Tipy na fakultatívne výlety - Kanárske ostrovy

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Kanárske ostrovy pozostávajú zo siedmych hlavným ostrovov - El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, Lanzarote, La Palma, Tenerife a niekoľkých malých ostrovčekov. Formovali sa sopečnou činnosťou, niektoré pláže sú sfarbené sopečným prachom. Ak patríte k ľuďom, ktorí nechcú na dovolenke len leňošiť, máme pre vás 15 dobrých tipov na výlet. Keďže sú Kanárske ostrovy autonómnou oblasťou Španielska, bez starostí sa môžete vydať na výlet s eurami.

 

Las Palmas, Gran Canaria

Mesto Las Palmas sa považuje za hlavné a súčasne najväčšie mesta ostrova Gran Canaria. Dnes je to moderné stredisko, no zachováva si charakter z čias minulých. Navštívte historické pamiatky ako  katedrálu sv. Anny či ulicu Triana s múzeami. Na pamiatku kolumbovských ciest a zastávky na ostrove je tu dnes aj Múzeum Kryštofa Kolumba. V dvoch susediacich zátokach sú krásne piesočnaté pláže.

Cena: dospelý 25 EUR, dieťa 15 EUR

Pohľad na hlavné mesto Las Palmas

Pohľad na hlavné mesto Las Palmas (Zdroj: flickr/cc/Matti Mattila)

 

Panoramatický výlet Gran Canaria

Ostrov Gran Canaria má rozlohu približne 1530 km² a je tretím najväčším ostrovom Kanárskych ostrovov. Okrem krásnych piesočnatých pláží obmývaných tyrkysovým morom je ostrov krásny svojou nedotknutou prírodou – píniové lesy, kaktusy, palmy a ďalšie tropické stromy a kríky a množstvo vtákov, veľké korytnačky či delfíny. Za pozretie stojí malý Gran Kaňon, oáza Tisícich paliem v údolí Famaga, skala Roque Nublo v strede ostrova, najvyšší vrch ostrova Pico de Las Nieves, vulkán Pinos de Galdár a veľa ďalších.

Cena: dospelý 48 EUR, dieťa 26 EUR

Ukážka mestskej architektúry na ostrove Gran Canaria

Ukážka mestskej architektúry na ostrove Gran Canaria (Zdroj: flickr/cc/Peter Visser)

 

Výlet po ostrove Fuerteventura

Fuerteventura je druhým najväčším ostrovom kanárskeho súostrovia s rozlohou 1660 km². Má najdlhšie pobrežie, takže je vyhľadávaným hlavne pre svoje dlhé piesočnaté pláže. Na severe ostrova je zaujímavé mestečko Betancuria s kostolom a múzeom umenia Sarco a la Casa de Santa Maria, dedinka Pájara s kostolíkom či dedinka Lajares s veternými mlynmi. Na juhu nevynechajte mestečko Corralejo s národným parkom piesočných dún.

Cena: dospelý 44 EUR, dieťa do 12 rokov 22 EUR

Veterné mlyny je možné vidieť vo viacerých častiach ostrova

Veterné mlyny je možné vidieť vo viacerých častiach ostrova (Zdroj: flickr/cc/Andrea Capito)

 

Ostrov Lanzarote

Ostrov leží asi 100 km od Afriky, 11 km severovýchodne od ostrova Fuerteventura. Svoj špecifický charakter má dnes vďaka sopečnej činnosti. Lanzarote je plné vulkánov a kráterov. Surferov každoročne láka najmä mestečko Caleta de Farmara. K najkrajším miestam na ostrove patrí Národný park Timanfaya, ktorého súčasťou je pohorie Montañas del Fuego. Lanzarote je zapísané aj do zoznamu UNESCO.

Cena: dospelý 69 EUR, dieťa 2 – 12 rokov 36 EUR

Sopky v Národnom parku Timanfaya

Sopky v Národnom parku Timanfaya (Zdroj: flickr/cc/Marta Ruiz)

 

Ostrov Tenerife

Tenerife s rozlohou 2034 km² je najväčším z Kanárskych ostrovov. Nachádza sa tu najväčšia hora Pico de Teide, kde sa dá vyjsť lanovkou. Najkrajším zážitkom je návšteva národného parku Parque Nacional del Teide a historickej časti Puerto de La Cruz. Počas poznávania ostrova navštívte aj malé dedinky s tou pravou atmosférou Tenerife, akými sú napríklad Garachico a Masca. Zelený ostrov je pokrytý hustými lesmi a banánovými plantážami, tiež sú tú nádherné pláže ako napr. Playa de las Americas, El Medano, Los Gigantes.

Cena: dospelý 49 EUR, dieťa 2 – 12 rokov 24, 50 EUR

Národný park Teide s pohľadom na sopku

Národný park Teide s pohľadom na sopku (Zdroj: flickr/cc/roelof vrielink)

 

La Gomera

Ostrov La Gomera sa nachádza približne 35 kilometrov od Tenerife. Dostupný je trajektom z prístavu Los Cristianos. Plavba trvá 40 minút. Územie ostrova je tvorené jedným mohutným horským masívom, ktorý vznikol sopečnou činnosťou miestneho vulkánu v minulosti. Je tu aj národný park Parque Nacional de Garajonay, dnes už súčasť zoznamu UNESCO.

