Tipy na fakultatívne výlety - Bangkok a okolie

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Bangkok a okolie so sprievodcom.

 

Hlavné a najväčšie mesto Thajska, mesto známe vďaka kanálom aj ako "Benátky východu" – to je rýchlo sa rozrastajúci Bangkok. Len tu uvidíte tradičné obydlia medzi odvážnymi modernými stavbami, thajské chrámy, spleť kanálov, tradičné trhy, moderné obchodné centrá, kultúrne pamiatky i prírodné bohatstvo či zoologickú záhradu. Výber tých najzaujímavejších miest vám predstavíme.
 

Grand Palace a Wat Prakeaw

Orientačný bod Bangkoku, jedena z najzaujímavejších stavieb Grand Palace bola postavená v roku 1782 a do roku 1925 slúžila ako sídlo thajského kráľa, kráľovského dvora a administratívne sídlo vlády. Dnes sa tu konajú kráľovské a štátne ceremónie. Uvidíte tu aj chrám Wat Prakeaw, najposvätnejšie miesto v Thajsku, ktoré je domovom sochy tzv. Smaragdového Budhu s odevom zdobeným zlatom. Známy je preto aj ako Temple of the Emerald Buddha, teda Chrám Smaragdového Budhu.

Grand Palace, kedysi sídlo thajského panovníkaWat Arun

Z malého mostu Chang Wang Luang sa plavbou po rieke Chao Phraya dostanete k ďalšiemu pútavému chrámu. Wat Arun je postavený oproti už spomínaného Grand Palace. Celý názov chrámu je Wat Arun Ratchawararam Ratchawaramahawihan, no používa sa skôr označenie Wat Arun či Temple of Dawn

Grand Palace, kedysi sídlo thajského panovníka

 

Wat Arun

Z malého mostu Chang Wang Luang sa plavbou po rieke Chao Phraya dostanete k ďalšiemu pútavému chrámu. Wat Arun je postavený oproti už spomínaného Grand Palace. Celý názov chrámu je Wat Arun Ratchawararam Ratchawaramahawihan, no používa sa skôr označenie Wat Arun či Temple of Dawn (Chrám úsvitu). Arun bol indický boh svitania. Chrám tvorí jedna hlavná veža v kmérskom štýle a štyri menšie so sochami démonov a opíc.     

Päť veží chrámu War Arun

Päť veží chrámu War Arun (Zdroj: flickr/cc/Beboy_photographies)

 

Wat Pho

Najstarším a súčasne aj najväčším chrámom je Wat Pho so sochou Ležiaceho Budhu. Pozlátená socha Budhu je 15 metrov vysoká a 46 metrov dlhá. Chrám oficiálne pomenovaný Wat Phra Chetuphon Vimolmangklararm Rajwaramahaviharn leží južne od Grand Palace. Považuje sa za miesto, kde sa zrodila tradičná thajská masáž.

Najstarší chrám Wat Pho

Najstarší chrám Wat Pho (Zdroj: flickr/cc/www.davidbaxendale.com)

 

Wat Traimit

Chrám Wat Traimit s najväčšou pozlátenou sochou na svete je ďalšou obľúbenou thajskou atrakciou. Socha tzv. Zlatého Budhu meria 3 metre a váži pozoruhodných 5,5 tony. Tvorí ju 83% rýdze zlato, ktoré z dôvodu ochrany pokryli vtedajší obyvatelia sadrou a po rokoch pri prevoze do druhej budovy náhodou vykĺzla zo žeriavu.

Chrám Wat Traimit

Chrám Wat Traimit (Zdroj: flickr/cc/Ta7za)

 

Socha Zlatého Budhu v chráme Wat Traimit

Socha Zlatého Budhu v chráme Wat Traimit (Zdroj: flickr/cc/Ashley Monteiro)

 

Dusit Palace

Ide o akýsi drevený kaštieľ, jedinečnú stavbu s neuveriteľnými detailami a precíznou rukodielnou prácou, kde by ste len ťažko verili tomu, že má celé steny vytvorené z dreva. Postavený bol v rokoch 1897 a 1901 za vlády Rama V., ktorý tu trávil veľa času, bol pre neho akýmsi útočiskom i ochranou pred vysokými teplotami. Trávil tu viac času ako v Grand Palace, vtedajšom sídle panovníkov.

