Tipy na fakultatívne výlety - Taliansko

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Talianska so sprievodcom.

 

Taliansko sa rozprestiera v južnej časti Európy na Apeninskom polostrove. Okrem nápadito tvarovanej pevniny v tvare čižmy je Taliansko známe aj svojimi plážami, rozmanitou krajinou a hlavne veľkolepým umením a architektúrou prevažne z čias antiky a renesancie. Pri cestovaní po Taliansku nepotrebujete meniť peniaze, treba si len vybrať dostatok hotovosti, pretože vstupy väčšinou nie sú zahrnuté do ceny výletov.

Predstavíme vám zaujímavé miesta, ktoré sa v Taliansku oplatí navštíviť.

TIP: Pred tým ako sa začítate si pozrite našu ponuku na poznávacie zájazdy Taliansko.

 

Rím

Rím je hlavným mestom Talianska ležiace medzi riekami Tiber a Aniene. Nachádzajú sa tu tie najkrajšie pamiatky rímskej kultúry. Koloseum na konci námestia Forum Romanum je jednou z najvyhľadávanejších pamiatok. Vybudovať ho dal cisár Vespasianus v roku 72. Amfiteáter slúžil na konanie gladiátorských súbojov a bojov s divými zvieratami. Panteón alebo Pantheon nájdeme na námestí Piazza della Rotonda. Na stavbe je vidieť jednotlivé obdobia výstavby, je postavená na kruhovom pôdoryse a preklenutá kupolou. 

Bazilika sv. Petra je sakrálna stavba vo Vatikáne z obdobia renesancie a baroka. Stavba zaujme najmä majestátnou kupolou, ktorej autorom je Michelangelo. Vo vnútri Chrámu sv. Petra sa nachádza Berniniho baldachýn, náhrobky, Socha svätého Petra a slávna Michelangelova Pieta. Určite treba navštíviť aj Rímske námestie - Forum Romanum, Kapitolské múzeum, Sixtínsku kaplnku, Vatikánske múzeum, Piazza di Spagna (Španielske námestie), Piazza Navona s Fontánou štyroch riek, Konštantínov víťazný oblúk, Baziliku Santa Maria Maggiore, Museo e Galleria Borghese s dielami od  Rubensa, Giorgioneho, Botticelliho, Belliniho a Veroneseho.

Cena výletu do Ríma: dospelý 35 EUR, dieťa 25 EUR

Pohľad na antické Koloseum v Ríme

Pohľad na antické Koloseum v Ríme (Zdroj: flickr/cc/Victor Orr)

 

Panteón na námestí Piazza della Rotonda (Zdroj: flickr)

 

Pohľad na večernýVatikán

Pohľad na večerný Vatikán (Zdroj: flickr/cc/Binh Nguyen Thai)

 

Benátky

Ak ste skutočným milovníkom Talianska, tak Benátky sú miestom, ktoré jednoducho musíte navštíviť. Historické centrum mesta je postavené na lagúne. Mesto obmývané vodou je plné významných pamiatok – Námestie sv. Marka, Bazilika sv. Marka, zvonica sv. Marka Kampanila, Hodinová veža/Torre dell’Orologio a Dóžov palác. Pri poznávaní Benátok určite narazíte aj na známy kanál Canal Grande.

Cena výletu: cca 18 EUR + loď 15 EUR

Loďou sa dostanete priamo do centra Benátok

Loďou sa dostanete priamo do centra Benátok (Zdroj: flickr/cc/Sebastian Fransson)

 

Miláno

Druhé najväčšie mesto Talianska Miláno sa nachádza na severe v oblasti Lombardsko. Okrem toho, že je mesto ekonomickým centrom, je to aj miesto, kde nájdete unikátne historické pamiatky – budova opery La Scala, Milánsky dóm vybudovaný z bieleho mramoru, Kráľovský palác  na južnej strane námestia Piazza del Duomo, kostol Santa Maria delle Grazie so slávnou maľbou Posledná večera od Leonarda da Vinciho.

Milánsky dóm

Milánsky dóm (tal. Duomo di Milano) je gotická katedrálav Miláne (Zdroj: flickr/cc/inigo fernandez de pinedo)

 

Verona

Mesto Verona sa nachádza v oblasti známej ako Benátsko, asi 30 km od Gardského jazera. Z pamiatok by vás mohol zaujímať Scaligerský hrad, námestie dei Signori a kostol sv. Anastázie.

Cena: 23 EUR

Výhľad na mesto Verona

Výhľad na mesto Verona (Zdroj: flickr/cc/Alberto Forlai)

 

Bologna

Severotalianske mesto Bologna medzi riekou Pád a Apeninami vošlo do povedomia najstaršou univerzitou z roku 1088.

