Najkrajšie pláže na Ischii

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Ischia so sprievodcom.

 

Ischia, to nie je len krajina krásnych viníc, píniových lesíkov a termálnych prameňov. Ischia je v prvom rade ostrov s nádhernými pokojnými plážami a priezračným morom. Pobrežie lemujú prevažne piesočnaté pláže. Nájdu sa však aj štrkové, kamenisté či zmiešané. Dnes Vás tými najkrajšími plážami Ischie prevedieme.

 

Cava Grado, Sant'Angelo

V blízkosti malebnej dedinky Sant´Angelo môžete navštíviť malú, no o to čarovnejšiu pláž Cava Grado. Leží v pokojnej zátoke s výhľadom na typickú rybársku dedinku. Pochutnať si môžete na čerstvých rybích špecialitách v niektorej z miestnych reštaurácií. Voda mora je priezračná a poskytuje výborné podmienky na kúpanie aj šnorchlovanie. Na pláži je možnosť prenajať si slnečníky a ležadlá.

Piesočnatá pláž Cava Grado v malebnej zátokePiesočnatá pláž Cava Grado v malebnej zátoke (Zdroj: flickr/cc/ischiareview)

 

Cava dell'Isola, Forio

Cava dell'Isola je rušným miestom, kde nájdete oveľa viac než len priezračné more a slnečné lúče. Môžete si zahrať napríklad volejbal, šnorchlovať alebo sa zabávať pri tónoch hudby. Je to krásne miesto s množstvom malých jaskýň a skalných bazénov. Okolie dotvára divoká príroda. Nechýba možnosť občerstviť sa v reštaurácii na konci pláže.

Pláž Cava dell'Isola (Zdroj: flickr/cc/DocF7)

 

Spiaggia dei Maronti, Barano d'Ischia

Maronti Beach alebo miestnym názvom Spiaggia dei Maronti je jedna z najrozľahlejších a súčasne najkrajších pláží Ischie. Piesočnatá pláž je rozdelená na platené a voľné časti. Vzhľadom k veľkosti je vždy dosť miesta pre každého. Z pláže je nádherný výhľad na krištáľovo čisté more, nedotknutú prírodu a malebnú dedinku Sant´Angelo v pozadí. Z pláže dokonca premáva lodný taxík priamo do spomínanej dedinky Sant´Angelo.

Rozľahlá pláž Spiaggia dei MarontiRozľahlá pláž Spiaggia dei Maronti (Zdroj: flickr/cc/Patty7970)

 

Baia di Sorgeto, Forio

Baia di Sorgeto nie je tradičná pláž. Ide o malú pláž ukrytú v zátoke, do ktorej sa cez skaly vlieva termálna voda. Vytvára akúsi prírodnú saunu. Kúpať sa môžete vďaka teplej vode aj v zimných mesiacoch. Dostupná je z mestečka Panza alebo vodným taxíkom z dedinky Sant´Angelo. Okrem krásnej panorámy sa uvádza, že tu zažijete jeden z najkrajších západov slnka v Ischii.

Pláž Baia di Sorgeto s termálnou vodouPláž Baia di Sorgeto s termálnou vodou (Zdroj: flickr/cc/almeyda01)

 

Punta Caruso, Forio

Pláž Punta Caruso sa rozprestiera na západnom pobreží obkolesená divokou prírodou. Výnimočnosť tohto miesta spočíva v kontraste čiernych vulkanických skál a sýtomodrého mora. Odporúčame hlavne dovolenkárom, ktorí si radi zaplávajú v hlbokej a priezračnej vode. Miesto je tiež vhodné na dlhé prechádzky. Pre deti nie je ideálnym riešením kvôli hĺbke a častým vlnám.

Pláž Punta Caruso s hlbokou vodouPláž Punta Caruso s hlbokou vodou (Zdroj: flickr/cc/Nunzio Pascale)

 

Spiaggia Degli Inglesi, Ischia Porto

Neďaleko mestečka Ischia Porto leží pokojná pláž Spiaggia Degli Inglesi. Pláž ukrytá v zálive s vysokými útesmi, čiernym pieskom a priezračným morom je ideálnym miestom na nerušený odpočinok. Navyše sa v jej okolí nachádza veľa malých jaskýň, ktoré sa oplatí preskúmať. Plytké vody sú vhodné na poznávanie podmorského sveta. Na pláž vedie strmá cesta.

Priezračná voda pri pobreží IschiePriezračná voda pri pobreží Ischie (Zdroj: flickr/cc/ttolius)

 

La Spiaggia delle Fumarole, Maronti

Názov pláže „Fumarole“ je odvodený od špeciálnych vulkanických výparov. Ide o horúce výpary spôsobené podzemnou sopečnou činnosťou, ktoré otepľujú tunajšiu vodu i piesok. Využívajú sa na liečbu viacerých ochorení. Z pláže sa Vám naskytne krásny výhľad na more, okolitú prírodu, malebné domčeky lemujúce cestičku na pláž a rybársku dedinku Sant´Angelo v diaľke.

Pohľad na pláž La Spiaggia delle FumarolePohľad na pláž La Spiaggia delle Fumarole (Zdroj: flickr/cc/ischiareview)

 

Marina, Casamicciola

Pláž Marina je hlavnou plážou v meste Casamicciola. Relatívne malá pláž leží v tesnej blízkosti centra mesta, čiže dostupnosť úplne ideálna. Užijete si služby a komfort mesta spolu s oddychom na krásnej pláži. Piesok je jemný a voda priezračná. V blízkosti pláže je veľa parkovacích možností.

Pláž Marina v mestečku CasamicciolaPláž Marina v mestečku Casamicciola (Zdroj: flickr/cc/antoniosollo)

 

Spiaggia Litoranea, Lacco Ameno

Spiaggia Litoranea je menšia malebná pláž v mestečku Lacco Ameno. Ponúka jemnučký piesok a nezabudnuteľný výhľad na priezračné more. Na pláž vedie cestička lemovaná palmami. Pobyt na pláži si môžete spríjemniť nákupmi v butikoch neďaleko pláže.

Malebná pláž Spiaggia LitoraneaMalebná pláž Spiaggia Litoranea (Zdroj: flickr/cc/angelo1z)

 

Spiaggia San Francesco, Forio

Spiaggia San Francesco je najbližšia pláž pri Villa Torre dell'Aquila. V obľube ju majú najmä rodiny s deťmi pre jej priezračné vody, bezpečný a pozvoľný vstup do mora. Piesok je zlatistý a veľmi jemný. Na konci pláže sú dokonca akési skalné bazény, ktoré sú vhodné pre deti. Okrem oddychu a kúpania môžete skúmať tunajšie jaskyne alebo poznávať podmorský svet.

Pohľad na zátoku San FrancescoPohľad na zátoku San Francesco (Zdroj: flickr/cc/ischiareview)