Najkrajšie pláže na Tenerife

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Kanársky ostrov Tenerife je nielen známy ako najväčší z ostrovov, ale súčasne aj najzelenší. Dovolenkárom ponúka krásnu prírodu s lesmi a plantážami, priezračné more a rozmanité pláže s tmavým pieskom sopečného pôvodu i tým zlatistým, s bohatými službami i pokojné miesta. Dnes vám pár tipov na nádherné pláže predstavíme.

 

Playa Las Teresitas

Pláž Playa Las Teresitas objavíte v rybárskej dedinke San Andrés, severovýchodne od mesta Santa Cruz. Zlatistý piesok navezený zo Sahary sa tiahne cca jeden a pol kilometra, mierne sa zvažuje do pokojnej vody v mori, bezpečné miesto na kúpanie. Odporúčame kombinovať odpočinok na pláži s ochutnávkou rybích špecialít v niektorej z miestnych reštaurácií. Súčasťou pláže je parkovisko, ležadlá, slnečníky, sprchy, šatne a je tu aj plavčík.

Playa Las Teresitas pri San Andrés

Playa Las Teresitas pri San Andrés (Zdroj: flickr/cc/xaciso, ON-OFF)

 

Playa Fañabe a Playa Torviscas

Na juhu ostrova pri letovisku Costa Adeje sa nachádza pláž Playa Fañabe, ktorá plynule prechádza do pláže Playa Torviscas. Obe pláže sú pokojné miesta vhodné pre rodiny s deťmi, piesok je tmavý a jemný, voda priezračná, bez vĺn, výber vodných športov je skutočne pestrý a dokonca môžete oddychovať v niektorej z hojdacích sietí. Pláž lemujú reštaurácie, kaviarne a bary.  

Playa Torviscas nadväzuje na Playa Fañabe

Playa Torviscas nadväzuje na Playa Fañabe (Zdroj: flickr/cc/Ian R. Simpson)

 

Playa de las Vistas

Pláž Playa de las Vistas leží pri obci Arona, v južnej časti Tenerife, medzi Los Cristianos a Playa de Las Américas. Pláž je umelo vytvorená zo zlatistého piesku privezeného z púšte. Vyskúšať môžete vodné športy alebo si zájsť do niektorej z reštaurácií, ktoré lemujú pláž. Miesto je vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Playa de las Vistas pri Arone

Playa de las Vistas pri Arone (Zdroj: flickr/cc/kevgibbo)

 

Playa El Médano

Dvojkilometrová pláž z jemného piesku Playa El Médano čaká na dovolenkárov na juhu ostrova, na pobreží Granadilla, v meste El Medano, v prednej časti námestia s rovnakým názvom, 5 km od letiska Reina Sofia. Nájdete tu aktivity pre všetky vekové kategórie, sú tu aj ihriská pre deti a dobré podmienky na windsurfing. Kvality pláže boli ocenené Modrou vlajkou. Zo služieb spomeňme aj dozor plavčíkov, šatne, sprchy, reštaurácie, bary a obchody.

Jemný piesok na Playa El Médano

Jemný piesok na Playa El Médano (Zdroj: flickr/cc/JdRweb)

 

Playa Jardín

Na severe krajiny, 1,5 kilometra od mesta Puerto de la Cruz sa nachádza pláž Playa Jardín. Toto miesto vďačí za svoj jedinečný vzhľad dizajnérovi César Manrique, pláž z čierneho piesku obkolesujú exotické záhrady zasahujúce priamo do pláže. Niet divu, že sa pláž volá „Záhradná pláž“. Piesok je jemný, more čisté, no niekedy sa v mori tvoria vlny, čo poteší surfistov. Získala ocenenie Modrá vlajka.

Pláž Playa Jardín

Pláž Playa Jardín (Zdroj: flickr/cc/jiriptacek)

 

Playa de Los Cristianos

K najkrajším plážam Tenerife sa radí aj pláž Playa de Los Cristianos ležiaca v prístave s rovnomenným názvom. Viac ako 400 metrová pláž s príjemnou atmosférou rybárskej dedinky umožňuje vydať sa na lodné výlety, pochutnať si na rybích špecialitách, kúpať sa v mori, oddychovať na pláži, vyskúšať ponuku vodných športov či poprezerať obchody v okolí.  

