5.

Cena:  275 USD za 5 osôb (250 EUR)

Pozorovanie delfínov v priezračnej vode

Pozorovanie delfínov v priezračnej vode (Zdroj: flickr/cc/NOAA Photo Library)

 

Island Hopping

Tentokrát sa nebudete len plaviť medzi maldivskými ostrovmi, ale navštívite niekoľko obývaných i neobývaných ostrovov. Náplň výletu závisí od ostrova, na ktorom budete ubytovaní.

Cena: 40 – 50 USD (36 – 45 EUR)

Plavba medzi ostrovmi  (Zdroj: flickr/cc/encounterstravel)

 

Loď so skleneným dnom

Dovolenkové rezorty ponúkajú aj možnosť príjemnej plavby na lodi s upraveným dnom. Môžete spoznávať bohatý podmorský svet s farebnými koralmi, ktoré sú domovom rôznych rýb, najmä druhov známych ako „doktorské ryby“ a „papagájové ryby“ a to všetko z pohodlia lode.

Bohatý podmorský svet

Bohatý podmorský svet (Zdroj: flickr/cc/Kornelia Haslbeck)

 

Plavba na „dhoni“

Obdobným výletom, kde sa plavíte po vodách Indického oceánu a pozorujete prírodu a podmorský svet, je aj výlet na tzv. „dhoni“. Je to tradičná lodička Maldív, akýsi symbol tohto miesta. Turisti si ju v zmenšenej verzii kupujú ako suvenír, aby im pripomínal krásnu dovolenku.

Maldivský symbol -lodička dhoni

Maldivský symbol - lodička dhoni (Zdroj: flickr/cc/Philippe Jarguel)

 

Plavba medzi okolitými ostrovmi

Maldivy sa skladajú z viac ako 20 koralových atolov, takmer 1200 ostrov, z ktorých je približne 200 obývaných. Vďaka výletu sa môžete v pohodlí lode kochať krásou bielych pláží a bujnou vegetáciou. Tento druh výletu býva väčšinou bezplatný a je súčasťou dovolenky, ktorú máte v danom rezorte zaplatenú.

 

Letecký výlet

Pre dovolenku na Maldivách je typická  preprava a teda aj poznávanie na lodi. No ak by ste chceli skúsiť niečo iné, môžete si prezrieš atoly z vtáčej perspektívy v hydropláne. Používa sa aj na prepravu z hlavného letiska na niektoré ostrovy, pretože je prispôsobený na pristávanie na vodnej hladine.

Hydroplán ako jedna z možností prepravy medzi ostrovmi

Hydroplán ako jedna z možností prepravy medzi ostrovmi (Zdroj: flickr/cc/Hussain Didi)

 

Kandooma

Na juhu Južného Malé Atolu približne 35 km od hlavného mesta Male sa nachádza ostrov Kandooba. Je jedným z najvyhľadávanejších miest pre milovníkov potápania. Nachádza sa tu jaskyňa Kandooma Caves a pri ostrov je aj známa chránená podmorská oblasť Guraidhoo Kandu.

Dokonale podmienky na kúpanie na ostrove Kandooma (Zdroj: flickr/cc/End of City)

 

Meeru

Biela piesočnatá pláž na ostrove Meeru má dĺžku približne 1, 5 kilometra. Je tu vybudovaný jeden z najväčších dovolenkových rezortov na Maldivách, preto je toto miesto o niečo rušnejšie, ale výhodou je veľmi pestrý výber aktivít na súši (kriket, plážový volejbal, bedminton, futbal a minigolf) i tých vodných vrátane windsurfingu, plachtenia, jazdy na kajaku, šnorchlovania a potápania.

Podmorský život na Meldivách - muréna (Zdroj: flickr)