Počasie v Kampánii počas roka

 • Upresnenie filtrovania
  Cestovné kancelárie
  Vynulovať filtre
 • Vybavenie a služby
  Poloha
  Rodiny s deťmi
  Vybavenie
  Šport a relax
  Zameranie
  Vynulovať filtre
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Doprava
Miesto odchodu
Akú dĺžku pobytu preferujete?
dospelí
deti
Vek 1. dieťa
Vek 2. dieťa
Vek 3. dieťa
Zatvorené do odvolania
Zavolajte nám, sme online
píšte na info@dovolenka.sme.sk
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov so sprievodcom.

 

Kampánia podobne ako väčšina Talianska má príjemnú klímu počas celého roka. Počasie praje návštevníkom obdivujúcim historické pamiatky, prírodné krásy, ale tiež milovníkom slnka, krásnych pláží a priezračného mora. Denné teploty sa počas hlavnej sezóny pohybujú okolo 30ºC.

Na pobreží Kampánie je podnebie typicky stredomorské s miernymi zimami a teplými letami bez zrážok. Smerom do vnútrozemia sa však mení na podnebie kontinentálne. Vo vnútrozemí sú letá horúce a naopak zimy chladnejšie než na pobreží. Vzduch v prímorských oblastiach ochladzuje príjemný vánok od mora. Narozdiel od vnútrozemia sú tak letá oveľa znesiteľnejšie a teploty miernejšie. Najväčšie množstvo zrážok padne v zimnom období. Kampánia je hornatá oblasť. Nadmorská výška tak vytvára mierne rozdiely v počasí.

 

Počasie v Kampánii podľa jednotlivých mesiacov

Január

Januárové teploty sú nízke okolo 12ºC cez deň a 4ºC počas noci. V tomto mesiaci treba počítať s výraznejšími zrážkami. Padne zhruba 103 mm.

Február

Vo februári k citeľnej zmene počasia neprichádza. Denná teplota 13ºC, nočná 5ºC. Počítajte, že padne asi 85 mm zrážok.

Marec

Priemerná maximálna denná teplota stúpne na príjemných 15ºC. Noci ostávajú ešte chladné s teplotami okolo 6ºC. Zrážky pretrvávajú. Padne asi 76 mm.

Apríl

Príjemné denné teploty okolo 18ºC striedajú ešte pomerne chladné noci okolo 8ºC. Očakávajte 71 mm zrážok.

Máj

Denná teplota v máji stúpne na 23ºC. Nočná teplota je ešte pomerne nízka okolo 12ºC. Množstvo zrážok sa zníži na 47 mm.

Jún

V júni sa počas dňa oteplí na 26ºC pri mierne zvýšenej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota je už príjemná okolo 15ºC. Zrážok padne pomerne málo – 30 mm.

Júl

Júlové teploty stúpnu na priemernú hodnotu 29ºC pri strednej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota okolo 18ºC. Zrážok málo, cca 22 mm.

August

Teploty sú rovnaké ako v júli. Denná teplota – 29ºC, nočná – 18ºC. Stredná vlhkosť vzduchu. Padne približne 38 mm zrážok.

September                                

September je ďalším teplým mesiacom s priemernými dennými teplotami 26ºC. Nočné teploty sú príjemné okolo 16ºC. Vlhkosť vzduchu je mierne zvýšená. Zrážky: 74 mm.

Október

Príjemné denné teploty okolo 22ºC klesajú v noci na chladných 12ºC. Očakávajte väčšie množstvo zrážok. Padne asi 118 mm.

November

V novembri sa denná teplota pohybuje okolo 17ºC a nočná okolo 8ºC. Padne zhruba 147 mm zrážok.

December

December je chladný mesiac s dennou teplotou 13ºC a nočnou teplotou 5ºC. Tento mesiac je bohatý na zrážky. Padne 112 mm.

 

Počasie v Kampánii podľa lokality

Pobrežie

Na pobreží je klíma stredomorská. Rozdiely medzi letnými a zimnými a tiež dennými a nočnými teplotami sú malé. Letné horúčavy sú znesiteľné vďaka neustále vanúcemu vánku od mora. Zimy sú len mierne a prinášajú zrážky.

Vnútrozemie

Smerom do vnútrozemia sa podnebie mení na kontinentálne. Horúce letá striedajú pomerne chladné zimy. V lete sú teploty o pár stupňov vyššie než na pobreží a naopak v zime sú dni chladnejšie. Vo vnútrozemí tiež cítiť mierne rozdiely, ktoré vznikajú rozdielnou nadmorskou výškou.

 

Kedy ísť do Kampánie

Príjemné teploty a nerušenú dovolenku bez davov si užijete v období od apríla do júna a od septembra do októbra. Ideálne počasie na poznávanie krajiny a výlety. Mesiace júl a august sú najteplejšie a prajú milovníkom slnka a kúpania. Príjemné teploty mora si užijete tiež tesne pred hlavnou sezónou a po nej.