Počasie v Grécku počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Grécka so sprievodcom.

Aktuálne počasie Grécko

Aktuálne počasie Grécko
24 °C
Pocitová: 27 °C
do 27°C
Maximálna denná
od 16°C
Minimálna nočná
3%
Riziko zrážok
45%
Vlhkosť
06:03
Východ slnka
20:44
Západ slnka
Zrána bude jasno, prípadne malá oblačnosť. Poobede polooblačno, ojedinele malá oblačnosť. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 18 až 27 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 18 do 27 °C. Nočné teploty budú dosahovať 16 °C až 20 °C, priemerne 19 °C. Bude fúkať severovýchodný vietor rýchlosťou 18 km/h až 29 km/h.

Grécko teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat do Grécka

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Grécko, to je najmä krásna letná dovolenka so slnečným, suchým a teplým počasím. No vďaka príjemnej stredomorskej klíme je obľúbeným turistickým cieľom aj v jarnom či jesennom období. Počas hlavnej sezóny sa teploty vzduchu pohybujú okolo 30ºC.

Podnebie Grécka je prevažne stredomorské s horúcimi suchými letami a miernymi a daždivými zimami.  Výnimkou sú horské oblasti, kde je podnebie alpské. Severné Grécko je o niečo chladnejšie a vlhkejšie ako južné. Množstvo zrážok závisí od nadmorskej výšky a ročného obdobia. Takmer 80% všetkých zrážok padne v zimných mesiacoch. Prevažne dažďové zrážky sa vo vyššej nadmorskej výške menia na snehové. Najsuchšími mesiacmi sú júl a august s takmer žiadnymi zrážkami. Počasie Grécka ovplyvňujú aj vetry, no pevnina ich vplyv pociťuje len málo. More je najteplejšie počas hlavnej letnej sezóny. V auguste sa ohreje na teplotu 26ºC. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou maximálnou teplotou vzduchu 32ºC.

 

Počasie v Grécku podľa jednotlivých mesiacov

Mesiac

Počasie

Január

Januárové teploty sú pomerne nízke. Denná teplota okolo 12ºC klesá v noci na chladných 5ºC. More má teplotu 15ºC. Treba počítať so zrážkami. Padne zhruba 63mm v priebehu 8 dní.

Február

Vo februári sú teploty podobné ako v januári: denná – 13ºC, nočná – 6ºC, teplota mora – 14ºC. Počas 9 dní padne asi 56mm zrážok.

Marec

Priemerná maximálna denná teplota je 15ºC a nočná 7ºC. More má teplotu 14ºC. Očakávajte 50 mm zrážok, ktoré padnú počas 8 dní.

Apríl

V apríli sa oteplí na príjemných 19ºC počas dňa. Noci sú ešte chladné okolo 10ºC. Teplota mora je 15ºC. Zrážky ubúdajú – 31mm/8 dní.

Máj

Denné teploty vzrastú na príjemných 24ºC. Noci už nie sú tak chladné, teplota sa pohybuje okolo 14ºC. Voda v mori má 18ºC. Zrážok je málo – 23mm v priebehu 5 dní.

Jún

Júnové teploty stúpnu na 29ºC počas dňa a príjemných 19ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu je mierna. Kúpať sa dá v mori s teplotou 22ºC. Zrážky zanedbateľné (12mm).

Júl

Júl je suchý mesiac bez zrážok. Denné teploty sa vyšplhajú na horúcich 32ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu. Noci sú príjemne teplé okolo 21ºC. More sa ohreje na 25ºC. 

August

Pokračuje suché obdobie bez zrážok. Denná teplota – 31ºC pri vysokej vlhkosti vzduchu, nočná – 21ºC, teplota mora – 26ºC.

September                                                      

V septembri je denná teplota cca 28ºC a nočná 18ºC. Vlhkosť vzduchu je už len mierna. Kúpať sa dá v teplom mori okolo 25ºC. Množstvo zrážok zanedbateľné.

Október

Októbrové teploty klesnú na 22ºC počas dňa a 14ºC počas noci. Klesá aj teplota mora – 22ºC. Zrážky pribúdajú, padne 55mm počas 6 dní.

November

Zatiaľ čo denné teploty sú ešte príjemne teplé a dosahujú hodnoty asi 28ºC, noci sú už chladné – 10ºC. Teplota mora je 20ºC. Padne cca 64mm zrážok v priebehu 9 dní.

December

December patrí k chladným mesiacom. Denná teplota je 14ºC, nočná 7ºC, teplota mora 17ºC. Počas 10 dní padne cca 80mm zrážok.

  

Počasie v Grécku podľa lokality

Počasie Grécko

 

Pobrežie

Pobrežie a ostrovy majú typicky stredomorské podnebie. Zimy sú len mierne a daždivé a letá horúce a suché. Letné horúčavy sú znesiteľné vďaka pofukujúcemu vánku. Teploty sa pohybujú okolo 30 – 35ºC. V niektorých častiach môžu stúpať až k 40ºC.

 

Vnútrozemie

Vo vnútrozemí severného Grécka, v strednej a východnej Macedónii a Trácií je klíma kontinentálna. Letá sú horúce a vlhké s búrkami a zimy chladné a vlhké.

 

Stredné Grécko a Atény

Podnebie je kontinentálne podobne ako na severe. Keďže sa táto oblasť nachádza južnejšie, zrážok je oveľa menej a vzduch je suchší.

 

Horské oblasti

V horských oblastiach severozápadného Grécka a v hornatej centrálnej časti Peloponézu prevláda alpské podnebie s nízkymi teplotami a snežením.

Kedy ísť do Grécka

Hlavná turistická sezóna je počas nášho leta. Ak nevyhľadávate horúčavy, vhodné je cestovať v jesenných mesiacoch september a október. Vtedy sú ešte teploty vzduchu a mora príjemne teplé. Milovníkom histórie a poznávacích výletov odporúčame jarné či jesenné obdobie. Výhodou sú príjemnejšie teploty a menej turistov.

 

Počasie počas roka v lokalitách