Najkrajšie pláže v Bulharsku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00

 

Bulharsko je známe svojimi prevažne piesočnatými plážami s plytkým morom a zlatistou farbou piesku. Tiahnu sa až niekoľko kilometrov. Dnes sa zoznámime s tými najkrajšími.


Zlaté piesky, Varna

Keď sa povie dovolenka v Bulharsku, hneď sa nám vynorí spojenie Zlaté piesky. Samotný názov prezrádza, že ide o kvalitné pláže z jemného zlatožltého piesku, ktoré sa tiahnu pri pobreží niekoľko kilometrov. Hlavná pláž je takmer 4 km dlhá. Nachádza sa 17 km od mesta Varna, odkiaľ pravidelne premávajú miestne autobusy. Zlaté piesky sú vyhľadávané aj vďaka liečivým prameňom.

Pláž z jemné bieleho piesku (Zdroj: flickr/cc/propertyineurope)


Haramanite, Sozopol

Sozopol je obľúbeným bulharským letoviskom. Nájdete tu spojenie histórie, dokonca aj pamiatky zapísané v zozname UNESCO s krásnou plážou a priehľadným morom. Milovníci potápania sa majú na čo tešiť.

Pohľad na Sozopol a pláž (Zdroj: flickr/cc/www.bdmundo.com)


Irakli, Obzor

Ak hľadáte tichú pláž, kde neputujú húfy „kúpaniachtivých“ turistov, poradíme vám pláž Irakli. Nachádza sa 35 km od Sunny Beach. Piesočnatá pláž je ukrytá medzi útesmi, lagúna s množstvom vtákov a korytnačiek je skutočne krásna. Sú tu veľmi dobré podmienky na potápanie. Upozorníme vás len na to, že sem často chodievajú ľudia, ktorí si so sebou neberú plavky.

Irakli ponúka veľmi dobré podmienky na potápanie (Zdroj: flickr/cc/bulgaria06)


Albena, pri letovisku Albena

Kvalitná pláž Albena s jemným pieskom a veľmi jemne sa zvažujúcou pevninou je ideálna pre rodinné dovolenky. Slnenie je príjemné a v tejto oblasti veje osviežujúci vietor, ktorý poteší hlavne v letnej sezóne, keď teploty neklesajú pod 25 ºC. Táto 500 metrov široká pláž si vyslúžila aj ocenenie Modrá vlajka. Nechýbajú ani rôzne vodné atrakcie.

Pláž Albena ocenená Modrou vlajkou (Zdroj: flickr/cc/Lauren Randolph)


Cocoa Beach, Slnečné pobrežie

8 km dlhá a asi 50 metrov široká pláž Slnečného pobrežia poskytuje čistý jemný piesok, ktorý sa mierne zvažuje do mora. Piesok miestami vytvára prírodné duny. Na tejto pláži sa rozhodne nikto nudiť nebude. K dispozícii sú vodné atrakcie a športy (surfovanie, vodné lyže, banán, plachtenie, vodné bicykle), kaviarne, reštaurácie, bary, priestory na plážový volejbal a dokonca aj letné párty pod holým nebom.

Pravá atmosféra na Cocoa Beach (Zdroj: flickr/cc/ChuckPalmer)


Duni Beach, Duni

Menej známu pláž nájdeme pri letovisku Duni (Dyuni) 7 km od Sozopolu, 12 km od Primorska a  40 km od Burgasu. V zátoke obklopenej stromami a kopcami sa rozprestiera 4,5 km dlhá a 100 m široká pláž Duni Beach. Piesočnatá pláž s občasnými dunami sa jemne zvažuje do vody a bola ocenená aj Modrou vlajkou.

Pláž Duni Beach pri letovisku Duni (Zdroj: flickr/cc/Alex Stoykov)


Smokinite Beach, pri Sozopoli

Teplé more s čistou plážou vyskúšajte aj 5 km južne od Sozopolu. Voda v mori nie je vždy pokojná a treba počítať aj so spodnými prúdmi. Je to romantické miesto, kde sa dá kempovať.

Pláž v Sozopole

Pláž v Sozopole (Zdroj: booking.com)


Primorsko Beach, Primorsko

Mestečko Primorsko leží 50 km južne od Burgasu na myse Kjuprija. Primorsko Beach je jednou z najdlhších na pobreží Čierneho mora. Má dĺžku 10 kilometrov. More je plytké a teplé a má bezpečné piesočnaté dno. Organizujú sa odtiaľto výlety loďou. V Primorsku sa nachádza aj tzv. Severná pláž, tú však vyhľadávajú milovníci vĺn.

Primorsko Beach má takmer 10 km (Zdroj: flickr/cc/ivik81)


Mouth Beach, Sinemorec

Pláž nájdeme na juhovýchodnom pobreží Bulharska. Patrí k najkvalitnejším bulharským plážam obkolesená útesmi a lesmi. Piesok je až biely a voda priezračná, ale nie je vhodná pre deti kvôli vlnám a hĺbke v niektorých miestach.

Svetlý piesok na Mouth Beach (Zdroj: flickr/cc/garethphoto)


Golden Fish Beach, Sozopol

Na pláži Golden Fish Beach 3 km severne od Sozopolu rozhodne nehľadajte bohaté služby. Je to pokojné miesto pre menej náročných dovolenkárov. Pláž je krásne piesočnatá a mieste vody sem každoročne lákajú surfistov. Súčasťou je kemp Zlatna Ribka.

Súčasťou pláže je aj kemp Zlatna Ribka (Zdroj: flickr/cc/vdobrinova)


Venid Beach, Svatý Vlas

Svatý Vlas je mladé stredisko, kde sa cestovný ruch ešte len rodí. Ponúka spojenie hornatej prírody s kvalitným kúpaním. Nachádzajú sa tu tri pláže, najznámejšia je práve Venid Beach.


Atliman Beach, Kiten

Atliman pláž sa nachádza v severnej časti letoviska Kiten na južnom pobreží Čierneho mora. Pokojné krištáľové more a piesočnatá pláž sú lákadlom pre všetky vekové kategórie. Piesočnaté plochy s dunami sa stretajú s pohorím tzv. Strandja Mountain.


Shkorpilovtsi Beach, Shkorpilovtsi

Na bulharskej strane Čierneho mora 42 km južne od Varny a približne 30 km severne od Byala sa tiahne piesočnatý pás Shkorpilovtsi Beach. Dĺžka pláže je približne 13 km a šírka 100 m.

Pohľad na Shkorpilovtsi Beach (Zdroj: flickr/cc/Didak_MC)


Čierna pláž, Pomorie

V Pomorí sú tri pláže. Dve z nich sú klasické piesočnaté pláže s plytkou vodou pri vstupe do mora.  Najzaujímavejšia je Čierna pláž s liečivým bahnom a železitým pieskom.

 

Často kladené otázky

Má Bulharsko piesočnaté pláže?

Bulharsko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Bulharsku?

v Bulharsku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Zlaté piesky, Haramanite, Irakli, Albena a ďaľšie.

Je dovolenka v Bulharsku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.