Tipy na fakultatívne výlety - Ischia

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 8:00 - 18:00

 

V západnej časti Neapolského zálivu leží malebný taliansky ostrov Ischia. Pokojné prostredie s bujnou vegetáciou, krásnymi plážami a priezračným morom dopĺňa dobrosrdečnosť miestnych obyvateľov. Tunajšia krajina má jedinečný ráz vďaka desiatkam vyhasnutých erupčných centier. Lákavé sú i termálne pramene s liečivými účinkami a historické pamiatky. Tie najzaujímavejšie miesta Ischie vám dnes ukážeme.

 

Ischia

S hlavným mestom ostrova, Ischiou, sa spája hneď niekoľko „naj“. Ide o najľudnatejšie mesto ostrova a tiež najväčší prístav. Neustály ruch mesta a množstvo atrakcií z neho robí jedno z najnavštevovanejších miest ostrova. Na každom kroku naďabíte na nejakú reštauráciu, bar a rôzne obchodíky. Z historických pamiatok odporúčame prehliadku katedrály Spirito Santo a kostola Madonna delle Grazie. Populárnou atrakciou mesta je Morské múzeum.

Pohľad na starú časť mesta – Ischia Ponte (Zdroj: pixabay/cc/falco)

 

Castelo Aragonese

Pri hlavnom meste sa vypína veľkolepá pevnosť Castelo Aragonese, u nás známa skôr ako Aragonský hrad. Už v dobách antiky na tomto mieste stála pevnosť. Hrad, ako ho poznáme dnes, dal postaviť v 15. storočí kráľ Alfonz Aragonský. Stavba bola strategicky vytesaná do skaly na samostatnom ostrovčeku. Neskôr však pribudol most Ponte Aragonese, ktorý prepája areál s pevninou.

Pohľad na Aragonský hrad (Zdroj: pixabay/cc/dilpe)

 

Serrara Fontana

Mestečko Serrara Fontana vzniklo spojením dvoch pôvodných dedín, a to Serrara a Fontana. Pod jeho správu spadá ešte niekoľko malých dediniek. Serra Fontana je najvyššie položeným mestečkom na celom ostrove. Je výborným východiskovým bodom na podnikanie turistických výstupov. Za prehliadku stoja kamenné domčeky. Miestni im hovoria „casse di pietra“.

Zo Serrara Fontana vidieť Sant'Angelo (Zdroj: flickr/cc/marathon.michael)

 

Barano

V juhozápadnej časti ostrova môžete navštíviť malú horskú dedinku Barano. Hoci ide o malú dedinu, patrí k najľudnatejším na ostrove. Okrem vychutnávania jedinečnej atmosféry a krásnej prírody si môžete prezrieť historické pamiatky. Odporúčame prehliadku akvaduktu Pilastri či kostola sv. Jána Krstiteľa, jedeného z najstarších kostolov na ostrove.

Akvadukt Pilastri (Zdroj: flickr/cc/ischiareview)

 

Forio

Ischijské letovisko Forio sa rozprestiera v západnej časti ostrova. Starobylé mestečko je bohaté na historické pamiatky. V meste je postavených množstvo kostolov ako napríklad Santa Maria del Soccorso. Typickým znakom Foria sú obranné veže „torrioni“ zo 16. storočia. Lákadlom sú tiež krásne piesočnaté pláže či termálne pramene a kúpele. Forio je dokonca vychýreným centrom vinárstva.

Forio s obrannou vežou zo 16. storočia (Zdroj: flickr/cc/Tom Levold (www.levold.de/photosphe)

 

Poseidonove záhrady

Ischia má dlhú tradíciu kúpeľníctva. Už starí Rimania verili, že miestne termálne pramene majú blahodárne liečivé účinky. Po celom ostrove sú roztrúsené termálne pramene a tiež tzv. termálne parky. Jedinečnosť Poseidovnových záhrad pri letovisku Forio spočíva v prepojení termálnych prameňov s plážou Citara. Park disponuje 22 bazénmi a horúcimi kúpeľmi s rôznymi teplotami vody. Využíva prírodné horúce pramene, ktoré sa následne ochladzujú na požadovanú teplotu.

Poseidonove záhrady pri pláži Citara, Forio (Zdroj: flickr/cc/silfin)

 

Casamicciola Terme

Snáď najväčší rozmach kúpeľníctva badať v mestečku známom ako Casamicciola Terme na severe ostrova. Nájdete tu najviac kúpelných parkov a rôznych zariadení. Spomeňme napríklad kúpele Manzi, Belliazzi, Scioli či La Rita. Mesto je zaujímavé i pre jeho prístav, druhý najväčší na Ischii. V okolí sa rozprestiera stará časť mesta s typickými bielymi domčekmi. Ako tip na turistiku odporúčame výstup na kráter sopky Fondo d'Oglio.

Pohľad na kúpelné mestečko Casamicciola Terme (Zdroj: flickr/cc/TDOIsson)

 

Sant'Angelo

Sant'Angelo je typickou ischijskou dedinkou, ktorá vyrástla na tradícii rybolovu. Toto čarovné miesto v najjužnejšej časti ostrova si i dnes uchováva jedinečnú atmosféru. Ideálne miesto na trávenie pokojnej a romantickej dovolenky. V mestečku platí zákaz vjazdu áut, vďaka čomu je krajina stále panensky čistá. Patrí k mestám, ktoré lákajú návštevníkov i svojimi termálnymi prameňmi. Nachádzajú sa tu totižto až dva termálne parky – Tropical Park a Afroditine a Apollónove záhrady.

Dedinka Sant'Angelo s nedotknutou prírodou (Zdroj: flickr/cc/Florian Maucher)

 

Monte Epomeo

V samotnom srdci Ischie sa týči najvyššia hora ostrova, Monte Epomeo. Spolu s horou Vizzi tvoria krásnu siluetu celého ostrova. Navyše dodávajú letoviskám jedinečnú atmosféru i klímu. Hora meria 787 metrov. Pôvod slova Epomeo hľadajte v Grécku. V preklade znamená „rozhliadať sa“. Po výstupe sa vám naskytne skutočne nádherný výhľad.

V diaľke vidieť horu Monte Epomeo (Zdroj: flickr/cc/Branka Komazec)

 

Botanická záhrada La Mortella

Botanickú záhradu Giardini La Mortella vytvorila Susana Waltonová, manželka skladateľa William Waltona v 50. rokoch 20. storočia. Pre verejnosť bola otvorená v roku 1991. Okrem stredomorských a tropických rastlín si môžete prezrieť priľahlú vilu. Dnes slúži ako múzeum na počesť Williama Waltona. Z botanickej záhrady je krásny výhľad na prístav vo Foriu.

Botanická záhrada La Mortella (Zdroj: flickr/cc/FabianaFarina)