Počasie na Kanárskych ostrovoch počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Kanárske ostrovy

Aktuálne počasie Kanárske ostrovy
26 °C
Pocitová: 29 °C
do 27°C
Maximálna denná
od 22°C
Minimálna nočná
5%
Riziko zrážok
72%
Vlhkosť
07:53
Východ slnka
19:55
Západ slnka
Po celý deň bude polooblačno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 22 až 27 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 22 do 29 °C. Nočné teploty budú dosahovať 22 °C až 24 °C, priemerne 23 °C. Bude fúkať severovýchodný vietor rýchlosťou 18 km/h až 22 km/h.

Kanárske ostrovy teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat na Kanárske ostrovy

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Kanárske ostrovy vďaka subtropickej klíme a teplotám neklesajúcim pod 18°C sú ideálnou dovolenkovou destináciou počas celého roka. Teplota mora sa pohybuje v rozmedzí 17 až 24°C v závislosti od ročného obdobia. Slnečné počasie s príjemnými teplotami zabezpečilo ostrovom pomenovanie „Ostrovy večnej jari“.

 

Počasie na ostrovoch ovplyvňuje teplý Golfský prúd a chladnejšie pasátové vetry. Najteplejšími a najsuchšími mesiacmi sú – júl, august, september, pričom v auguste sa teploty šplhajú k 30°C. Od novembra do marca trvá zimné obdobie, ktoré je mierne, len o niečo chladnejšie v porovnaní s letným obdobím. Zrážky sú typické pre december, hlavne v severovýchodnej oblasti, juh je aj v zime pomerne teplý a slnečný. Teplota a množstvo zrážok je na jednotlivých ostrovoch rozdielna, ostrovy bližšie k Afrike, sú teplejšie a suchšie ako tie na západ.

 

Počasie na Kanárskych ostrovoch podľa jednotlivých mesiacov

 

Január

Január je chladnejší mesiac s priemernou teplotou vzduchu i mora okolo 18°C. Treba počítať so zrážkami.

Február

Teplota sa pohybuje v rozmedzí 18°C až 21°C s priemernou teplotou mora 19°C. Zrážky sa vyskytujú už len ojedinele.

Marec

Marcom začína príjemné jarné počasie a súčasne ideálne počasie na dovolenku. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 21°C s teplotou vody cca 19°C.

Apríl

Príjemné teploty s jasným nebom dosahujú v priemere max. 21°C s teplotou vody okolo 20 °C. Ideálne obdobie na dovolenku a turistiku na ostrovoch.

Máj

Májové teploty vzduchu sa pohybujú okolo 21°C s teplotou vody len o stupeň nižšou. Je to jedno z najlepších období na dovolenku, kedy nočná teplota neklesá pod 15°C.

Jún

V tomto mesiaci sa priemerné denné teploty pohybujú okolo 23°C. Voda dosahuje 21°C. Vzduch je suchý, množstvo zrážok zanedbateľné.

Júl

V júli začína najteplejšie obdobie, teploty stúpajú nad 25°C a treba počítať so suchým, horúcim vzduchom smerujúcim zo Sahary, ktorý prináša vlny horúčav. Teplota vody má približne 22°C.

August

August je najteplejším mesiacom v roku. Teploty vzduchu sa blížia k 30°C a teplota vody ma cca 22°C. Vzduch je veľmi suchý a teplý. Nočné teploty majú až 22 stupňov.

September                                                            

Septembrom sa končí najteplejšie obdobie roka, teploty sa pohybujú okolo 27°C a voda má príjemných 24°C. Množstvo zrážok je nízke.

Október

Koncom septembra a začiatkom októbra začínajú príjemné, priam jarné teploty. Spolu s jarným obdobím je najvhodnejším časom na návštevu ostrovov. Teplota vzduchu sa pohybuje okolo 24 °C s teplotou vody o stupeň nižšou.

November

Novembrom začína zimné obdobie, teploty klesajú na cca 20°C, je mesiacom s výraznejšími zrážkami hneď po decembri.

December

Najväčší úhrn zrážok je v decembri. Teploty však neklesajú pod 19°C.

 

Počasie na Kanárskych ostrovoch podľa lokality

Počasie Kanárske ostrovy

 

Fuerteventura a Lanzarote

Ostrov Fuerteventura a Lanzarote sú najteplejšími ostrovmi, pretože sa nachádzajú blízko afrického pobrežia, čo sa odráža na charaktere počasia. Zrážok býva málo.

 

Gran Canaria a Tenerife

Tieto ostrovy sú vzdialenejšie od Afriky, a preto sú aj o niečo chladnejšie. Neplatí to však pre celé ostrovy. Severné časti oboch ostrovov sú chladnejšie s menej slnečnými dňami, v zime je tu viac zrážok ako na juhu. V južnej časti, kde nájdete väčšinu letovísk, je zima mierna a pomerne slnečná.

 

Gomera a La Palma

Sú to chladnejšie ostrovy s väčším množstvom zrážok.

 

El Hierro

Ostrov El Hierro je najchladnejší ostrov Kanárskych ostrovov.

 

Kedy ísť na Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy je možné navštíviť kedykoľvek počas roka, vďaka celoročným príjemným teplotám vzduchu i mora. Ak vám vysoké teploty nevyhovujú, odporúčame sa vyhnúť najsuchším mesiacom – júl, august, september, kedy sa teploty môžu šplhať až k 30ºC. Vyhnite sa aj daždivému decembru. Najlepšia dovolenka je počas jesenných (koniec septembra, október) či jarných mesiacov (koniec marca, apríl, máj, jún).