Počasie na Tenerife počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Tenerife

Aktuálne počasie Tenerife
27 °C
Pocitová: 34 °C
do 31°C
Maximálna denná
od 21°C
Minimálna nočná
6%
Riziko zrážok
59%
Vlhkosť
07:59
Východ slnka
19:54
Západ slnka
Zrána bude malá oblačnosť, prípadne oblačno. Poobede polooblačno, ojedinele malá oblačnosť. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 22 až 31 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 22 do 34 °C. Nočné teploty budú dosahovať 21 °C až 24 °C. Bude fúkať severovýchodný až východný vietor rýchlosťou 4 km/h až 14 km/h.

Tenerife teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Tenerife

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Tenerife, to je krásne počasie počas celého roka s veľkým množstvom slnečných dní a malým množstvom zrážok. Dovolenku na ostrove môžete tráviť v ktoromkoľvek mesiaci. V letných i zimných mesiacoch sa teploty pohybujú v rozpätí 20 - 30ºC.

 

Tenerife je známe svojou priaznivou klímou s veľmi suchými a pomerne horúcimi letami a miernymi zimami, kedy sa vyskytujú zrážky. Rozdielne počasie pozorovať medzi severnou a južnou časťou ostrova. Sever ovplyvnený pohorím je bohatší na zrážky a aj zelenší. Juh je teplejší, suchý a ponúka viac slnečných dní. Počasie ovplyvňujú neustále vanúce pasáty. V letných mesiacoch prinášajú osviežujúci vzduch, vďaka ktorému nehrozia neznesiteľné horúčavy a naopak v zimných mesiacoch prinášajú teplý vzduch. Najteplejším mesiacom je august s priemernou maximálnou teplotou 26ºC. More je najteplejšie v septembri s priemernou teplotou 24ºC.

Počasie na Tenerife podľa jednotlivých mesiacov

 

Mesiac

Počasie

Január

Januárové denné teploty vystúpia na príjemných 18ºC, no v noci klesajú na chladných 12ºC. More má teplotu 20ºC. Očakávajte zrážky. Padne cca 66mm zrážok, čo predstavuje 5 daždivých dní.

Február

Podobný charakter počasia pokračuje aj vo februári. Denná teplota – 18ºC, nočná – 12ºC, more – 19ºC. V priebehu 5 dní padne cca 55mm.

Marec

Denná teplota – 20ºC, nočná teplota – 13ºC, teplota mora – 19ºC. Padne 42mm zrážok, cca 5 daždivých dní.

Apríl

Priemerné maximálne denné teploty sa pohybujú okolo 20ºC. Noci sú stále chladné cca 13ºC. More má teplotu 19ºC. Zrážky sa vyskytujú cca 4 dni, kedy padne asi 31mm.

Máj

V máji stúpnu teploty len mierne a to na denných 21ºC a nočných 14ºC. Teplota mora je 20ºC. Zrážok je málo – cca 11mm počas 2 dní.

Jún

Jún prináša príjemné teploty: denná – 23ºC, nočná – 16ºC, more – 21ºC. Zrážky ojedinelé. Padne cca 5mm/2 dni.

Júl

V tomto mesiaci má denná teplota hodnotu 25ºC pri nízkej vlhkosti vzduchu a nočná 18ºC. Kúpať sa dá v mori s teplotou 22ºC. Množstvo zrážok zanedbateľné.

August

August je ďalší suchý mesiac, ktorý prináša denné teploty okolo 26ºC a nočné okolo 19ºC. More má teplotu 23ºC. Vlhkosť vzduchu mierna. Zrážky takmer žiadne.

September                                                      

Denná teplota je približne 25ºC pri nízkej vlhkosti vzduchu a nočná cca 18ºC. Voda v mori má teplotu 24ºC. Zrážok málo: 13mm/2 dni.

Október

V októbri sa denná teplota pohybuje okolo 24ºC a nočná 17ºC. More má teplotu 23ºC. Treba počítať so zrážkami. Padne 41mm počas 5 dní.

November

Novembrová teplota je 21ºC počas dňa a 15ºC počas noci. Teplota mora – 22ºC. V priebehu 6 dní padne približne 69mm zrážok.

December

Príjemné denné teploty okolo 19ºC striedajú chladné noci s teplotou 13ºC. More sa ohreje na 21ºC. Očakávajte cca 75mm zrážok počas 6 dní.

 

Počasie na Tenerife podľa lokality

Počasie Tenerife

 

Južná oblasť

Južná oblasť je veľmi suchá. Neprší tu dlhé mesiace, dokonca až roky. Užijete si veľké množstvo krásnych slnečných dní.

 

Severná oblasť

Na severe a sa vyskytujú zrážky pravidelne vďaka prítomnosti pohoria Teide. Pomerne často býva zamračené, no táto oblasť je súčasne aj bohatá na vegetáciu.

 

Kedy ísť na Tenerife

Po celý rok sa dá na Tenerife nájsť oblasť, kde sa dá stráviť príjemná slnečná dovolenka. Hlavná sezóna prakticky neexistuje, no keby sme chceli hovoriť o vrchole sezóny, tá začína v máji a končí v októbri. Menej turistov a veľmi dobré podmienky sú aj v období november – december a marec – apríl.