Najkrajšie pláže na Ischii

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00

 

Ischia, to nie je len krajina krásnych viníc, píniových lesíkov a termálnych prameňov. Ischia je v prvom rade ostrov s nádhernými pokojnými plážami a priezračným morom. Pobrežie lemujú prevažne piesočnaté pláže. Nájdu sa však aj štrkové, kamenisté či zmiešané. Dnes Vás tými najkrajšími plážami Ischie prevedieme.

 

Cava Grado, Sant'Angelo

V blízkosti malebnej dedinky Sant´Angelo môžete navštíviť malú, no o to čarovnejšiu pláž Cava Grado. Leží v pokojnej zátoke s výhľadom na typickú rybársku dedinku. Pochutnať si môžete na čerstvých rybích špecialitách v niektorej z miestnych reštaurácií. Voda mora je priezračná a poskytuje výborné podmienky na kúpanie aj šnorchlovanie. Na pláži je možnosť prenajať si slnečníky a ležadlá.

Piesočnatá pláž Cava Grado v malebnej zátoke (Zdroj: flickr/cc/ischiareview)

 

Cava dell'Isola, Forio

Cava dell'Isola je rušným miestom, kde nájdete oveľa viac než len priezračné more a slnečné lúče. Môžete si zahrať napríklad volejbal, šnorchlovať alebo sa zabávať pri tónoch hudby. Je to krásne miesto s množstvom malých jaskýň a skalných bazénov. Okolie dotvára divoká príroda. Nechýba možnosť občerstviť sa v reštaurácii na konci pláže.

Pláž Cava dell'Isola (Zdroj: flickr/cc/DocF7)

 

Spiaggia dei Maronti, Barano d'Ischia

Maronti Beach alebo miestnym názvom Spiaggia dei Maronti je jedna z najrozľahlejších a súčasne najkrajších pláží Ischie. Piesočnatá pláž je rozdelená na platené a voľné časti. Vzhľadom k veľkosti je vždy dosť miesta pre každého. Z pláže je nádherný výhľad na krištáľovo čisté more, nedotknutú prírodu a malebnú dedinku Sant´Angelo v pozadí. Z pláže dokonca premáva lodný taxík priamo do spomínanej dedinky Sant´Angelo.

Rozľahlá pláž Spiaggia dei Maronti (Zdroj: flickr/cc/Patty7970)

 

Baia di Sorgeto, Forio

Baia di Sorgeto nie je tradičná pláž. Ide o malú pláž ukrytú v zátoke, do ktorej sa cez skaly vlieva termálna voda. Vytvára akúsi prírodnú saunu. Kúpať sa môžete vďaka teplej vode aj v zimných mesiacoch. Dostupná je z mestečka Panza alebo vodným taxíkom z dedinky Sant´Angelo. Okrem krásnej panorámy sa uvádza, že tu zažijete jeden z najkrajších západov slnka v Ischii.

Pláž Baia di Sorgeto s termálnou vodou (Zdroj: flickr/cc/almeyda01)

 

Punta Caruso, Forio

Pláž Punta Caruso sa rozprestiera na západnom pobreží obkolesená divokou prírodou. Výnimočnosť tohto miesta spočíva v kontraste čiernych vulkanických skál a sýtomodrého mora. Odporúčame hlavne dovolenkárom, ktorí si radi zaplávajú v hlbokej a priezračnej vode. Miesto je tiež vhodné na dlhé prechádzky. Pre deti nie je ideálnym riešením kvôli hĺbke a častým vlnám.

Pláž Punta Caruso s hlbokou vodou (Zdroj: flickr/cc/Nunzio Pascale)

 

Spiaggia Degli Inglesi, Ischia Porto

Neďaleko mestečka Ischia Porto leží pokojná pláž Spiaggia Degli Inglesi. Pláž ukrytá v zálive s vysokými útesmi, čiernym pieskom a priezračným morom je ideálnym miestom na nerušený odpočinok. Navyše sa v jej okolí nachádza veľa malých jaskýň, ktoré sa oplatí preskúmať. Plytké vody sú vhodné na poznávanie podmorského sveta. Na pláž vedie strmá cesta.

Priezračná voda pri pobreží Ischie (Zdroj: flickr/cc/ttolius)

 

La Spiaggia delle Fumarole, Maronti

Názov pláže „Fumarole“ je odvodený od špeciálnych vulkanických výparov. Ide o horúce výpary spôsobené podzemnou sopečnou činnosťou, ktoré otepľujú tunajšiu vodu i piesok. Využívajú sa na liečbu viacerých ochorení. Z pláže sa Vám naskytne krásny výhľad na more, okolitú prírodu, malebné domčeky lemujúce cestičku na pláž a rybársku dedinku Sant´Angelo v diaľke.

Pohľad na pláž La Spiaggia delle Fumarole (Zdroj: flickr/cc/ischiareview)

 

Marina, Casamicciola

Pláž Marina je hlavnou plážou v meste Casamicciola. Relatívne malá pláž leží v tesnej blízkosti centra mesta, čiže dostupnosť úplne ideálna. Užijete si služby a komfort mesta spolu s oddychom na krásnej pláži. Piesok je jemný a voda priezračná. V blízkosti pláže je veľa parkovacích možností.

Pláž Marina v mestečku Casamicciola (Zdroj: flickr/cc/antoniosollo)

 

Spiaggia Litoranea, Lacco Ameno

Spiaggia Litoranea je menšia malebná pláž v mestečku Lacco Ameno. Ponúka jemnučký piesok a nezabudnuteľný výhľad na priezračné more. Na pláž vedie cestička lemovaná palmami. Pobyt na pláži si môžete spríjemniť nákupmi v butikoch neďaleko pláže.

Malebná pláž Spiaggia Litoranea (Zdroj: flickr/cc/angelo1z)

 

Spiaggia San Francesco, Forio

Spiaggia San Francesco je najbližšia pláž pri Villa Torre dell'Aquila. V obľube ju majú najmä rodiny s deťmi pre jej priezračné vody, bezpečný a pozvoľný vstup do mora. Piesok je zlatistý a veľmi jemný. Na konci pláže sú dokonca akési skalné bazény, ktoré sú vhodné pre deti. Okrem oddychu a kúpania môžete skúmať tunajšie jaskyne alebo poznávať podmorský svet.

Pohľad na zátoku San Francesco (Zdroj: flickr/cc/ischiareview)