Počasie na Malte počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov na Maltu so sprievodcom.

Aktuálne počasie Malta

Aktuálne počasie Malta
14 °C
Pocitová: 16 °C
do 16°C
Maximálna denná
od 7°C
Minimálna nočná
0%
Riziko zrážok
62%
Vlhkosť
07:01
Východ slnka
17:31
Západ slnka
Po celý deň bude jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 10 až 16 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 9 do 16 °C. Nočné teploty budú dosahovať 7 °C až 13 °C. Bude fúkať premenlivý východný vietor rýchlosťou 7 km/h až 14 km/h.

Malta teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat na Maltu

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Jún až September, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Malta ležiaca v Stredozemnom mori je zárukou krásnej slnečnej dovolenky s príjemne vysokými teplotami. Počas hlavnej sezóny dosahujú priemerné teploty okolo 30ºC, často sa vyšplhajú aj vyššie. V auguste a septembri má voda v mori teplotu až 26ºC.

 

Malta má typické stredomorské podnebie, pre ktoré sú typické horúce letá a mierne zimy. Má dve hlavné ročné obdobia a to leto a zimu.  Zimy prinášajú zrážky v podobe dažďa, často vo forme lejakov. Toto obdobie trvá približne od októbra do marca, kedy padne odhadom 500mm zrážok. V hlavnej letnej sezóne vôbec neprší. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 30ºC. Užijete si až 12 hodín jasného slnečného svitu. Počasie ovplyvňujú aj vetry. Zo severozápadu a severovýchodu prúdi studený Mistrál a z juhovýchodu horúci vlhký vietor Sirocco. Tento horúci saharský vietor často prináša jemné zrnká piesku.

Počasie na Malte podľa jednotlivých mesiacov

 
 

Január

Denná januárová teplota vystúpi v priemere na celkom príjemnú hodnotu 15ºC. Noc je chladná s teplotou cca 9ºC. Voda v mori má 16ºC. Padne len málo zrážok, odhaduje sa 80mm.

Február

Februárové teploty kopírujú januárové hodnoty – denná 15ºC, nočná 9ºC, voda 16ºC. Zmení sa len počet zrážok. Padne už len cca 55mm.

Marec

Príjemné denné teploty okolo 16ºC striedajú nočné chladné teploty 10ºC. Voda v mori sa ohreje na 15ºC. Zrážok veľmi málo, už len 35mm.

Apríl

Teploty mierne stúpnu. Oteplí sa na 19ºC počas dňa a 12ºC počas noci. Teplota vody ostáva na 15ºC. Zrážok málo.

Máj

V máji sa zvýši denná teplota na 23ºC a nočná na 15ºC. V tomto mesiaci sa ohreje viac aj more, má zhruba 18ºC. Takmer žiadne zrážky.

Jún

Jún prinesie priemerné maximálne denné teploty okolo 27ºC s miernou vlhkosťou vzduchu. Pocítite aj väčšie oteplenie počas noci na príjemných 19ºC. More má 22ºC. Bez zrážok.

Júl

V tomto mesiaci sa teploty vyšplhajú na 30ºC a zvýši sa aj vlhkosť vzduchu. Noci sú teplé okolo 21ºC. Voda je teplá, dosahuje teplotu 25ºC. Bez zrážok.

August

V lete pokračujú priemerné teploty okolo 30ºC  s  vysokou vlhkosťou vzduchu. Noci sú tiež naďalej teplé – 22ºC. More sa ohrieva v auguste až na 26ºC. Zanedbateľné množstvo zrážok.

September                                                                   

Priemerná denná teplota je 28ºC s miernou vlhkosťou vzduchu, noci sú teplé okolo 20ºC. Voda v mori má príjemných 26ºC. Môžu sa vyskytnúť zrážky, ale len minimálne.

Október

Októbrové teploty sa pohybujú na príjemných 24ºC cez deň a 17ºC v noci. Voda v mori má priemernú teplotu 24ºC. Predpokladá sa, že padne cca 85mm zrážok, čo predstavuje 10 daždivých dní.

November

V novembri sú dni ešte príjemné okolo 20ºC, no noci sú už chladnejšie – 14ºC. Voda v mori má 21ºC. Zrážky sú zrovnateľné s predchádzajúcim mesiacom.

December

December má nižšie teploty a prináša zrážky. Padne 99mm zrážok, čo je zhruba 13 daždivých dní. Denné teploty klesnú na 17ºC a nočné na chladných 10ºC. More má 18ºC.

 

Počasie na Malte podľa lokality

Počasie Malta

 

Pobrežná oblasť

Rozdiely medzi pobrežnou a ostatnou časťou ostrova je len mierny. Tu sú vysoké teploty počas leta zmiernené vanúcim vetrom od mora. Vzduch je tak znesiteľnejší. Prejavuje sa typické stredomorské podnebie, ktoré charakterizujú len mierne zmeny počasia.

 

Vnútrozemie

Vnútrozemie má suchšie letá a o niečo silnejšie zimy. V ojedinelých prípadoch sa tu v zimnom období môže vyskytnúť aj mierna námraza.


 

Kedy ísť na Maltu

Ak túžite po slnkom zaliatych dňoch s vysokými teplotami a kúpaním v teplom mori, vyrazte na dovolenku počas najteplejšieho a najsuchšieho obdobia od júla do septembra. Teploty vtedy stúpajú k 35ºC. V prípade, že nevyhľadávate horúčavy a chceli by ste si aj prezrieť krajinu, odporúčame vycestovať v období, keď je u nás jar. Vyhnete sa tak aj návalu dovolenkárov.