Pláže

Najkrajšie pláže na Sardínii

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Sardínia so sprievodcom.

 

Taliansky ostrov Sardínia, vyhľadávaná destinácia, ponúka nádherné pláže z bieleho piesku, priezračnú vodu azúrovej farby, divoké útesy i roviny, zátoky, olivové háje, nedotknutú prírodu a historické bohatstvo. Dnes vám výber tých najkrajších sardinských pláží predstavíme.

 

Spiaggia di Poetto

Pláž Spiaggia di Poetto je s dĺžkou viac ako 10 kilometrov najdlhšou sardinskou plážou. Rozprestiera sa pri meste Cagliari. Nájdete tu reštaurácie, kaviarne a bary. Niektoré časti sú ideálne na kúpanie, iné majú mierne vlny a sú vhodné pre surferov začiatočníkov a aj časti s vlnami pre adrenalínové vodné športy ako surfing či kitesurfingu. K dispozícii sú požičovne ležadiel a slnečníkov a možnosti prenajať si vodné bicykle.

Spiaggia di Poetto

Spiaggia di Poetto (Zdroj: flickr/cc/AaronP65 - A sincere thnx for over 1 million views)

 

La Cinta

Na severovýchodnom pobreží Sardínie sa nachádza jedno z obľúbených letovísk San Teodoro. Najvyššiu návštevnosť má rušná pláž La Cinta s bielym pieskom a tyrkysovo sfarbenou vodou. Prostredie dotvára bohatá vegetácia. Ak budete ubytovaní  v centre mesta, ľahko sa sem dostanete aj pešo. Za návštevu stojí aj piesočnatá pláž s dokonalo čistou vodou Cala Brandinchi.

Pláž La Cinta v San Teodoro

Pláž La Cinta v San Teodoro (Zdroj: flickr/cc/Andrea Parisse)

 

Spiaggia Rosa

Spiaggia Rosa alebo Pink Beach je pláž na malom ostrove súostrovia La Maddalena Archipelago pri severozápadnom pobreží Sardínie. Pomenovanie získala vďaka ružovkastému sfarbeniu, ktoré vytvárajú úlomky mušlí a koralov v piesku. Je súčasťou morského národného parku, potápanie a šnorchlovanie v krištáľovo čistej vode je preto úžasným zážitkom.

Spiaggia Rosa / Pink Beach

Spiaggia Rosa / Pink Beach (Zdroj: flickr/cc/mondo fatato)

 

Cavalieri

Ďalšou plážou v súostroví La Maddalena Archipelago je piesočnatá pláž Cavalieri na ostrove Budello. Výrazne sfarbenú vodu dotvárajú okolité skaly so zlatistým a ružovým odtieňom. V zadnej časti sa nachádza pokojná lagúna, voda je čistá, pokojná a vstup veľmi mierny, čo z tejto pláže robí obľúbené miesto pre rodiny s deťmi.

Pláž Cavalieri na ostrove Budello

Pláž Cavalieri na ostrove Budello (Zdroj: flickr/cc/lamaddalenapark)

 

Cala Luna

Záliv Orosei sa môže pochváliť hneď niekoľkými skvostami na trávenie chvíľ pri mori. Takým je aj pláž Cala Luna neďaleko obce Cala Gonone. Pláž ponúka aktivity pre každého vrátane veľmi dobrých podmienok na kúpanie, horolezectvo, turistiku i podmienky pre rodiny s deťmi. Zaujímavosťou pláže je jaskyňa Grotto del Bue Marino so stalakmitovou a stalaktitovou výzdobou, dokonca sa tu nachádzajú aj stopy neolitickej rezbárskej práce.

Pláž Cala Luna v zálive Orosei

Pláž Cala Luna v zálive Orosei (Zdroj: flickr/cc/vasile23)

 

Chia Beach

Severovýchodne od Su Giudeu v provincii Cagliari sa rozprestiera snáď najkrajšia pláž južnej Sardínie – Chia Beach alebo tiež Spiaggia di Chia či Spiaggia della Baia di Chia. Pláž s bielym jemným pieskom a dunami obmývajú vody tyrkysovej vody a dopĺňajú stromy v okolí. Má dĺžku 750 metrov a šírku 90 metrov. Sú tu ideálne podmienky na surfovanie, kitesurfing a windsurfing.

