Najkrajšie pláže na Kanárskych ostrovoch

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Kanárske ostrovy pozostávajú zo siedmych hlavných ostrovov -  El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, Lanzarote, La Palma, Tenerife a niekoľkých malých ostrovčekov. Ostrovy ponúkajú rozmanitosť, pláže prevažne s pieskom vulkanického pôvodu, pokojné i s vlnami ideálne pre vodné športy, opustené i plné ruchu s komfortným servisom, krásnu prírodu a históriu. Stačí si len vybrať to správne miesto. Predstavíme vám najkrajšie pláže Kanárskych ostrovov.

 

Sotavento, Fuerteventura

Pri južnom cípe Fuerteventura sa rozprestiera 20 km dlhá piesočnatá pláž Sotavento. Zbožňujete vodné športy? Tak Playa de Jandia je pre vás správnou voľbou. V preklade znamená „odvrátená od vetra“. Je vyhľadávaným miestom pre windsurfing a kitesurfing. Prístup na pláž je možný len z jednej strany, takže sem nechodieva príliš veľa ľudí.

Piesočnatá pláž Sotavento (Zdroj: flickr/cc/jan and iza)

 

Playa de Jandia, Fuerteventura

Poskytuje príjemné leňošenie na zlatistom piesku s miernym vstupom do mora. Scenériu dotvára hornatá krajina. Rozprestiera sa na juhozápadnom cípe ostrova Fuerteventura a na svoje si prídu aj milovníci potápania. Je zasadená do krásnej prírody a je súčasťou chránenej oblasti Parque Natural de Jandia.

Zlatistý piesok s miernym vstupom do vody (Zdroj: flickr/cc/bermaxo09)

 

Famara Beach, Lanzarote

Na severnom pobreží ostrova Lanzarota je vystavaná dedina Caleta de Famara, pri ktorej je aj pláž Farmara. Každým rokom sem prichádza čoraz viac nadšencov surfovania. Je to príjemná piesková pláž, ktorú majú radi rodiny s deťmi.

Pláž Famara Beach (Zdroj: flickr/cc/Borders Lad)

 

Puerto Naos, La Palma

Na juhozápade ostrova La Palma sa nachádza jeho najväčšia pláž.  Ako väčšina pláží v tejto oblasti, aj tu má piesok čierny nádych, ale na slnku žiari dozlatista. Popri pláži vedie promenáda s kokosovými palmami a všetkým, čo potrebujete na trávenie komfortnej dovolenky. Smeruje sem aj veľa nadšencov paraglidingu.

Pohľad na La Palma (Zdroj: flickr/cc/mikko.junnila)

 

Playa de las Teresitas, San Andrés

Na ostrove Tenerife v malej dedinke San Andrés leží približne 7 kilometrov od hlavného mesta Santa Cruz de Tenerife piesočnatá pláž. Zaujímavosťou je, že je umelo vytvorená pieskom zo Sahary. Inú pláž s bielym pieskom by ste na Tenerife len ťažko hľadali. Pred vlnami chráni pláž umelo vytvorený útes, je tu aj tak veterno. Krajinu dotvára množstvo paliem.

Plaž Playa de las Teresitas v San Andrés (Zdroj: flickr/cc/Jose Eliécer Garcia)

 

Costa Teguise, Lanzarote

Pláže na Costa Teguise majú veľmi dobré podmienky na opaľovanie na horúcom piesku a kúpanie v priezračných vodách, ale vďaka miernemu vetru, ktorý vanie takmer neustále, je rajom pre surfistov. Pri pláži je aj centrum, takže si surfovanie môžete vyskúšať, aj keď nemáte žiadne skúsenosti. Ak sa vám nechce len oddychovať, je tu aj možnosť výletov do aquaparkov, zahrať si golf či pozrieť Národný park Timanfaya.