Cena: dospelý 55 - 65 EUR, dieťa 2 – 12 rokov 27,5 - 38 EUR

Parque Nacional de Garajonay po ochranou UNESCO (Zdroj: flickr/cc/sosivov)

 

Pohorie a pláž Famara, Lanzarote

Na severnom pobreží ostrova Lanzarota je vystavaná dedina Caleta de Famara, pri ktorej je aj piesočnatá pláž Farmara. Každým rokom sem prichádza čoraz viac nadšencov surfovania. No najvyhľadávanejšou sa stala pre veľmi dobré podmienky na paragliding. Z pohoria Famara vzlietajú paraglidisti a pristávajú na pláži. Ak máte radi turistiku, odporúčame stredne náročný zostup z pohoria Famara. Trasa je dlhá cca 6 kilometrov a končí na pláži Playa del Risco.

Cena: dospelý 38 EUR, dieťa 2 – 12 rokov 30 EUR

Pláž a pohorie Famara je obľúbeným miestom paraglidistov

Pláž a pohorie Famara je obľúbeným miestom paraglidistov (Zdroj: flickr/cc/Gabriela Avram)

 

Lodný výlet - ostrovy Graciosa, Montaňa Clara a Alegranza

Poznávanie týchto ostrovov začína plavbou po mori. Spojené je so šnorchlovaním v chránenej prírodnej rezervácii. Pokračuje na súši túrou na malý vulkán alebo prehliadkou oblasti na jeepoch. Výlet je náročnejší a nie je vhodný pre deti do 12 rokov.

Cena: 65 EUR

Malý kanársky ostrov Graciosa

Malý kanársky ostrov Graciosa (Zdroj: flickr/cc/BLACKSTONE TREKS & TOURS)

 

Katamarán, Fuerteventura

Z prístavu Morro Jable sa môžete vydať na výlet na katamaráne pozdĺž južného pobrežia Costa Calma. Z lode je výborný výhľad na okolie a hlavne na krásne pláže v oblasti Jandía. V jednej zátoke býva zastávka na kúpanie a vodné športy.

Cena: dospelý 54 EUR, dieťa 2 – 12 rokov 27 EUR

Pobrežie Costa Calma (Zdroj: flickr)

 

Jeep Safari, Gran Canaria

Ak si chcete užiť jazdu jeepmi po prašných cestách ostrova Gran Canaria a previesť sa na ťavách, tak vyrazte na Safari.

Cena: dospelý 53 EUR, dieťa 30 EUR

 

Loro Park, Tenerife

Loro je zoologickou a botanickou záhradou, kde majú najväčší  chov papagájov na svete, odhadujú ich až na 300 druhov, ďalej ponúkajú program s papagájmi, tuleňmi, delfínmi, kosatkami, tunel so žralokmi, gorily, jaguáre, krokodíly, tučniaky a vzácne druhy motýľov. Spomínaný tunel je 18 metrov dlhý, keď ním prechádzate, máte dojem, že plávate priamo so žralokmi.

Cena: dospelý 31 – 50 EUR, dieťa do 12 rokov 20 – 32 EUR

V Loro parku je pripravená show s tuleňmi, delfínmi a kosatkami

V Loro parku je pripravená show s  tuleňmi, delfínmi a kosatkami (Zdroj: flickr/cc/Niklas Morberg)

 

Siam Park, Tenerife

Jeden z najväčších európskych vodný parkov Siam sa nachádza neďaleko Los Christianos a Playa de las Americas. Najlákavejšie sú atrakcie – Volcano, Drago, bazén s umelými vlnami, 28 toboganov, tobogan prechádzajúci do morského akvária so žralokmi, masážny bazén,  divoká rieka. Park má dokonca vlastnú umelo vytvorenú pieskovú pláž.

Cena: dospelá osoba 32, dieťa 3 – 12 rokov 21 EUR

 

Oasis park, Fuerteventura

Park je vystavaný na juhu ostrova v oblasti Pájara. Zábavný park obklopuje tropická záhrada s vtákmi, plazmi a opicami. Obľúbená je časť s tuleňmi a detský park. Taktiež môžete navštíviť chovnú stanicu tiav v Barranco de La Lajita a ísť na hodinový výlet na ťavách.

Cena: dospelý 41 EUR, dieťa  2 – 12 rokov 21, 50 EUR

 

Športový rybolov

Čoraz viac vyhľadávaným koníčkom je športový rybolov. Jednou z ponúk na ostrovoch je rybolov z  prístavu Morro Jable ostrov Fuerteventura. Loď je plne vybavená na komfortnú plavbu a relax. Najčastejšími úlovkami sú aguja picuda, pez espada, atún blanco.

Cena: rybár 90 EUR, doprovod 70 EUR  

Prístav Morro Jable (Zdroj: flickr/cc/diwiesign)

 

Ponorka, Lanzarote

Milovníci bohatého podmorského sveta vyhľadávajú výlet žltou ponorkou, ktorá vás zoberie do hlbín Atlantiku. Počas plavby je pripravený aj program pre deti. Dobrodružstvo sa začína v prístave Puerto Calero.

Cena: dospelý 53 EUR, dieťa 2 – 12 rokov 30 EUR