Najkrajšie pláže v Kalábrií

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
0850 100 111
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

K obľúbeným talianskym letoviskám rozhodne patrí aj najjužnejší výbežok Apeninského polostrova – Kalábria. Neustále odoláva masovému turizmu, je to miesto, kde sa sa prelína hornatá krajina s dokonalo čistými piesočnatými i kamenistými plážami, romantickými zátokami a azúrovým morom. Dnes vám pár tipov na krásne pláže Kalábrie ponúkame.
 

Tropea

Pláž Tropea je bez pochýb najznámejšou plážou Kalábrie, prichádzajú sem húfy nadšených dovolenkárov, aby si vychutnali biely jemný piesok obmývaný tyrkysovými vodami mora. Rozprestiera sa medzi zálivom Gioia Tauro a zálivom Sant'Eufemia. Asi 40 kilometrov tunajšieho pobrežia tvoria dramatické útesy, ktorým starí Gréci hovorili „Pobrežie Bohov“. Sú tu aj rôzne bary a reštaurácie.  

Najznámejšia pláž Kalábrie – Tropea

Najznámejšia pláž Kalábrie – Tropea (Zdroj: flickr/cc/Apuane)

 

Praia a Mare

Dva kilometre dlhá pláž zo zmesi piesku a oblých kamienkov sa nachádza na severozápadnom pobreží Kalábrie, južne od hranice Basilicata. Hovoríme o pláži Praia a Mare so sýto-modrou vodou mora. Oddych na pláži si môžete spestriť preskúmaním ostrova Isola di Dino s krásnymi morskými zátokami a šiestimi úchvatnými jaskyňami.

Pláž Praia a Mare

Pláž Praia a Mare (Zdroj: flickr/cc/Gabriele Tudico)

 

Diamante

Keď pôjdete ďalej po pobreží Tyrrhenského mora smerom na juh, dorazíte na pláž Diamante. Táto perla na Riviera dei Cedri je tvorená jemnučkým, priam bielym pieskom, krištáľovo čistou vodou a  útesmi s olivovými hájmi. Môžete si prenajať ležadlo a užívať si slnko, kúpať sa, navštíviť niektorú z kaviarničiek alebo si spraviť výlet do historického centra mesta. K dispozícii sú aj vodné športy ako windsurfing, plachtenie, potápanie či vodné lyžovanie.

Pláž Diamante na Riviera dei Cedri

Pláž Diamante na Riviera dei Cedri (Zdroj: flickr/cc/Irmavet)

 

Caminia

Camina je nedotknutá pláž na východnom pobreží Kalábrie, v blízkosti Catanzaro, pri meste s rovnomenným názvom. Ak si nepotrpíte na bohaté služby a mnoho reštauračných zariadení a radšej dáte prednosť nádhernej krajine s dokonalo čistým pieskom a teplou vodou mora, tak je Camina pre vás to správne miesto. Obkolesujú ju dramatické útesy a zážitkom je aj neopakovateľný panoramatický výhľad.

Nedotknutá pláž Camina

Nedotknutá pláž Camina (Zdroj: flickr/cc/f.megale)

 

Scilla

Len 22 km severne od Reggio Calabria, na západnom pobreží Kalábrie sa nachádza malá rybárska dedinka s plážou Scilla. Podľa gréckej mytológie tu žila morská príšera Skylla. Homér v Odysee píše, že obluda spala na brehu, no napadla námorníkov hneď ako sa pokúsili prejsť cez úžinu  Messina. Nad krásnou piesočnatou plážou s azúrovým morom sa týči hrad Ruffo z 1. storočia.

Pláž Scilla na západnom pobreží

Pláž Scilla na západnom pobreží (Zdroj: flickr/cc/Francodicoppola)

 

Riaci

V zátoke Riaci nájdete krásnu piesočnatú pláž rovnomenného názvu, ktorú ľahko rozpoznáte podľa týčiacej sa skaly. Hovorí sa jej Riaci rock alebo Scoglio Grande (Veľká skala) a spája sa s pevninou pásom piesku a skál. Od Tropey ju delí len údolie severne od zátoky.

Pláž v zátoke Riaci

Pláž v zátoke Riaci (Zdroj: flickr/cc/lord pando)

 

Groticelle

Pláž Groticelle leží na pobreží Costa degli Dei, s výhľadom na Tyrrhenské more, na úpätí sopky Stromboli, v obľúbenej dovolenkovej oblasti Capo Vaticano. Rozľahlá zátoka s priezračným morom, svetlým jemným pieskom a malými skalnými útvarmi je ideálnym miestom pre trávenie pokojnej dovolenky.  

Groticelle na Costa degli Dei

Groticelle na Costa degli Dei (Zdroj: flickr/cc/carmenguarascio)

 

Marinella

Pláž Marinella sa nachádza v obci Palmi, ktorá signalizuje začiatok pobrežia Costa Viola. Oblasť si svoje pomenovanie vyslúžila vďaka farbe vody, ktorá je nápadne sfarbená dofialova. Pláž sa rozprestiera na úpätí pohoria Sant'Elia v prostredí krásnej zelene s palmami a olivovníkmi. Okrem kúpania v teplej vode môžete skúsiť niektorú z tunajších reštaurácií.

Marinella pri obci Palmi

Marinella pri obci Palmi (Zdroj: flickr/cc/bubafoto)

 

Pizzo Calabro

Pizzo Calabro s piesočnatými plážami obohnané útesmi nájdete na Costa degli Dei (Pobrežie Bohov). Piesočnatá pláž je obmývaná priezračnou farbou sýto-modrého mora a obkolesená majestátnymi útesmi. Odporúčame si tiež prezrieť historické centrum tohto prímorského mestečka.

Piesočnatá pláž v Pizzo Calabro

Piesočnatá pláž v Pizzo Calabro (Zdroj: flickr/cc/piervix)

 

Praia i Focu a Ficara

V Capo Vaticano spomeňme ešte ďalšie dve krásne miesta, a to pláže akoby ukryté medzi útesmi Cape. Prvou je Praia i Focu pomenovaná podľa dávnych požiarov a druhá južnejšie položená   Ficara pomenovaná podľa figového stromu, ktorý tu stál v minulosti. Obe sú to krásne piesočnaté pláže s krištáľovo čistou vodou a kvalitnými podmienkami na kúpanie.

Pláž Praia i Focu

Pláž Praia i Focu (Zdroj: flickr/cc/ciccioetneo)