Najkrajšie pláže v Kampánii

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Kampánia - Amalfské pobrežie so sprievodcom.

 

Očarujúca Kampánia v juhozápadnej časti Talianska má ten pravý recept na dokonalú dovolenku. Pobrežím sa tiahnu nádherné pláže s úchvatnými výhľadmi a brehy obmývajú priezračné vody mora. Oddychu na pláži praje celoročne príjemná klíma s viac ako 300 slnečnými dňami. Dnes vám tie najkrajšie pláže Kampánie predstavíme.

 

Spiaggia di Duoglio, Amalfi

Približne kilometer od mesta Amalfi leží pláž Duoglio, jedna z najznámejších pláží Amalfského pobrežia. Pláž sa rozprestiera v čarovnej zátoke s priezračne čistým morom. Tvoria ju prevažne malé kamienky. Na svoje si prídu tiež milovníci vodných športov. Teplé slnečné lúče si vychutnáte skôr v dopoludňajších hodinách, preto odporúčame na pláž vyraziť už ráno.

Biely piesok na pláži DuoglioBiely piesok na pláži Duoglio (Zdroj: flickr/cc/Enzo...da Napoli al Garda)

 

Castiglione di Ravello, Amalfi

Mestečko Ravello na Amalfskom pobreží patrí k obľúbeným letoviskám Kampánie. Pozornosť si získali nielen atrakcie mesta a prostredie, ale tiež krásna pláž Castiglione di Ravello. Menšia pláž je dobre chránená z troch strán strmými útesmi. Slnka si však užijete veľa i napriek skalám. Z pláže je krásny výhľad na more a tiež na kostol sv. Márie Magdalény v Atrani. V letných mesiacoch ponúka pláž aj možnosti občerstvenia.

Pohľad na Castiglione di RavelloPohľad na Castiglione di Ravello (Zdroj: flickr/cc/borninsextum)

 

Spiaggia di Tordigliano, Positano

Pláž Tordigliano je jednou najväčších pláží Kampánie. Nachádza sa v blízkosti mestečka Positano. Striedajú sa na nej časti piesočnaté i skalnaté. Cesta na pláž je tak trochu turistikou. Dostať sa sem dá tiež loďou. Vďaka rozlohe nie je však nikdy preplnená. Užijete si oddych i trochu súkromia.

Rozľahlá pláž Spiaggia di TordiglianoRozľahlá pláž Spiaggia di Tordigliano (Zdroj: flickr/cc/mareton69)

 

Cala Bianca, Marina di Camerota

Pláž Cala Bianca je dostupná loďou z Marina di Camerota alebo pešo od hory Luna. Ak sa rozhodnete ísť pešo, upozorňujeme, že tento „výlet“ môže trvať takmer hodinu. Jedinečnosť pláže spočíva v skutočne priezračnom mori a belavej zmesi piesku a kamienkov. Zasadená je do prostredia s bujnou vegetáciou. V minulosti získala ocenenie najkrajšej pláže Talianska.

Priezračné more a biely piesok na Cala BiancaPriezračné more a biely piesok na Cala Bianca (Zdroj: flickr/cc/Tauromardo)

 

Cala degli Infreschi, Marina di Camerota

Panenská pláž Cala degli Infreschi je vďaka svojej polohe tak trochu chránená pred masovým turizmom. Možno vďaka tomu si uchováva krásnu vegetáciu, čistý piesok a priezračné more. Aby ste sa na pláž dostali, musíte nastúpiť na loď buď v prístave Palinuro alebo Marina di Camerota. Na pláž vedie tiež cesta po súši, no táto túra trvá približne 4 hodiny.

Panenská pláž Cala degli InfreschiPanenská pláž Cala degli Infreschi (Zdroj: flickr/cc/starman3110)

 

Spiaggia Baia di Trentova, Agropoli

Len 5 minút od centra mesta Agropoli objavíte nádhernú pláž známu ako Spiaggia Baia di Trentova. Rozprestiera sa v zátoke s priezračným morom. Vody mora sú smaragdovomodré, piesok jemný a výhľady úžasné. Navyše je morské dno na mnohých miestach plytké, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. Pláž sa teší veľkej obľube. V letných mesiacoch môže byť preplnená.

Pohľad na Spiaggia Baia di Trentova
Pohľad na Spiaggia Baia di Trentova (Zdroj: flickr/cc/francescogigliotti)

 

Spiaggia del Cavallo Morto (Cala Bellavaia), Maiori

Pláž Cala Bellavaia je jednou z najobľúbenejších pláži Amalfského pobrežia. Známa je skôr pod názvom Spiaggia del Cavallo Morto. Navštíviť ju môžete neďaleko dedinky Maiori. Pláž tvorená svetlým pieskom je zasadená do strmého útesu. Kobaltovomodré more kontrastuje s belavým pieskom. Poskytuje ideálne podmienky na kúpanie, ale aj šnorchlovanie. Ak by ste si oddych na pláži chceli spestriť, odporúčame výlet do tunajších jaskýň.

Pobrežie mestečka MaioriPobrežie mestečka Maiori (Zdroj: flickr/cc/Isabelle Engler)

 

Collata, Cetara

Pri pláži Collata sa nenechajte odradiť jej malou rozlohou. Je to skutočný klenot medzi miestnymi plážami. Oplýva dokonalo čistou vodou mora, ktorá obmýva zmes piesku a kamienkov. Svoju panenskú krásu si udržiava pravdepodobne pre svoj náročnejší prístup. Nedá sa k nej dostať totižto po pevnine. Musíte k nej jedine doplávať alebo prísť na loďke. Slnečné lúče ohrievajú pláž takmer po celý deň.

Belavý piesok a dokonalo čistá voda pláže CollataBelavý piesok a dokonalo čistá voda pláže Collata (Zdroj: flickr/cc/Cicerone82)

 

Spiaggia di Lannio, Cetara

Pláž Lannio môžete navštíviť v tesnej blízkosti mestečka Cetara v provincii Salerno. Lannio Beach alebo miestnym názvom Spiaggia di Lannio je krásna piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Očarujúca rybárska dedinka vytvára jedinečnú atmosféru a navyše poskytuje servis, ktorý ocení každý dovolenkár.

Spiaggia di Lannio s miernym vstupom do moraSpiaggia di Lannio s miernym vstupom do mora (Zdroj: flickr/cc/Lisandro M. Enrique)

 

Marina di Cetara, Cetara

Na prvý pohľad maličká pláž, ktorá neoplýva ktovieakou šírkou. Ide však o veľmi čistú pláž a to aj napriek tomu, že sa nachádza v tesnej blízkosti mestečka Cetara. Piesočnatú pláž obmýva krištáľovočisté more. Atmosféru tohto miesta dotvárajú rybárske lodičky v prístave, malebné domčeky a na konci pláže veža. Slnko tu svieti až do neskorých popoludňajších hodín.

Marina di Cetara s malebným mestečkomMarina di Cetara s malebným mestečkom (Zdroj: flickr/cc/Michael Jones 51)