Pláž na pobreží Costa Teguise (Zdroj: flickr/cc/JohnFreeman)

 

Las Palmas, Gran Canaria

Las Palmas je najväčším mestom ostrova Gran Canaria, je to rušná metropola, kde je stále čo robiť. Môžete navštíviť napríklad Múzeum Kryštofa Kolumba. Nájdete tu hneď dve pláže, ktoré sa nachádzajú v dvoch susediacich zátokách. Pláže sú piesočnaté a zvažujú sa mierne do vody. Okrem prístupnosti do rušného mesta je tu aj možnosť zabaviť sa pri vodných športoch.

 

Corralejo, Fuerteventura

Na severovýchode ostrova sa nachádzajú piesočnaté pláže s dunami. Zlatistý piesok a krásne sfarbená voda lákajú rodiny s deťmi. Podmienky pre vodné športy sú veľmi dobré. Kedysi malá rybárska dedina Corralejo sa rýchlo zmenila na jedno z najvyhľadávanejších miest na ostrove.

Corralejom, Fuerteventura (Zdroj: flickr/cc/Escargo2k)

 

El Medano, Granadilla de Abona

V El Medano nájdeme dve hlavné pláže. Prvou je pláž priamo v meste Playa Leocadio a druhou Playa de le Tejita. Predeľuje ich chránené pásmo s ohrozenými druhmi vtákov a piesočnatými dunami. Ak patríte k tým, čo fandia kitesurfingu a windsurfingu, odporúčame Cabezo Beach.

Pláž Playa Leocadio (Zdroj: flickr/cc/Virginia Giné)

 

Playa de Fanabe, Costa Adeje

Costa Adeje je pomerne mladé letovisko s krásnymi plážami s pieskom vulkanického pôvodu. Pláž Playa de Fanabe bola vďaka svojej čistote ocenená Modrou vlajkou. Sú tu veľmi dobré podmienky na potápanie a vodné športy. V oblasti Costa Adeje sú aj menšie, no rovnako krásne pláže, spomeňme Troya I., Troya II., Playa la Pinta.

Na Playa de Fanabe je piesok vulkanického pôvodu (Zdroj: flickr/cc/Ian R. Simpson)

 

Maspalomas, Gran Canaria

Maspalomas je veľkým lákadlom pre turistov vďaka krásnej piesočnatej pláži s piesočnými dunami a palmami, ktorá sa tiahne takmer 6 kilometrov. Oblasť s dunami je dnes národným parkom Dunas de Maspalomas. Kvalita pláže  bola ocenená Modrou vlajkou. Vďaka svojej kráse je vždy plná ľudí. Plytká voda je vhodná pre malé deti.

Pláž Maspalomas aj s dunami v pozadí (Zdroj: flickr)

 

Playa de Papagayos, Lanzarote

Je plážou južnej časti ostrova Lanzarote. Voda v mori je pokojná a smaragdovozelená. Priehľadná voda umožňuje poznávanie podmorského sveta a plytká pri vstupe je vhodná aj pre malé deti. Územie, na ktorom sa nachádza, je súčasťou chránenej prírodnej pamiatky Los Ajaches.

Smaragdovozelená voda v mori pri Playa de Papagayos (Zdroj: flickr/cc/Jérôme vigouroux)

 

Valle Gran Rey, La Gomera

Na juhozápadnom pobreží ostrova La Gomera v zelenom údolí spoznáte najväčšiu pláž ostrova. Je tu aj niekoľko reštaurácií s rybími špecialitami.

 

Playa del Verodal, El Hierro

Pláž tvorí prirodzene dočervena sfarbený piesok. Vlny sú pomerne búrlivé, surfisti si prídu na svoje.   Okrem odpočinku na pláži odporúčame túru v parku na Carretera La Montana.

Často kladené otázky

Má Kanárske ostrovy piesočnaté pláže?

Kanárske ostrovy má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili na Kanárskych ostrovoch?

na Kanárskych ostrovoch je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Sotavento, Playa de Jandia, Famara Beach, Puerto Naos a ďaľšie.

Je dovolenka na Kanárskych ostrovoch drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.