Tipy na fakultatívne výlety - Filipíny

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Dokonalé pláže s trblietavým belavým pieskom, azúrovo modré more, bohatá vegetácia s pralesmi a vysokými palmami, hornatý terén so sopkami, jazerá a vodopády, divoko žijúce zvieratá, koralové útesy s bohatým podmorským svetom, historické pamiatky - to všetko nájdete na súostroví Filipíny. My vás na tie najzaujímavejšie miesta zavedieme.

 

Manila

Manila je hlavným mesto celého súostrovia a tiež historicky významné centrum s kamennými mostami a množstvom kostolov, pamätníkov či historických budov. Práve tu sa nachádza jedna z najvýznamnejších sakrálnych stavieb Filipín a to kostol svätého Augustína. Stavba postavená v roku 1589 je dnes zapísaná na zozname UNESCO.

Kostol sv. Augustína v Manile

Kostol sv. Augustína v Manile (Zdroj: flickr/cc/mazemet)

 

Cebu City

Neustále sa rozvíjajúce mesto Cebu City je významným prístavom, stredisko obchodu i kultúry. Mesto staršie než Manila nájdete na ostrove Cebu, v regióne Central Visayas. Vďaka kozmopolitnej histórii si dnes môžete prezrieť stavby ako bazilika Minore del Santo Niňo, dóm Casa Gorordo či pevnosť San Pedro. Nechýbajú nádherné pláže s dobrými podmienkami na potápanie.

Pevnosť San Pedro v Cebu City

Pevnosť San Pedro v Cebu City (Zdroj: flickr/cc/Merril Yu)

 

Vigan

Mestečko či dedinka Vigan leží na západnom pobreží severnej časti ostrova Luzon, na pobreží Juhočínskeho mora. Je ukážkou neporušenej koloniálnej architektúry s pôvodnými dláždenými uličkami. Prelínajú sa tu pôvodné stavby s orientálnymi vplyvmi a vplyvmi španielskymi.

 

El Nido

Na ostrove Palawan sa oplatí navštíviť malebné mestečko El Nido. Leží asi tak 420 kilometrov juhozápadne od Manily a 238 kilometrov severovýchodne od Puerto Princesa. Lákadlom nie je len celková atmosféra, ale tiež vychýrené pláže z belavého piesku, vápencové útvary a koralové útesy. Určite nevynechajte nádhernú zátoku Bacuit.

Pohľad na časť mestečka El Nido

Pohľad na časť mestečka El Nido (Zdroj: flickr/cc/Kent Riveta)

 

Sopka Mayon

Filipínsky vulkán Mayon je stále aktívna sopka pripravená ukázať svoju silu. Toto úžasné miesto, ideálne na turistiku, nájdete na ostrove Luzon, konkrétne v jeho juhovýchodnej časti. Sopka má tvar takmer dokonalého kužeľa. Vypína sa do výšky 2462 metrov nad morom.

Sopka Mayon na ostrove Luzon

Sopka Mayon na ostrove Luzon (Zdroj: flickr/cc/alfonso_ereve)

 

Chocolate Hills

Viac ako tisícka zelených pahorkov, takmer rovnaké výčnelky roztrúsené na ploche 50 m² – to je jedinečná geologická formácia Chocolate Hills. Patrí k najvyhľadávanejším atrakciám ostrova Bohol. Zaradená je do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Trávnaté vrcholky Chocolate Hills

Trávnaté vrcholky Chocolate Hills (Zdroj: flickr/cc/fonamefoname)

 

Ryžové políčka v Banaue

Na ryžových políčkach ostrova Luzon pracujú miestni obyvatelia už viac ako dve tisícročia. Políčka pokrývajú väčšinu územia ostrova, no najkrajší výhľad sa vám naskytne z mestečka Banaue na severe ostrova. Majstrovské dielo vzniklo len s použitím primitívnych nástrojov. Dnes je pod neustálym dozorom UNESCA, aby sa uchovalo aj pre ďalšie generácie.

Ryžové políčka pri mestečku Banaue

Ryžové políčka pri mestečku Banaue (Zdroj: flickr/cc/colin grubbs)

 

Vodopády Cambugahay

Návštevníci ostrova Siquijor budú fascinovaní krásou vodopádov, parkov i pláží. Len zhruba 2 kilometre severne od mesta Lazi objavíte najväčšiu atrakciu ostrova – vodopády Cambugahay. Po strmej cestičke sa dostanete priamo k vodopádom, kde je voda krištáľovočistá. Okrem vychutnávania prírody sa môžete aj okúpať.

Vodopády Cambugahay na ostrove Siquijor

Vodopády Cambugahay na ostrove Siquijor (Zdroj: flickr/cc/remarlapastora)

 

Puerto Princesa

Severné pobrežie ostrova Palawan oplýva skutočnými prírodnými klenotmi. Okrem nádhernej zelene ukrýva ešte jeden pozoruhodný výtvor prírody. Je ním podzemná rieka Puerto Princesa pri rovnomennom meste Puerto Princesa. Ide o najdlhšiu podzemnú rieku, ktorú je možné splavovať.

 

Tubbataha

Koralový útes Tubbataha sa nachádza v centrálnej časti Suluského mora, v blízkosti ostrova Palawan. Táto „koralová svätyňa“ je snom každého milovníka potápania a skúmania podmorského života. Je súčasťou národného parku, ktorý je pod ochranným krídlom UNESCA.

Život na koralovom útese Tubbataha

Život na koralovom útese Tubbataha (Zdroj: flickr/cc/lighthousenewsus)

 

Jazero Sebu

Pokojnú atmosféru uprostred krásnej prírody ponúka oblasť jazera Sebu. Okolie je bohaté na vodopády a malé jazierka. Prírodné jazero Sebu sa nachádza v obci Lake Sebu, v južnom Cotabato, v regióne Alah Valley.

 

Ostrov Boracay

Pomerne malý ostrov Boracay ležiaci približne 315 km južne od Manily predstavuje pohodovú atmosféru tropického ostrova. Okrem oddychu na prekrásnych plážach a kúpania v priezračných vodách môžete skúsiť miestne kúpele, vodné športy, jazdu na koni, potápanie a šnorchlovanie alebo preskúmať tunajšie jaskyne.

Pohľad na ostrov Borocay

Pohľad na ostrov Borocay (Zdroj: pixabay/cc/tttboram)