Dusit Palace postavený na európsky štýl

Dusit Palace postavený na európsky štýl (Zdroj: flickr/cc/mcolleague)

 

Baiyoke Tower II

Ukážkou modernej architektúry je mrakodrap Baiyoke Tower II, kde sa nachádza aj hotel Baiyoke Sky Hotel so 673 izbami, možnosti nakupovať, zabaviť sa, občerstviť sa a verejné observatórium na 77. poschodí. S výškou 304 metrov bola dlhé roky najvyššou budovou v Thajsku. Po definitívnom dokončení ju prekoná projekt MahaNakhon s výškou 314 metrov.  

Baiyoke Tower II

Baiyoke Tower II (Zdroj: flickr/cc/Teerapat.V)

 

Lumphini Park

Lumphini Park v Bangkoku je často prirovnávaný k Central Parku v New Yorku. Je to najväčší mestský verejný park, vznikol v roku 1920. Poskytuje veľké trávnaté plochy na oddych a únik od zhonu veľkomesta. Okrem odpočinku je v parku stále čo robiť. Môžete vyraziť na dlhú prechádzku, tunajšie chodníky majú dĺžku až 2,5 km, zabehať si, stráviť popoludnie na pikniku či vychutnať si člnkovanie na umelo vytvorenom jazere.

Časť parku Lumphini

Časť parku Lumphini (Zdroj: flickr/cc/jlarsen2006)

 

Bangkok National Museum

Bangkok je plný rôznych múzeí a ak by ste radi spoznali thajské umenie a históriu, odporúčame navštíviť Národné múzeum. Je najväčším múzeum v juhovýchodnej Ázii, takže by ste potrebovali niekoľko hodín, aby ste ho dôkladne prezreli celé. Oboznámite sa so spletitou históriou krajiny a prezriete si zaujímavé exponáty vrátane exponátov patriacich kráľovskej rodine.

Národné múzeum v Bangkoku

Národné múzeum v Bangkoku (Zdroj: flickr/cc/B.Akachart)
 

Chatuchak Weekend Market

K hlavnému mestu Thajska neodmysliteľne patria aj nákupy na tradičných trhoch i v moderných nákupných centrách. Víkendový trh Chatuchak patrí k najväčším atrakciám.  Ako samotný názov prezrádza, trh je plne otvorený počas soboty a nedele, hoci menšia časť je prístupná počas celého týždňa. Ide o jeden z najväčších trhov v krajine. Zjednávanie je samozrejmosťou.

Chatuchak Weekend Market

Chatuchak Weekend Market (Zdroj: flickr/cc/Mark Fisher)

 

Siam Ocean World

Nezabudnuteľným zážitkom je určite návšteva vodného sveta Siam Ocean World, ktorému sa tiež hovorí SEA LIFE Bangkok. Hovoríme o najväčšom komplexe akvárií v juhovýchodnej Ázii. Vybudovaný tunel umožňuje čo najlepšie pozorovať rôzne druhy živočíchov ako chobotnice, morské koníky a korytnačky. Sú tu aj obľúbené tučniaky či snáď najobľúbenejšia atrakcia – nádrž so žralokmi. Zabavia sa všetky vekové kategórie.

SEA LIFE Bangkok Ocean World

SEA LIFE Bangkok Ocean World (Zdroj: flickr/cc/Chavalit Trakanprapai)

 

Safari World

Zoologická záhrada poteší deti i dospelých, hovorí sa jej oficiálne Safari World a delí sa na dve časti. Zoo je koncipovaná tak, aby ste v prvej časti poznávali zvieratá v prirodzenom prostredí, uprostred akoby divočiny pripomínajúcej safari s rôznym programom a atrakciami a v druhej - Marine Park - spoznáte bohatý podmorský svet a jeho obyvateľov. Tu je pripravená šou s delfínmi.

Safari World v Bangkoku

Safari World v Bangkoku (Zdroj: flickr/cc/PAMOO)

 

Siam Park City

Na záver sme si nechali niečo pre milovníkov kúpania a vodných atrakcií. K Bangkoku patrí aj zábavné centrum Siam Park City, čo je najväčší tematický vodný park v juhovýchodnej Ázii. Nájdete tu atrakcie ako Bumerang, Giant Drop, Aladdin, Siam veža, Condor, Top-spin, Mega Dance, bazén s umelými vlnami, lenivú rieku, Talay Krung Thep, Super špirálu a mnoho ďalších, ale je tu niečo aj pre oddych - Spa Club s tradičnými thajskými masážami.

Vodný svet Siam Park City

Vodný svet Siam Park City (Zdroj: flickr/cc/Boy in the city)