Pláž na juhu Sardínie - Chia Beach

Pláž na juhu Sardínie - Chia Beach (Zdroj: flickr/cc/danxp777)

 

Le Bombarde Beach

Pokojná jasne modrá voda vhodná na kúpanie, svetlý zlatistý piesok, okolie porastené borovicovým lesom a eukalyptami – to všetko ponúka jedna z pláží v meste Alghero na severozápadnom pobreží Sardínie. Reč je o pláži Le Bombarde Beach či Spiaggia delle Bombarde. Od pláže Lazzaretto je vzdialená necelý kilometer.

Spiaggia delle Bombarde

Spiaggia delle Bombarde (Zdroj: flickr/cc/scettico)

 

Spiaggia Del Principe

Principe Beach (Spiaggia del Principe) je jednou z najlepších na Costa Smeralda v blízkosti malej dediny Cala di Volpe medzi plážami Romazzino and Capriccioli. Pláž s jemným bielym pieskom, čistou vodou a týčiacimi sa skalami má veľmi dobré podmienky na potápanie a šnorchlovanie. K pláži patrí aj veľké parkovisko, no z neho vás čaká približne 10 minútová prechádzka, pokým dorazíte na krásnu nedotknutú pláž.

Spiaggia Del Principe na Costa Smeralda

Spiaggia Del Principe na Costa Smeralda (Zdroj: flickr/cc/saroneil)

 

Spiaggia della Pelosa

V západnej časti Sardínie odporúčame navštíviť pláž Spiaggia della Pelosa s plytkou tyrkysovou vodou a bielym pieskom. Nachádza sa 2 km od prístavu dediny Stintino, v Capo Falcone, v provincii Sassari. Sú tu veľmi dobré podmienky na potápanie a potápačské centrá. Pri pláži stojí obranná veža Torre della Pelosa zo 16. storočia, ktorá bola súčasťou obranného systému. Počas hlavnej sezóny býva pláž preplnená.

Pláž Spiaggia della Pelosa s plytkou vodou

Pláž Spiaggia della Pelosa s plytkou vodou (Zdroj: flickr/cc/toni.mottura)

 

Cala Goloritzé

Táto pláž sa nachádza v meste Baunei, v južnej časti zálivu Orosei. Pláž vznikla po zosuve pôdy v roku 1962. Belavá pláž tvorená zmesou piesku a kameňa je obkolesená bielymi skalami a na pravej strane zálivu je akási skalná brána. Aby sa nedotknutá krása pláže zachovala, je sem zakázaný vstup motorových člnov. Voda mora je krásne tyrkysovo sfarbená.

Cala Goloritzé v zálive Orosei

Cala Goloritzé v zálive Orosei (Zdroj: flickr/cc/duncan.wilson@y7mail.com)

 

Rene Bianca

Spiaggia Rena Bianca je hlavnou plážou Santa Teresa Gallura len niekoľko sto metrov severne od centra starobylého mesta. Čistota pláže a dobrý výber služieb zabezpečil tomuto miestu ocenenie kvality Modrá vlajka. Pláž si často volia rodiny s deťmi. Môžete bezplatne využiť ležadlá, slnečníky alebo vyskúšať jazdu v kanoe a na vodných lyžiach. Sú tu tiež lokality vhodné na šnorchlovanie.  

Spiaggia Rena Bianca

Spiaggia Rena Bianca (Zdroj: flickr/cc/artq55)

 

Maria Pia Beach

Len niekoľko kilometrov severozápadne od mesta Alghero sa nachádza pláž Maria Pia Beach. 1,2 kilometra dlhá pláž je dotvorená piesočnými dunami a borovicovým lesom, ktorý poskytuje príjemný chládok. Piesok je čistý a biely, pravé miesto na dlhé prechádzky. Pláž pre rodiny s deťmi ponúka ležadlá, slnečníky a viacero možností na občerstvenie. Je prispôsobená pre dovolenkárov so zníženou pohyblivosťou.

Maria Pia Beach blízko mesta Alghero

Maria Pia Beach blízko mesta Alghero (Zdroj: flickr/cc/maherw2)