Tipy na fakultatívne výlety - Kalábria

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
0850 100 111
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00

 

Najjužnejšia časť Talianska obmývaná Iónskym a Tyrrhenským morom, to je Kalábria. Známa je svojou krásnou prírodou so stredomorskou vegetáciou, hornatými časťami, jaskyňami, zálivmi, krásnymi plážami, krištáľovo čistou vodou s ideálnymi podmienkami na potápanie a historickými pamiatkami. Ukážeme vám, kde nájdete tie najzaujímavejšie miesta Kalábrie.

 

Tropea

Kombináciu pozoruhodných pamiatok a nádherných pláží z bieleho piesku nájdete v meste Tropea. Rozprestiera sa na pobreží Tyrrhenského mora, na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro, v provincii Vibo Valentia. Odporúčame navštíviť historické pamiatky ako kostol Sv. Františka z Assisi, normandskú katedrálu z 11. stor., kostol Sv. Márie na skalnatom útese a mnoho ďalších palácov a kostolov.

Cena Tropea zo Serene Village: dospelý 35 EUR, dieťa do 12 rokov 17 EUR  

Cena Tropea + Vibo Valentia z Nicotera Beach a Scoglio d. Galea: dospelý 30 EUR, dieťa do 12 rokov 15 EUR

Kostol Sv. Márie na skalnatom útese

Kostol Sv. Márie na skalnatom útese (Zdroj: flickr/cc/Blogfamily)

 

Vibo Valentia

Hlavným mestom rovnomennej provincie je Vibo Valentia, typické talianske mestečko, kde sa spája kus histórie s príjemnou atmosférou. Pri potulkách uličkami si nenechajte ujsť prehliadku normandského kaštieľa, archeologické múzeum a najväčšiu atrakciu – pozostatky mestského opevnenia. Z opevnenia sa vám naskytne pohľad od Capo Palinuto až po Etnu na Sicílii.

Cena Tropea + Vibo Valentia z Nicotera Beach a Scoglio d. Galea: dospelý 30 EUR, dieťa do 12 rokov 15 EUR

Opevnenie vo Vibo Valentia

Opevnenie vo Vibo Valentia (Zdroj: flickr/cc/lipeamie)

 

Scilla

Približne 24 km od mesta Reggio Calabria, na brehoch Tyrrhenského mora je postavené mestečko Scilla. Najväčšou pýchou mesta je stredoveký hrad Castello Ruffo postavený na vysokej skale. Za videnie stojí aj kostol Chiesa di Santa Maria Immacolata, kostol Chiesa dello Spirito Santo, štvrť Chianalea s úzkymi uličkami i námestie San Rocco.

Cena Scilla + Reggio Calabria: dospelý 43 EUR, dieťa do 12 rokov 21,50 EUR

Pohľad na mestečko Scilla

Pohľad na mestečko Scilla (Zdroj: flickr/cc/jansmetsfoto)

 

Reggio Calabria

Na samotnej špici „talianskej čižmy“ sa nachádza mestečko Reggio Calabria, ktoré je od Sicílie oddelený len Messinskou úžinou. V 8. stor. pred n. l. ho založili Gréci, no pre ničivé zemetrasenie sa veľa nezachovalo. Dnes má podobu skôr renesančného mesta. Zo zaujímavých miest spomeňme hrad zo 16. storočia, kostolík Ottimati, Piazza Indipendenza – prímorskú promenádu, pozostatky románskych kúpeľov a gréckeho opevnenia, národné múzeum so vzácnymi sochami antických bojovníkov, archeologické múzeum.

Cena Scilla + Reggio Calabria: dospelý 43 EUR, dieťa do 12 rokov 21,50 EUR

Duomo di Reggio Calabria

Duomo di Reggio Calabria (Zdroj: flickr/cc/SyndromeDeStendhal)

 

Pizzo

V zálive Santa Eufémia, na pobreží Thyrrenského mora objavíte pôvodne malú rybársku dedinku, dnes známe turistické mestečko s krásnou plážou. Hovoríme o mestečku Pizzo s úzkymi kamennými uličkami a obchodíkmi, pamiatkami ako jaskynný kostol Piedigrotta s kamenárskymi dielami alebo hrad Murat, ktorý slúžil ako vojenská pevnosť a väznica.

Cena: dospelý 29 EUR, dieťa do 12 rokov 15 EUR

Hrad Murat v mestečku Pizzo

Hrad Murat v mestečku Pizzo (Zdroj: flickr/cc/Aalis.mariser)

 

Serra San Bruno

Ak by vás lákalo mesto Serra San Bruno, vyberte sa do provincie Vibo Valentia, približne 40 kilometrov juhozápadne od mesta Catanzaro. Serra San Bruno postavili v prostredí krásnej hornatej prírody s borovicovými lesmi. Najväčším lákadlom je kartuziánsky kláštor z 11. storočia - Certosa di San Stefano di Serra San Bruno. Po ničivom zemetrasení bol takmer úplne zničený a v roku 1856 znovu postavený v novogotickom štýle. Do života mníchov a histórie môžete nahliadnuť v múzeum Museo della Certosa.

