Počasie na Zakynthose počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Zakynthos

Aktuálne počasie Zakynthos
24 °C
Pocitová: 26 °C
do 26°C
Maximálna denná
od 15°C
Minimálna nočná
13%
Riziko zrážok
50%
Vlhkosť
06:17
Východ slnka
20:51
Západ slnka
Zrána bude jasno, prípadne malá oblačnosť. Poobede prehánky. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 14 až 26 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 14 do 26 °C. Nočné teploty budú dosahovať 15 °C až 20 °C, priemerne 19 °C. Bude fúkať premenlivý juhozápadný až juhovýchodný vietor rýchlosťou 11 km/h, miestami bezvetrie.

Zakynthos teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Zakynthos

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Máj až Október, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Zakynthos vďaka príjemnému slnečnému počasiu i dostatku vlahy vytvára tie správne podmienky na trávenie letnej dovolenky. Krásne zelený ostrov je na jar zakvitnutý a po celý rok pokrytý bohatou vegetáciou. Ostrov je vhodný pre dovolenkárov, ktorí uprednostňujú teploty do 30 ºC.

Ostrov Zakynthos leží v stredomorskom subtropickom podnebnom pásme. Letá sú dlhé, teplé a pomerne suché. Zimy sú len mierne, no narozdiel od leta bohaté na dažďové zrážky. Vďaka týmto prírodným podmienkam niet divu, že je považovaný za jeden z najzelenších ostrovov Grécka. V letnom období takmer vôbec neprší, no vyskytujú sa krátke prehánky. Prispievajú k udržiavaniu krásnej zelene a prečistia vzduch. Majú charakter prehánok, po ktorých rýchlo vyjde teplučké slnko.  V období od mája do októbra sa priemerné denné teploty pohybujú okolo 25ºC, pričom v hlavnej sezóne sa oteplí na 30ºC. Na ostrove občas fúka pomerne silný vietor, ktorý nielen ovplyvní počasie, ale tiež dvíha vlny v mori.

 

Počasie na Zakynthose podľa lokality

 

Pobrežie

Vysoké teploty v letných mesiacoch zmierňuje chladivý vánok, ktorý prichádza od mora. Niekedy to však nie je len vánok, ale naopak silný vietor. Zmení celkový charakter počasia a dokonca zapríčiňuje divoké vlny v mori. Niekedy sú tak prudké, že sa nedá ani kúpať.

 

Západná časť

Západná časť Zakynthosu je hornatejšia než zvyšok ostrova. Hoci výrazné rozdiely v podnebí nie sú  jasne badateľné, mierne rozdiely tu predsa len sú. S narastajúcou nadmorskou výškou mierne klesá teplota. Taktiež je šanca výskytu zrážok o niečo vyššia.

 

Kedy ísť na Zakynthos

Na poznávanie ostrova a cestovanie po pamiatkach a dedinkách je najvhodnejšie jarné a jesenné obdobie. Teploty sú príjemné, no žiadne výraznejšie teplo nehrozí. A k tomu sa ešte vyhnete návalu dovolenkárov. Pre milovníkov idylickej letnej dovolenky je najvhodnejšie obdobie počas hlavnej dovolenkovej sezóny. Obloha je modrá a slnečné lúče intenzívne hrejú. V letnom období je i voda mora najteplejšia.