Najkrajšie pláže v Taliansku

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Talianska so sprievodcom.

 

7600 kilometrov dlhé pobrežie Talianska ponúka výber tých najkrajších pláži. Máme pre vás 15 tipov.

 

San Vito lo Capo, Sicília

Sicílska pláž San Vito lo Capo sa rozprestiera neďaleko Palerma a Trapani. Okrem dlhej piesočnatej pláže a priezračnej vody je pri pláži aj zaujímavá skala Mount Cofan s jaskyňami. Vstup do mora je bezpečný, veľmi mierny, voda výrazne sfarbená, ľahko pozorovať farebné rybky. V hlavnej sezóne je preplnená.

Pláž s horou Mount Cofan (Zdroj: flickr/cc/mauro)

 

Spiaggia di Poetto, Sardínia

Jedna z najdlhších talianskych pláži s dĺžkou až 13 km sa nachádza pri meste Cagliari na Sardínii. Piesok je snehobiely a more tyrkysové. Podla legendy sa tu odohrala bitka anjelov a démonov. Anjeli záliv ochránili a na ich počesť ho pomenovali Záliv anjelov. Z pláže vidno horu, podľa legendy diablovo sedlo, ktoré padlo do mora a skamenelo. Aktívnym dovolenkárom odporúčame nevynechať návštevu samotného mesta.

Pláž Spiaggia di Poetto (Zdroj: flickr/cc/AaronP65)

 

Lido di Jesolo, Benátky

Rozľahlá pláž mestečka Jesolo, čistý piesok a plytké teplé more s bezpečným vstupom do mora. Lákadlo pre rodiny s deťmi. Miesto priam preplnené turistami. To všetko je Lido si Jesolo v Benátkach.

Lido di Jesolo (Zdroj: flickr/cc/Sergey Komarov)

 

Rabbit Beach, Lampedusa

Kúsok od Sicílie nájdeme ostrov Lampedusa.  Nachádza sa tu pláž Rabbit, ktorá neraz obsadila priečky v zoznamoch najkrajších pláží sveta. Svoje pomenovanie získala podľa veľkého výskytu zajacov v minulosti. Dnes ju poznáme aj ako Spiaggia dei Conigli. Pláž je len približne 200 metrov dlhá, more azúrové a pláž tvorí biely piesok. Lákadlom je podmorský svet a neďaleko pobrežia je možné vidieť delfínov.

Spiaggia dei Conigli známa aj ako Rabbit Beach (Zdroj: flickr/cc/Lucio Sassi)

 

San Teodoro, Sardínia

San Teodoro na severovýchodnom pobreží Sardínie ponúka ďalšie z krásnych talianskych pláží. Turisti navštevujú rušnú pláž La Cinta, ale odporúčame aj pláž v lagúne, ktorá má dĺžku až 3 kilometre. Za najkrajšiu je považovaná piesočnatá pláž s dokonalo čistou vodou Cala Brandinchi, ktorú často porovnávajú s Tahiti.

Pláž La Cinta v San Teodoro (Zdroj: flickr/cc/FZA_1970)

 

Cattolica, Rimini

Je pláž pri Jadranskom mori so zlatožltým pieskom, ktorú poznajú skôr miestni. Ak vás láka pláž Cattolica, treba sa vydať na východné pobrežie provincie Rimini. Neďaleko je San Marino.

 

Riccione, Rimini

Ďalšou plážou provincie Rimini je dlhá piesočnatá pláž Riccione. Prichádza sem oveľa viac turistov ako na Cattolicu, život je rušnejší s množstvom atrakcií pre deti, vodnými atrakciami a reštauráciami. Ideálne miesto pre tých, ktorí sa  chcú zabávať aj v nočných hodinách.

Západ slnka na pláži Riccione  (Zdroj: flickr/cc/ipaloni)

 

Le Bombarde, Alghero na Sardínii

3 km od mesta Fertilia objavíme medzi skalami piesočnatú pláž Le Bombarde. Pláž je dostupná z mesta Alghero. Okrem bieleho piesku a tyrkysovo modrej vody sem turistov priťahuje Neptunova jaskyňa, kultúra či miestne vína.

Tyrkysové more neďaleko mesta Alghero (Zdroj: flickr)

 

Mondello, Palermo

Pláž sa nachádza medzi dvomi skalami Monte Gallo a Monte Pelegrino 10 kilometrov západne od mesta Palermo. Je ľahko dostupná autobusom. Okrem kúpania ponúka aj možnosť prezrieť si film pod šírim nebom v Arena La Sirenetta.

Pláž Mondello

Pláž Mondello (Zdroj: flickr/cc/patrizia bluette)

 

Otranto, Puglia

Na juhu Talianska na poloostrove Salento nájdete malé mesto Otranto. Miestna piesočnatá pláž je dlhá desiatky kilometrov. Útesy poskytujú výborné podmienky na potápanie. Môžete si pozrieť historické pamiatky napr. hrad Castello Aragonese. Ak už zavítate do tejto časti Talianska, nenechajte si ujsť aj pláž v letovisku Porto Badisco.

Priezračné vody v regióne Puglia

Priezračné vody v regióne Puglia (Zdroj: flickr/cc/Fabio Pierboni)

 

Procchio, Elba

V zátoke Procchio v malom letovisku toskánskeho ostrova Elba sa nachádza pláž so zlatistým pieskom a dobrým prístupom do vody. Na ľavej strane zátoky je voda plytká, vhodná aj pre malé deti. Výhodou pláže je jej poloha v strede ostrova. Ľahko sú dostupné mestá Capoliveri, Porto Azzurro, Portoferraio, Marina di Campo a iné.

 

Lido di Noto, Vendicari v Syrakusách

Leží v meste Noto zapísanom do UNESCA, v ktorom je národný park Vendicari s najväčším prírodným kaňonom Gola Cava Grande. V okolí je aj známa sopka Etna.

Lido di Noto v Syrakúzach (Zdroj: flickr/cc/timohermann)

 

Monterosso al Mare, La Spezia

Pláž Monterosso al Mare je piesočnatá pláž obkolesená útesmi s čistou vodou. Na skale nad plážou sa týči mestečko s pozostatkami hradu. Nachádza sa medzi Janovom a Pisou v provincii La Spezia. Pri pobreží vedú turistické chodníčky.

 

Lignano Sabbiadoro, severné Taliansko

Sabbiadoro v doslovnom preklade znamená „zlaté piesky“. Podľa krásnej pláže dostalo meno aj celé mestečko ležiace na poloostrove Lignano. Pláž je z jemného piesku a zvoľna sa zvažuje do Stredozemného mora. Vinie sa až do prístavu Terra Mare.

 

Vieste, Gargano

Pri Jadranskom mori v menej známom regióne Apulia na poloostrove Gargano leží romantické miesto s malými domčekmi a úzkymi uličkami. Nájdete tu veľa malých pláží, ktoré nie sú rušné ako napr. La Baia dei campi či Pizzomunno.

Vieste, Gargano (Zdroj: flickr)

 

Často kladené otázky

Má Taliansko piesočnaté pláže?

Taliansko má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Taliansku?

v Taliansku je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí San Vito lo Capo, Spiaggia di Poetto, Lido di Jesolo, Rabbit Beach a ďaľšie.

Je dovolenka v Taliansku drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.