Tipy na fakultatívne výlety - Tenerife

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Vďaka teplému podnebiu je najväčší z Kanárskych ostrovov, Tenerife, vyhľadávaným letoviskom počas celého roka. Okrem nádherných pláží s tropickou vegetáciou a čistým morom ponúka aj hornaté časti porastené borovicami so spleťou turistických chodníčkov, bohatý podmorský svet, svojské dedinky, historické pamiatky a zábavné aktivity. Dnes vám ponúkame pár tipov, kam sa vydať.

 

Santa Cruz

Počas dovolenky na Tenerife sa vydajte do jedného z hlavných miest Kanárskych ostrovov a to do Santa Cruz. Tento historicky významný prístav nájdete na východnom cípe ostrova. Pri návšteve mesta nevynechajte budovu s koncertnou sálou Auditorio de Tenerife, kostol Iglesia de la Concepción z prelomu 15. a 16. stor., námestie Plaza de España, park Parque Gacía Sanabria  či  starú vojenskú pevnosť Castillo de San Andrés v susednej dedinke San Andrés. Ak by ste sa tu ocitli v septembri, nenechajte si ujsť druhý najväčší festival sveta Santa Cruz de Tenerife Carnival.  

Auditorio de Tenerife

Auditorio de Tenerife (Zdroj: flickr/cc/Dirk Ahrens)

 

Candelaria

Obec Candelaria ležiaca na východnom pobreží je hlavným pútnickým miestom na ostrove. V bazilike Panny Márie je umiestnený obraz Panny Márie Candelárskej, ktorá je patrónkou celého súostrovia. Pozornosť v meste púta aj 9 sôch bohov, ktorí sú obrátení tvárami od mora.

Nuestra Señora de la Candelaria Basilica

Nuestra Señora de la Candelaria Basilica (Zdroj: flickr/cc/PierreG_09)

 

Garachico

Kedysi vplyvné a bohaté prístavné mestečko Garachico založila koncom 15. storočia rodina Ponte. Rozprestiera sa na severnom pobreží ostrova Tenerife, asi 52 km západne od hlavného mesta Santa Cruz de Tenerife. Je bohaté na historické pamiatky, prezrite si tunajšie kostoly, pevnosť Castella de San Miguel zo 16. storočia, námestia a uličky s pôvodnými budovami alebo navštívte múzeum Naturales Museo de Arte Contemporáneo.

Castella de San Miguel

Castella de San Miguel (Zdroj: flickr/cc/Tenerife Magazine)

 

La Orotava

Od severného pobrežia po hornaté vnútrozemie sa rozprestiera územie La Orotava s mestom rovnomenného názvu. Od mesta Puerto de la Cruz je to cca 4 km juhovýchodne a 28 km juhozápadne od hlavného mesta. Ide o jednu z najúrodnejších oblastí. Do časti územia zasahuje aj Národný park Teide. V mestečku sú roztrúsené historické paláce, kostoly a domy, v 16. storočí tu totižto žili španielske šľachtické rodiny.

La Orotava

La Orotava (Zdroj: flickr/cc/PierreG_09)

 

Puerto de la Cruz

Milovníci histórie si prídu na svoje v jednom z najväčších miest ostrova v Puerto de la Cruz.  Nachádza sa na severnom pobreží ostrova, 4 km severozápadne od La Orotava a 30 km na západ od Santa Cruz de Tenerife. Okrem historických častí mesta s pamiatkami ako napr. kostol Nuestra Seňora de la Piňa de Francia zo 17. stor. odporúčame aj návštevu botanickej záhrady Jardín Botánico s cca 3000 druhmi rastlín a zábavný park Loro Parque s úchvatným množstvom živočíchov a rastlín.

Loro Parque v Puerto de la Cruz

Loro Parque v Puerto de la Cruz (Zdroj: flickr/cc/Rutsimta)

 

Archeologický park Pirámides de Güímar

V mestečku Güímar vo východnej časti ostrova vystavali pôvodní obyvatelia, Guančovia, špecifické stavby pripomínajúce pyramídy. Mali pre nich kultový význam. Z pôvodných deviatich stavieb sa dodnes uchovalo šesť. Ide o akési stupňovité stavby na pôdoryse obdĺžnika postavené z lávového kameňa bez použitia malty.

Stavby v Güímar

Stavby v Güímar (Zdroj: flickr/cc/chricujo)

 

Národný park Teide

Národný park Teide alebo ako miestni hovoria Parque nacional del Teide je národný park zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO. Rozprestiera sa v centrálnej časti ostrova. Dominantou je Pico del Teide, najvyššia hora Španielska (3 718 m n. m.) a súčasne aj jedna z najvyšších sopiek sveta. Tesne pod vrchol sa môžete vyviesť lanovkou alebo sa vydať na turistiku po niektorom z turistických chodníčkov.

Cena lanovky: 12 EUR

Národný park Teide

Národný park Teide (Zdroj: flickr/cc/_aic)

 

Pohorie Anaga

Krásne zážitky zo stále zelenej prírody a príjemnej turistiky ponúka pohorie Anaga vo východnej časti ostrova. Patrí k najstarším španielskym pohoriam so skalnatými vrcholkami, zelenými hustými lesmi a roklinami. Pohorie je popretkávané nespočetným množstvom turistických trás. K najobľúbenejším patrí trasa na Faro de Anaga.

Pohorie Anaga

Pohorie Anaga (Zdroj: flickr/cc/etoma)

 

Plavba katamaránom

Spestriť si môžete dovolenku plavbou katamaránom a poznávať pobrežie z pohodlia paluby lode. Počas troj-hodinovej plavby spoznáte západné pobrežie a skalné útvary tzv. Los Gigantes, budete pozorovať delfíny a nechýba zastávka v malebnej zátoke s peknou plážou.

Útesy Los Gigantes

Útesy Los Gigantes (Zdroj: flickr/cc/pleymalex)

 

Siam Park

Vodný park Siam je vybudovaný v južnej časti ostrova, v blízkosti letovísk Los Christianos a Playa de las Americas. V roku 2008 bol otvorený a dnes patrí k najlepším vodným parkom na svete. Nájdete tu veľa druhov šmykľaviek a tunelov, bazén až s trojmetrovými vlnami, atrakcie ako Tower of Power, Dragon, Volcano, Snakes, Lazy River, Mekong Rapids a atď, vodopády, terasy a piesočnaté pláže, dokonca aj morské akvárium a zaujímavosťou sú tzv. plávajúce trhy, teda obchodíky.

Cena vstupného: dospelý 33 EUR, dieťa 3 – 11 rokov 22 EUR

Vodný park Siam

Vodný park Siam (Zdroj: flickr/cc/Gilliphotos)

 

Večer s tradíciami

Spestrenie dovolenky a súčasne spoznávanie miestnych tradícii ponúka večerný program. Pripravené je komplexné vystúpenie s tradičnými tancami ako flamenco, tanečníci sa predstavia v miestnych krojoch a započúvate sa do tónov španielskej hudby.

 

Golf

Na ostrove si prídu na svoje aj milovníci golfu, na Tenerife pribúda čoraz viac golfových ihrísk. Vďaka klíme môžete absolvovať „golfovú dovolenku“ počas celého roka a ihriská sú prispôsobené pre začiatočníkov i skúsených hráčov. Môžete skúsiť napríklad Amarilla Golf & Country Club, Buenavista, Costa Adeje, Golf del Sur, La Gomera, Las Americas alebo Los Palos.

Veľmi dobré podmienky na hranie golfu

Veľmi dobré podmienky na hranie golfu (Zdroj: flickr/cc/John Dale Beckley)