Počasie v Kampánii počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 16:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Kampánia - Amalfské pobrežie

Aktuálne počasie Kampánia - Amalfské pobrežie
10 °C
Pocitová: 0 °C
do 11°C
Maximálna denná
od 7°C
Minimálna nočná
3%
Riziko zrážok
59%
Úhrn zrážok
07:21
Východ slnka
17:03
Západ slnka
Po celý deň bude polojasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 10 až 11 °C. Pocitová denná teplota okolo 5 °C. Nočné teploty budú dosahovať 9 až 10 °C. Bude fúkať premenlivý východný až juhozápadný vietor rýchlosťou 4 až 7 km/h, nárazovo 14 km/h.

 

Kampánia podobne ako väčšina Talianska má príjemnú klímu počas celého roka. Počasie praje návštevníkom obdivujúcim historické pamiatky, prírodné krásy, ale tiež milovníkom slnka, krásnych pláží a priezračného mora. Denné teploty sa počas hlavnej sezóny pohybujú okolo 30ºC.

Na pobreží Kampánie je podnebie typicky stredomorské s miernymi zimami a teplými letami bez zrážok. Smerom do vnútrozemia sa však mení na podnebie kontinentálne. Vo vnútrozemí sú letá horúce a naopak zimy chladnejšie než na pobreží. Vzduch v prímorských oblastiach ochladzuje príjemný vánok od mora. Narozdiel od vnútrozemia sú tak letá oveľa znesiteľnejšie a teploty miernejšie. Najväčšie množstvo zrážok padne v zimnom období. Kampánia je hornatá oblasť. Nadmorská výška tak vytvára mierne rozdiely v počasí.

 

Počasie v Kampánii podľa jednotlivých mesiacov

Január

Januárové teploty sú nízke okolo 12ºC cez deň a 4ºC počas noci. V tomto mesiaci treba počítať s výraznejšími zrážkami. Padne zhruba 103 mm.

Február

Vo februári k citeľnej zmene počasia neprichádza. Denná teplota 13ºC, nočná 5ºC. Počítajte, že padne asi 85 mm zrážok.

Marec

Priemerná maximálna denná teplota stúpne na príjemných 15ºC. Noci ostávajú ešte chladné s teplotami okolo 6ºC. Zrážky pretrvávajú. Padne asi 76 mm.

Apríl

Príjemné denné teploty okolo 18ºC striedajú ešte pomerne chladné noci okolo 8ºC. Očakávajte 71 mm zrážok.

Máj

Denná teplota v máji stúpne na 23ºC. Nočná teplota je ešte pomerne nízka okolo 12ºC. Množstvo zrážok sa zníži na 47 mm.

Jún

V júni sa počas dňa oteplí na 26ºC pri mierne zvýšenej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota je už príjemná okolo 15ºC. Zrážok padne pomerne málo – 30 mm.

Júl

Júlové teploty stúpnu na priemernú hodnotu 29ºC pri strednej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota okolo 18ºC. Zrážok málo, cca 22 mm.

August

Teploty sú rovnaké ako v júli. Denná teplota – 29ºC, nočná – 18ºC. Stredná vlhkosť vzduchu. Padne približne 38 mm zrážok.

September                                

September je ďalším teplým mesiacom s priemernými dennými teplotami 26ºC. Nočné teploty sú príjemné okolo 16ºC. Vlhkosť vzduchu je mierne zvýšená. Zrážky: 74 mm.

Október

Príjemné denné teploty okolo 22ºC klesajú v noci na chladných 12ºC. Očakávajte väčšie množstvo zrážok. Padne asi 118 mm.

November

V novembri sa denná teplota pohybuje okolo 17ºC a nočná okolo 8ºC. Padne zhruba 147 mm zrážok.

December

December je chladný mesiac s dennou teplotou 13ºC a nočnou teplotou 5ºC. Tento mesiac je bohatý na zrážky. Padne 112 mm.

 

Počasie v Kampánii podľa lokality

Pobrežie

Na pobreží je klíma stredomorská. Rozdiely medzi letnými a zimnými a tiež dennými a nočnými teplotami sú malé. Letné horúčavy sú znesiteľné vďaka neustále vanúcemu vánku od mora. Zimy sú len mierne a prinášajú zrážky.

Vnútrozemie

Smerom do vnútrozemia sa podnebie mení na kontinentálne. Horúce letá striedajú pomerne chladné zimy. V lete sú teploty o pár stupňov vyššie než na pobreží a naopak v zime sú dni chladnejšie. Vo vnútrozemí tiež cítiť mierne rozdiely, ktoré vznikajú rozdielnou nadmorskou výškou.

 

Kedy ísť do Kampánie

Príjemné teploty a nerušenú dovolenku bez davov si užijete v období od apríla do júna a od septembra do októbra. Ideálne počasie na poznávanie krajiny a výlety. Mesiace júl a august sú najteplejšie a prajú milovníkom slnka a kúpania. Príjemné teploty mora si užijete tiež tesne pred hlavnou sezónou a po nej.