Cena Serra San Bruno + Pizzo z Nicotera Beach a Scoglio d. Galea: dospelý 38 EUR, dieťa do 12 rokov 19 EUR

Certosa di Serra San Bruno

Certosa di Serra San Bruno (Zdroj: flickr/cc/saraha70)

 

Catanzaro

Pri poznávaní Kalábrie navštívte aj pulzujúce hlavné mesto tejto oblasti Cantazaro. Kedysi bolo mesto známe doma i v zahraničí ako výrobca kvalitného hodvábu, zamatu, damašku a brokátu. K hlavnému mestu a historickému centru sa pridružujú aj pobrežné mestá, ktoré sú tiež plné zaujímavých miest ako napríklad Sellia Marina, Soverata či Sílas.

Budova divadla Politeama di Catanzaro

Budova divadla Politeama di Catanzaro (Zdroj: flickr/cc/shindasukatu)

 

Santa Severina

Prepojenie nádhernej prírody údolia Vallata del Neto a histórie čaká na turistov v mestečku Santa Severina. Miestni hovoria, že práve ich lesy sú najkrajšie v krajine. Za pozretie stojí byzantský hrad, kostol i Diecézne múzeum.

Cena zo Serene Villag: 30 EUR

Hrad v Santa Severina

Hrad v Santa Severina (Zdroj: flickr/cc/Pietro Vigna)

 

Liparské ostrovy

Severne od Sicílie v Tyrrhenskom mori je roztrúsená skupinka siedmych ostrovov, ktoré poznáme pod názvom Liparské ostrovy alebo tiež Eolské ostrovy. Počas celodenného výletu sa budete plaviť loďou a postupne spoznáte tri z nich - Stromboli, Lipari a Vulcano. Uvidíte neopakovateľnú zmes týčiacich sa kráterov, nádherných pláží s typicky čierneho či šedého piesku sopečného pôvodu a historických pamiatok.

Cena: dospelý 55 – 63 EUR, dieťa do 12 rokov 25 – 32 EUR

Architektúra na ostrove Lipari

Architektúra na ostrove Lipari (Zdroj: flickr/cc/beppeserrelli)

 

Stromboli

Samostatným výletom je plavba na jeden z Liparských ostrovov známy svojim sopečným pôvodom. Je ním ostrov Stromboli s dodnes aktívnou sopkou, ktorá turistom každých cca 20 minút ukáže svoje predstavenie. Počas tohto výletu nechýba kúpanie na krásnych plážach s typicky čierneho sopečného piesku. V ponuke je aj výlet v nočných hodinách.

Cena: dospelý 50 – 60 EUR, dieťa do 12 rokov 25 – 29 EUR

Na ostrove Stromboli

Na ostrove Stromboli (Zdroj: flickr/cc/min85r)

 

Sicília

Najväčší ostrov Stredozemného mora, Sicília, je od Kalábrie oddelená len Messinskou úžinou a je teda ideálnou voľbou na výlet. Prejdete cez prírodu plnú subtropickej vegetácie, prezriete si tradičné sicílske dedinky a zamierite do hlavného mesta Taormina. Jeho poloha vysoko nad morom inšpirovala Kartágincov v 4. stor. pred n. l. k jeho založeniu a dnes sa vám odtiaľto naskytne nádherný výhľad na dymiaci vrchol Etny. Návšteva mesta určite poteší milovníkov antického obdobia.

Cena: dospelý 60 – 65 EUR, dieťa do 12 rokov 30 – 33 EUR

Amfiteáter v Taormine

Amfiteáter v Taormine (Zdroj: flickr/cc/bayernphoto)

 

Parco Nazionale dell'Aspromonte

Na území Kalábrie nájdete hneď ti národné parky. Jedným z nich je Parco Nazionale dell'Aspromonte rozprestierajúci sa v najjužnejšej časti apeninského hrebeňa v Kalábrii, medzi pobrežím Tyrrhenského a Iónskeho mora. Láka turistov svojou divokou nádherou a nedotknutosťou hlbokých údolí, skalnatých horských hrebeňov a horských riek.

Cena: 31 – 37 EUR (závisí od počtu prihlásených osôb)

Parco Nazionale dell'Aspromonte

Parco Nazionale dell'Aspromonte (Zdroj: flickr/cc/the Turbster)