Covid-19 v Taliansku: Vstup alebo návrat s obmedzeniami

Najkrajšie pláže Toskánsko

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Rodiny s deťmi
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Toskánsko so sprievodcom.

 

V srdci Talianska sa nachádza región Toskánsko známy aj vďaka krásnym plážam. Dlhé kilometre prevažne piesočnatých pláží lemovaných borovicovými stromami, kúpanie v mori s miernym vstupom, jedinečný výhľad na vrcholky Apuánských Álp a pokojná atmosféra lákajú každoročne davy turistov. Dnes vám ukážeme, kde nájdete tie najkrajšie pláže.

 

Cala del Gesso

V oblasti Angentario, v južnej časti Toskánska, len niekoľko kilometrov od Porto Santo Stefano  leží pláž Cala del Gesso. Prístup na túto krásnu nedotknutú pláž obkolesenú útesmi je problematický. Aby ste si mohli vychutnávať kúpanie v azúrovej vode, musíte zdolať strmú cestu dole. No dovolenkári uvádzajú, že cesta na toto dokonalé relaxačné miesto stojí za to. V okolí nenájdete žiadne služby.

Cala del Gesso v oblasti Angentario

Cala del Gesso v oblasti Angentario (Zdroj: flickr/cc/Stely°)

 

La Giannella

V centrálnej časti Toskánska, pár kilometrov od mysu Monte Argentario sa v zálive Orbetello rozprestiera pláž La Giannella. V tejto oblasti je najčistejšia voda v celom Stredomorí. Krásna piesočnatá pláž je priam určená pre rodiny s deťmi a na dlhé romantické prechádzky. Môžete si tu prenajať ležadlá a slnečníky.

La Giannella v zálive Orbetello

La Giannella v zálive Orbetello (Zdroj: flickr/cc/Purity9dot0)

 

Le Rocchette

Z rybárskej dedinky Castiglione v južnej časti regiónu si urobte prechádzku na pláž Le Rocchette. Piesočnatá pláž je chránená útesom a tak trochu ukrytá, voda je priezračná, pokojná, vhodná na kúpanie. Charakteristické sú obrovské červenkasté balvany. Budete mať pocit, ako by ste trávili exotickú dovolenku na ostrove.

Piesočnatá pláž La Rocchette

Piesočnatá pláž La Rocchette (Zdroj: flickr/cc/Mauro Guidoni)

 

Cala Violina

Približne 10 kilometrov južne od Follonici, v oblasti Grosseto objavíte pláž Cala Violina. Táto krásna pláž sa nachádza v prírodnom parku a teší sa vysokej návštevnosti. Upozorňujeme, že keďže sa nachádzate na území chráneného parku, musíte dodržiavať určité pravidlá a chodiť len po vyznačených trasách. Piesok je jemný a voda krištáľovo čistá.

Cala Violina v oblasti Grosseto

Cala Violina v oblasti Grosseto (Zdroj: flickr/cc/Andrea Mari Ricci)

 

Marina di Grosseto

Pre vodné športy ako windsurfing, kitesurfing a potápanie, ale aj na kúpanie a oddych je tu krásna Marina di Grosseto. Oblasť je plná stredísk, ktoré poskytujú rozmanité služby, proste všetko, čo potrebujete na trávenie komfortnej dovolenky. Široká pláž so zlatistým pieskom môže byť správnou voľbou pre rodiny s deťmi.

Marina di Grosseto

Marina di Grosseto  (Zdroj: flickr/cc/Francesco Santini)

 

Marina di Cecina

V mestečku Cecina v provincii Livorno sa prepája etruská história s toskánskym vidiekom. Okrem poznávania kultúry a histórie nevynechajte návštevu krásnej pláže Marina di Cecina, ktorá hraničí s 15 kilometrovým borovicovým lesom. Nájdete tu príjemný oddych, kúpanie, zlatistý piesok a pestrý výber vodných športov.

Marina di Cecina v provincii Livorno

Marina di Cecina v provincii Livorno (Zdroj: flickr/cc/Amábile Bortolanza)

 

Tirrenia

Okrem svetoznámych pamiatok nájdete v meste Pisa aj krásne pláže. Skúste napríklad piesočnatú pláž Tirrenia s vysokou úrovňou poskytovaných služieb. Atmosféru tohto miesta dotvára krásna príroda borovicového lesa. Aktívnych dovolenkárov poteší výber športov a aktivít - plážový volejbal, plachtenie, podmorský rybolov, tenis, futbal, golf, jazda na koni a atď.

Pohľad na pláž Tirrenia

Pohľad na pláž Tirrenia (Zdroj: flickr/cc/marta_loschiavo)

 

Punta Ala

Severne od mesta Castiglione della Pescaia môžete navštíviť letovisko Punta Ala s plážou rovnomenného názvu. Táto piesočnatá pláž sa radí k miestam s najčistejšou vodou mora v Taliansku. Je ľahko dostupná zo všetkých väčších miest Toskánska.

Punta Ala neďaleko Castiglione della Pescaia

Punta Ala neďaleko Castiglione della Pescaia (Zdroj: flickr/cc/Riccardo Consiglio)

 

Sansone

Do regiónu Toskánska patrí aj taliansky ostrov Elba, ktorý sa tiež môže pochváliť krásou svojich pláží. Jednou z najkrajších je pláž Sansone v západnej časti ostrova. Tvoria ju oblé biele kamene a obmýva krištáľovo čistá voda od tmavo modrej až po tyrkysovú farbu.

Pláž Sansone na ostrove Elba

Pláž Sansone na ostrove Elba (Zdroj: flickr/cc/magyaatt)

 

Cavoli

Ďalšou plážou ostrova Elba je Cavoli na južnom pobreží ostrova, cca 5 km od Marina di Campo. O jej popularite niet pochýb, býva priam preplnená dovolenkármi a je teda veľmi hlučná. Tvorí ju 300 metrov čistého svetlého piesku, na niektorých miestach oblé kamienky a týčiace sa útesy.

Pláž Cavoli na ostrove Elba

Pláž Cavoli na ostrove Elba (Zdroj: flickr/cc/Elba Relax)

 

Spiaggia del Campese

K Toskánsku patrí aj ostrov Giglio ležiaci asi 16 kilometrov západne od pevniny. Známy je vďaka veľmi dobrým podmienkam na kúpanie a potápanie. Najväčšou plážou ostrova je dlhá a široká piesočnatá Spiaggia del Campese. Poskytuje všetko na trávenie vydarenej dovolenky – bary, reštaurácie, ležadlá, slnečníky, potápačské centrum a aj prenájom člnov.

Priezračná voda pri ostrove Giglio

Priezračná voda pri ostrove Giglio (Zdroj: flickr/cc/Giulia.P)

 

Cala di San Francesco

Capraia je ďalší ostrov, ktorý sa nachádza v blízkosti toskánskeho pobrežia. Ľahko sa sem dostanete z Livorna. Jeho jedinečný divoký charakter s neuveriteľne čistou vodou nezmenil ani cestovný ruch. Po plavbe loďou dorazíte do prístavu a odtiaľ nasleduje krátka prechádzka smerom ku kláštoru, kde sa rozprestiera pláž Cala di San Francesco.

COVID-19 Garancia