Playa de Los Cristianos

Playa de Los Cristianos (Zdroj: flickr/cc/eTenerife Holidays)

 

Playa San Juan

Na juhozápadnom pobreží stojí za návštevu pláž Playa San Juan v malej rybárskej dedinke. Prístav, v ktorom leží, ju chráni pred vetrami, voda je príjemná na kúpanie a taktiež tu nájdete mnoho rybích reštaurácií s miestnymi špecialitami. Vďaka čistej vode v mori sú tu aj vhodné podmienky na šnorchlovanie a potápanie.

Playa San Juan ležiaca v prístave

Playa San Juan ležiaca v prístave (Zdroj: flickr/cc/tenerife holidays)

 

Playa Los Gigantes

V obci Santiago del Teide na západnom pobreží ostrova je vybudované letovisko Los Gigantes a priamo v jeho srdci nájdete malú, no veľmi peknú pláž s tmavým pieskom Playa Los Gigantes. Poznávacím znakom celého strediska sú skalnaté útvary, aj samotná pláž je situovaná medzi skalami a prístavom. Ponuka vodných športov je pestrá a sú tu aj bary a reštaurácie.

Playa Los Gigantes pri Santiago del Teide

Playa Los Gigantes pri Santiago del Teide (Zdroj: flickr/cc/benoit_d)

 

Playa Abama

Táto pláž sa rozprestiera na juhozápadnom pobreží ostrova, v oblasti známej ako Guia de Isora. Je síce len 150 metrov dlhá a 30 m široká, no určite je jednou z najkrajších. Ukrytá je v malebnej zátoke, chránená pred nárazmi vetra. Voda je tyrkysovo modrá a piesok jemný a svetlý. Chodieva sem len málo ľudí, čo však súvisí so vzdialenosťou parkoviska (cca 20 min chôdze).

Playa Abama v oblasti Guia de Isora

Playa Abama v oblasti Guia de Isora (Zdroj: flickr/cc/Snapjacs)

 

Playa La Tejita

Neďaleko hory Montaña Roja, na južnom pobreží ostrova Tenerife, v blízkosti rekreačného strediska El Médano nájdete pláž Playa La Tejita. Ide o rozľahlú pláž s dĺžkou viac ako kilometer a šírkou 100 metrov. Ideálne miesto na únik od hluku a zhonu, nenájdete tu bary ani reštaurácie, no na relax je to to správne miesto. Je tu veľké parkovisko.

Playa La Tejita je rozpoznateľná podla červenkastej hory

Playa La Tejita je rozpoznateľná podla červenkastej hory (Zdroj: flickr/cc/Snapjacs)
 

Playa del Duque

Playa del Duque je ďalšou plážou pri obľúbenom letovisku Costa Adeje. Ponúka dovolenkárom príjemný odpočinok, ale aj veľmi dobré podmienky na vodné športy ako paragliding či pozorovanie podmorského sveta pri šnorchlovaní. Možnosti zábavy sú pestré, samozrejmosťou sú bary, reštaurácie, prenajímanie ležadiel a slnečníkov.

Playa del Duque pri Costa Adeje

Playa del Duque pri Costa Adeje (Zdroj: flickr/cc/Visit Tenerife)

 

Playa de La Arena

Jemný tmavý piesok a priezračná voda láka turistov, aby sa vydali viac na juh od stredísk Los Gigantes či Puerto Santiago a spoznali rýchlo sa rozvíjajúce letovisko Playa de La Arena. Miestna pláž má dĺžku 150 metrov a šírku až 40 metrov. Voda v mori sa prudšie zvažuje, čo je ideálne na plávanie. Pozor, niekedy sa tvoria vlny, na to však dohliada plavčík.  

Playa de La Arena

Playa de La Arena (Zdroj: flickr/cc/tenerife holidays)