Najkrajšie pláže v Portugalsku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Portugalska so sprievodcom.

 

Tradičné portugalské dedinky, bohatá história, nočný život i krásne pláže, to všetko má krajina na juhozápadnom cípe Európy – Portugalsko. Ak ste si ešte nevybrali tú správnu pláž pre vás, poradíme vám.

 

Praia Dona Ana, Lagos

V prístavnom mestečku Lagos s úzkymi pôvodnými uličkami nájdete menej rušnú pláž Praia Dona Ana. Malá pláž asi 2 kilometre od centra mesta je známa tyrkysovým morom a žltastými vápencovými skalami. Ak by vás okrem oddychu na pláži lákali aj nejaké aktivity, v okolí stojí za videnie kostol Panny Márie zo 16. storočia, kostol sv. Antonína s barokovým interiérom alebo miestny trh Mercado Municipal da Avenida.

Menšia pláž s tyrkysovo modrým morom (Zdroj: flickr/cc/Emerging Birder)

 

Praia da Falesia, Albufeira

Albufeira je jedným z najvyhľadávanejších letovísk asi 40 km východne od Fara, kde je aj medzinárodné letisko. Ak sa z tohto letoviska vydáte východne asi 10 km, naskytne sa vám pohľad na dlhú piesočnatú pláž. Lemovaná je útesmi najrôznejších tvarov a ich biele a červenohnedé  sfarbenie upúta už z diaľky.

Dlhá piesočnatá pláž s útesmi (Zdroj: flickr/cc/grzegorzmielczarek)

 

Praia da Marinha, Carvoeiro

8 kilometrov juhovýchodne od Lagoa objavíte krásnu pláž so skalami z vápenca. Tyrkysové more kontrastuje so žltohnedou farbou skál. Je súčasťou južného pobrežia Algarve, ktoré je známe kvalitnými plážami.

Tyrkysové more kontrastuje s výrazne sfarbenými skalami (Zdroj: flickr/cc/k.mckeown)

 

Praia do Guincho, Cascais

V letovisku Cascais asi 30km od Lisabonu smerom na severozápad sa rozprestiera pláž Praia do Guincho. Pláž je asi kilometrová, piesočnatá a je často označovaná ako „Raj surfistov“.  Z Cascais sem vedie cesta vytvorená špeciálne pre cyklistov, korčuliarov či bežcov.

Pláž poskytuje veľmi dobré podmienky na vodné športy (Zdroj: flickr/cc/Alex Alb)

 

Meia Praia, Lagos

Všetky vekové kategórie putujú práve na pláž Meia Praia. Vďaka obľúbenosti tu býva veľa ľudí, no miesto v teplučkom piesku sa vždy nájde. Miesto je rušné, v okolí je viacero reštaurácií a barov. Má dĺžku takmer 4 kilometre a leží približne 1, 6 km východne od Lagosu.

Pláž Meia Praia v Lagose (Zdroj: flickr/cc/Bernardo Rafael)

 

Praia dos Olhos de Agua, Olhos de Agua

Pláž patrí k malej rybárskej dedinke Olhos de Agua. Pláž je obľúbená, ale je dosť skalnatá. Popri pláži vedie promenáda s palmami priamo do mesta. Názov pláže (doslovne „Pláž vodných očí“) je odvodený zo sladkovodných prameňov, ktoré je vidieť pri odlive.

Na pláži uvidíte aj takéto skaly priamo v piesku (Zdroj: flickr/cc/José Mourão)

 

Praia de Odeceixe, Aljezur

Je to piesočnatá pláž obklopená tmavými skalami z bridlice. Odeceixe Beach je obľúbeným miestom pre rodiny s deťmi. Výhodou je, že sa nachádza pri ústi rieky, takže pre menšie deti je vhodné hranie pri rieke.

Pri pláži sú bridlicové skaly (Zdroj: flickr/cc/cjoaopedro – João Pedro Correia)

 

Praia da Rocha, Praia da Rocha

Táto pláž je považovaná za jednu z najkrajších portugalských pláží. Leží pri meste Portimăo v regióne Algarve. Piesočnatá pláž je široká a dlhá 2 km. Pozdĺž sa tiahnu skaly rôznych tvarov s červeným nádychom. Pláž Praia da Rocha v doslovnom preklade znamená „Pláž  pri skale“. Je tu veľmi rušný nočný život a veľa možností stravovania a športov.

Pohľad na časť pláže Praia da Rocha (Zdroj: flickr/cc/malcolm boon)

 

Praia do Barril, Tavira

V regióne Algavre je mesto Tavira s pobrežím s krásnymi plážami a golfovými možnosťami. V západnej časti mesta sa nachádza Praia do Barril. Je to odľahlá pláž, kde sa môžete dostať vláčikom. Na pláži je pokoj a nie je problém si zájsť do mesta.

Prístup na pláž (Zdroj: flickr/cc/Kirchner Thomas)

 

Praia da Nazare, Nazare

Pláž sa rozprestiera vo veľkej zátoke so strmými útesmi. Mestečko si dodnes zachováva svojský ráz rybárskej dediny. Piesočnatá pláž s miernym vstupom do vody je dnes súčasťou známeho letoviska. Povesť hovorí, že názov Nazare dostala dedina podľa sochy Panny Márie, ktorú sem priviezol mních z Nazaretu približne v 4. storočí.

Rozsiahla pláž Praia da Nazare (Zdroj: flickr/cc/* starrynight1)

 

Praia da Caparica, Costa de Lisboa

Pláž nájdete na lisabonskom pobreží Costa de Lisboa, kde sa tiahne až 30 km krásnych pláží so zlatistým pieskom.

 

Praia da Amoreira, Aljezur

Praia da Amoreira leží 9 km severozápadne od Aljezuru na severnej časti rieky Ribeira de Aljezur. Nie je určená pre všetkých, pretože tu často bývajú výrazné vlny. Milovníci surfovania si však prídu na svoje. V okolí je len reštaurácia.

Krásna pláž Praia da Amoreira (Zdroj: flickr/cc/zwigmar)

 

Praia de Cacela Velha, blízko Manta Rota

Piesočnatá pláž Praia de Cacela Velha je od pevniny oddelená riekou. Je prístupná aj pešo, ale pekným zážitkom je plavba po rieke z Fábrica pri Cacela Velha. Pláž je pokojným miestom, ideálna pre oddych. Atmosféru miesta dotvárajú okolité duny.

 

Praia da Oura, Albufeira

Pod prudkým kopcom v letovisku Oura objavíte krásnu piesočnatú pláž. Zlatistý piesok lemuje promenáda s početnými kaviarňami a reštauráciami. Tiahne sa asi 2 km až po susednú pláž Praia dos Olhos d’Agua.

Zlatisto sfarbený piesok na pláži Praia da Oura (Zdroj: flickr/cc/VictoriaCorotinschi)

 

Praia de Vale Figueira, Carrapateira

15 km severozápadne od Carrapateira leží pláž s priam bielym pieskom. Obkolesená je útesmi, ktoré ju ukrývajú a dodávajú miestu romantickú atmosféru.

Praia de Vale Figueira pri Carrapateire (Zdroj: flickr/cc/paulu)

Často kladené otázky

Má Portugalsko piesočnaté pláže?

Portugalsko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Portugalsku?

v Portugalsku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Praia Dona Ana, Praia da Falesia, Praia da Marinha, Praia do Guincho a ďaľšie.

Je dovolenka v Portugalsku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.