Cena: okolo 25 EUR

 

Florencia

Florenciu v centre Toskánska sa spája s rodinou Mediciovcov, ktorá bola štedrým mecenášom umenia a vďaka tomu tu dnes nájdeme diela od Botticelliho, Michelangela, Leonarda da Vinciho a ďalších. Nenechajte si ujsť pamiatky ako Palazzo Vecchio, bazilika Santa Maria del Fiore, bazilika San Lorenzo či  galériu Galleria degli Uffizi.

Pohľad na mesto Florencia

Pohľad na mesto Florencia (Zdroj: flickr/cc/Max Besser Jirkal)

 

Liparské ostrovy

V Tyrrhenskom mori neďaleko Sicílie sa nachádza súostrovie pozostávajúce zo 7 ostrovov vulkanického pôvodu. Najznámejšie z Lipardských ostrovov sú ostrovy Stromboli, Lipari a Vulcano. Keďže sa nachádzajú v aktívnom pásme medzi Etnou a Vezuvom, pláže sú sfarbené do čierna, kužele sopiek dotvárajú scenériu nedotknutej prírody ostrovov.

Cena : dospelý cca 55 EUR, deti 4-12 rokov 27, 5 EUR

Ostrov Vulcano, Liparské ostrovy

Ostrov Vulcano, Liparské ostrovy (Zdroj: flickr/cc/JnM_RTW)

 

Etna

Sicília je navštevovaným miestom aj vďaka aktívnej sopke Etne na východnom pobreží. So svojou výškou 3 329 metrov je najvyššou v Európe. K návšteve sopky patrí aj prehliadka mesta Taormina s pôvodnými úzkymi uličkami a pamiatkami ako antické divadlo Teatro Greco, ulica Corso Umberto a námestie Piazza IX Aprile.

Cena výletu: cca 55 EUR

Vstupné do divadla Teatro Greco: 8 EUR

Sopka Etna na Sicílii

Sopka Etna na Sicílii (Zdroj: flickr/cc/chrishoy)

 

Pompeje a Vezuv

Na juhu Talianska v Kampánii neďaleko Neapola sa rozprestiera mesto Pompeje, ktoré svoju najväčšiu slávu zažilo za čias antiky. V roku 79 n. l. Sa prebudila sopka Vezuv a zničila časť antického bohatstva. Od roku 1997 sú Pompeje zapísané v zozname UNESCO. Na Vezuv sa organizuje aj výstup a poskytuje pohľad na kráter veľký 600 m.

Cena výletu 50 EUR

Vstupné do Pompejí: dospelý 11 EUR, deti do 18 rokov zadarmo

Výstup na Vezuv: 10 EUR

Pompeje, Kampánia, juh Talianska

Pompeje, Kampánia, juh Talianska (Zdroj: flickr/cc/Jaume Martí)

 

Amalfské pobrežie

Z prístavu Ischia Porto sa môžete vydať na výlet na Amalfské pobrežie, ktoré leží na juhu Sorrentského poloostrova v Kampánii. Okrem krásneho pobrežia s plážami a prírodou s gaštanovými lesmi, olivovníkmi a viničom je zaujímavý chrám Svätého Ondreja – Dumo di S. Andrea v Amalfi. Súčasťou je aj prehliadka Sorrenta a Ravella.

Cena výletu: 50 EUR

Vstupné do chrámu: 3 EUR

 

Jaskyne Frasassi

Kvapľové jaskyne tohto druhu sú najväčšie v Európe. Od San Benedetta sú vzdialené 120 kilometrov.

Cena: 28 EUR

 

Aquasplash

Aquapark v Lignano pri Bibione má klasické atrakcie ako bazény, šmykľavky, tobogany, ale aj prekážkovú dráhu, adrenalínový tobogan „Kamikaze“ či lanové preliezačky v tvare pyramídy.

Cena: dospelý 21 EUR, dieťa 3-8 rokov 17 EUR

 

Gulliverlandia

Z mesta Bibione sa dá ísť ná výlet do neďalekého zábavného parku s detským rozprávkovým svetom, kde sa konajú aj predstavenia s cvičenými tuleňmi. Nachádza sa pri vodnom parku Aquasplash.

Cena: dospelý cca 20 EUR, dieťa 3-8 rokov 15 EUR

 

Poznávacie zájazdy do Talianska:

Pozrite sa aj na našu ponuku poznávacích zájazdov do Talianska, kde je k dispozícii aj slovenský delegát a celú dovolenku tak máte zabezpečenú kompletne.