Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Talianska so sprievodcom alebo mestských pobytov bez sprievodcu.

Rozľahlý termálny park Poseidonove záhrady si na Ischii nenechajte ujsť

poseidonove záhrady ischia

Voda dokonca aj bahno termálnych prameňov na ostrove Ischia majú množstvo blahodárnych účinkov, čo vedeli aj starí Rimania a Gréci. Preto tu vzniklo viacero termálnych parkov. Práve Poseidonove záhrady sú najväčší a najnovší termálny park na Ischii, ktorý by ste určite mali zahrnúť do svojho itineráru.

Ostrovný termálny raj

Termálny park sa rozprestiera na 6 hektároch. Nájdete tam viac ako 20 bazénov s rôznymi teplotami vody v rozmedzí od 15 °C až po 40 °C, tri bazény s morskou vodou, bazény vyhradené len pre deti (bez termálnej vody). 

poseidonove záhrady

Štyri bazény s Kneippovým kúpeľom sa tešia veľkej obľube rovnako ako japonský kúpeľ. Ide o princíp striedania horúcej vody, ktorá má teplotu 40 °C so studenou vodou s teplotou 15 °C. Chvíľu máte nohy v teplej vode a chvíľu v studenej. Na podobnom princípe funguje japonský kúpeľ, kde sa nestrieda teplota vody za každým krokom, ale prechádzate dookola dvoma polkruhmi s teplou a studenou vodou. Obidve procedúry majú pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém človeka.

Bazény sa nachádzajú v kopcoch, obklopené sú zeleňou a terasovité usporiadanie zabezpečuje návštevníkom nádherné výhľady na šíre more. Nájdete tu kryté bazény, ako aj vonkajšie bazény. Každý bazén má svoje meno a zároveň označenie teploty vody, ktorá je v bazéne a odporúčanú dĺžku pobytu. 

poseidonove záhrady bazén

(Zdroj: www.giardiniposeidonterme.com)

Ak budete chcieť navštíviť tento výnimočný termálny park, určite si nezabudnite zobrať so sebou kúpaciu čiapku, bez nej sa neokúpete. Ak čiapku nebudete mať so sebou, dá sa kúpiť pri pokladni. 

Okrem bazénov je súčasťou rozľahlého areálu aj exkluzívne wellness centrum. Na 500 metroch štvorcových sa môžete nechať rozmazávať relaxačnými masážami, kozmetickými procedúrami, fyzioterapiou. Zaujímavosťou je aj prírodná sauna, ktorá sa nachádza priamo v jaskyni na samotnom vrchole termálneho parku spolu s ochladzovacím bazénikom. Za vstup do wellness centra sa platí extra, rovnako je to pri kozmetických a fyzioterapeutických procedúrach. 

Termálny park nezahŕňa len bazénovú časť a wellness centrum, ale aj súkromnú pláž rozprestierajúcu sa na 8000 m štvorcových. Na pláži sú k dispozícii pre návštevníkov lehátka a slnečníky. 

Návštevníci v termálnom parku nájdu aj tri reštaurácie, v ktorých si môžu vychutnať kávu, nealkoholické a alkoholické nápoje a tiež vynikajúce miestne jedlá. Služby sú vysokej úrovni. 

termálny park poseidonove záhrady

(Zdroj: www.giardiniposeidonterme.com)

Ako sa sem dostanete + cena za vstupné

Poseidonov park sa nachádza priamo pri mori v západnej časti ostrova. Dostanete sa sem pomerne ľahko. Premáva sem pravidelná autobusová linka z neďalekého mesta Forio. Otvorený je každý deň od 09:00 do 19:00, wellness centrum je otvorené kratšie od 09:30 do 18:00. 

Za vstup (zahŕňa aj vstup do bazénovej časti termálneho parku a na jeho súkromnú pláž) si dospelý zaplatí 33 eur za celý deň, vstupné na pol dňa je 28 eur + 5 eur záloha. Vstupné pre deti na celý deň je 16,50 eur a na pol dňa 14 eur. Počas hlavnej sezóny (júl, august) je vstup o pár eur drahší.