Najkrajšie pláže v Porto

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Porto so sprievodcom.

 

Porto je obľúbeným portugalským letoviskom. Leží na severe krajiny, neďaleko pobrežia Atlantického oceánu. Hoci má Porto chladnejšiu vodu ako okolie Lisabonu, oplatí sa navštíviť. Okrem krásneho prostredia je výhodou pokoj a ticho. Chodí sem oveľa menej dovolenkárov. Tie najkrajšie pláže Porta vám dnes ukážeme.

 

Praia da Agudela

Piesočnatá pláž Agudela poskytuje všetko, čo potrebujete na komfortné trávenie dovolenky. Navyše je to krásne miesto s piesočnatými dunami, ktoré predeľujú drevené schodíky. Vďaka príjemnej atmosfére, dobrým službám a kvalitným podmienkam na kúpanie patrí k najlepším plážam Porta.

Praia da Agudela

Praia da Agudela (Zdroj: flickr/cc/tiago sousa garcia)

 

Praia de Miramar

Približne 10 kilometrov od Porta objavíte malé prímorské mestečko Miramar. Miestna pláž Praia de Miramar je dobre vybavená, nechýbajú rôzne reštaurácie a aktivity. Nad plážou, na skalnom výčnelku sa vypína kaplnka Capela do Senhora Pedra zo 17. storočia. V lete sú vody pokojné a ideálne na kúpanie. V zimnom období sa dvíhajú vlny, ktoré vyhľadávajú predovšetkým surfisti.

Kaplnka Capela do Senhora Pedra

Kaplnka Capela do Senhora Pedra (Zdroj: flickr/cc/vmribeiro.net)

 

Praia da Luz

Pláž Praia da Luz je tak trochu ukrytá, no nemala by ujsť vašej pozornosti. Táto krásna pláž sa rozprestiera v blízkosti rieky Douro. Názov pláže je odvodený od Rua Senhora da Luz a tunajšej kaplnky zasvätenej Panne Márii. Pláž sa dá voľne preložiť ako „Pláž svetla“. V okolí sa nachádza niekoľko útulných reštaurácií.

Piesočnatá Praia da Luz

Piesočnatá Praia da Luz (Zdroj: flickr/cc/Cris Bay)

 

Praia de Matosinhos

Praia de Matosinhos je veľká a obľúbená pláž v blízkosti centra Porto, presnejšie na okraji Parque da Cidade. Od prístavu je vzdialená len kúsok. Pláž obľubujú rovnako turisti ako aj miestni obyvatelia.  Vlny bývajú silnejšie, čo láka predovšetkým milovníkov adrenalínových športov.

Rozľahlá pláž Praia de Matosinhos

Rozľahlá pláž Praia de Matosinhos (Zdroj: flickr/cc/Cornelius Kibelka)

 

Praia do Molhe

Pláž Praia do Molhe sa tiahne pozdĺž mesta Foz, v blízkosti pláže Praia de Matosinhos. Tvorí ju zmes hrubšieho piesku a skál. Pláž ľahko rozpoznáte podľa móla, ktoré slúži na zmierňovanie silných vĺn. Pláž lemujú rôzne kaviarne a reštaurácie.

Praia do Molhe s kamenným mólom

Praia do Molhe s kamenným mólom (Zdroj: flickr/cc/veralpp)

 

Praia de Carneiro

Najbližšou plážou Porta je Praia de Carneiro ležiaca pri ústí rieky Duomo. Na konci pláže je postavená úchvatná pevnosť zo 16. storočia – Fortaleza de São João da Foz. Piesok nie je tak jemný ako na okolitých plážach, no stále je to pekné miesto na trávenie dovolenky. Vlny sú niekedy skutočne silné a treba byť opatrný. Pre milovníkov adrenalínových športov ideálne miesto.

Najdostupnejšia pláž Praia de Carneiro

Najdostupnejšia pláž Praia de Carneiro (Zdroj: flickr/cc/juniordiviroydi)

 

Praia de Espinho

Nádherná rozľahlá pláž Praia de Espinho sa nachádza v neďalekom rybárskom mestečku Espinho. Pláž je obľúbená medzi dovolenkármi, no súčasne sem chodia obyvatelia Porta, aby si oddýchli počas víkendu. Je to pokojné miesto, kde nehrozí hluk a davy turistov. Vďaka kvalitným vlnám je správnou voľbou pre nadšených surfistov.

Pohľad na Praia de Espinho

Pohľad na Praia de Espinho (Zdroj: flickr/cc/SyrianSindibad)

 

Praia da Granja

Pri mestečku Espinho ešte zostaneme. Vo vedľajšom meste São Félix da Marinha leží ďalšia krásna pláž, ktorú sa oplatí navštíviť. Keďže je pláž už pomerne ďaleko od strediska, odporúčame ju ako dobrý tip na výlet. Vzdialená je asi tak 45 minút z centra Porta. Pláž tvorí čistý jemný piesok. Získala ocenenie kvality – Modrá vlajka. Výhodou je bezbariérový prístup.

Krásna pláž s jemným pieskom Praia da Granja

Krásna pláž s jemným pieskom Praia da Granja (Zdroj: flickr/cc/Mafalda2001)

 

Praia do Canide Sul

Asi tak 8 km južne od Porta leží mestečko Vila Nova de Gaia, ktoré sa preslávilo krásou a kvalitou svojich pláží. Takou je i pláž Praia do Canide Sul. Pláž je priestranná, tvorená jemným pieskom. Na bezpečnosť dohliada plavčík. Niekedy sa stáva, že je na pláži viac milovníkov vodných športov než plavcov.

 

Leça da Palmeira

Pláž Leça da Palmeira sa nachádza na severnom okraji strediska Porto. Rozsiahly pás jemného piesku prerušuje len masívne kamenné mólo v južnej časti. Osobitý šarm tomuto miestu dodáva maják Farol da Boa Nova na severnom a majestátna pevnosť Leça da Palmeira na južnom konci pláže. Rodiny s malými deťmi ocenia dva prírodné bazény vybudované v centrálnej časti.

Leça da Palmeira severne od Porta

Leça da Palmeira severne od Porta (Zdroj: flickr/cc/Ricardofreitasr)

 

Praia Castelo do Queijo

Pláž Castelo do Queijo leží len 5 kilometrov severozápadne od Porta. Skladá sa zo zmesi jemného piesku a skál roztrúsených po celej dĺžke. Pláž dotvára pevnosť São Francisco Xavier, krásne miesto na fotografovanie. Stojí na skale pripomínajúcej syr. Odtiaľ sa vzal skutočne zvláštny názov pláže. Doslovne by sme ho preložili ako „Pláž hradného syra“.

Pláž Castelo do Queijo

Pláž Castelo do Queijo (Zdroj: flickr/cc/Ricardo Mariya)

 

Praia de Moreiró

Ak hľadáte pokojné miesto, kde si užijete len šum vĺn a absolútny odpočinok, skúste pláž Praia de Moreiró. Navštíviť ju môžete v mestečku Vila do Conte, ktoré je vzdialené približne 19 km od Porta. V okolí sa nenachádzajú takmer žiadne stavby. Pláž je neporušená a krásna. Pri pláži je len jeden bar.