Najkrajšie pláže v Ríme

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 9:00 - 18:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov Rím a okolie so sprievodcom alebo mestských pobytov bez sprievodcu.

 

Rím síce leží vo vnútrozemí, no k pobrežiu Tyrrhenského mora to skutočne nemá ďaleko. Vďaka výhodnej polohe si môžete spríjemniť poznávanie pamiatok s relaxom na krásnych plážach. Od severu na juh sa tiahnu rozmanité pláže, súkromné i verejné. Dnes vám tie najkrajšie pláže v blízkosti Ríma ukážeme.

 

Santa Severa

Piesočnatá pláž Santa Severe sa nachádza približne 50 kilometrov severne od Ríma. Jedinečnú atmosféru jej dodáva hrad z 9. storočia, ktorý sa vypína priamo nad plážou. Voda mora nie je vždy pokojná. Ak milujete šantenie vo vlnách, budete skutočne spokojní. Občerstviť sa môžete v neďalekej reštaurácii. Najlepším spôsobom dopravy je vlak. V Ríme nastúpite a vystúpite v mestečku Santa Severa. Cesta zo stanice na pláž trvá zhruba 15 minút chôdze.

Nad plážou Santa Severa sa vypína hradNad plážou Santa Severa sa vypína hrad (Zdroj: flickr/cc/helipekkarinen)

 

Santa Marinella

Krásna pláž Santa Marinella leží v malebnej zátoke obmývaná priezračným morom. Vo všeobecnosti je táto pláž považovaná za najvýhodnejšiu, čo sa týka dopravy, polohy a tiež kvality. V Ríme nasadnete na vlak, vystúpite priamo v Santa Marinella a po 5 minútach chôdze ste na pláži. V mestečku nájdete kvalitné rybie reštaurácie, bary a obchody. Pláž je vhodná na kúpanie aj vodné športy ako napríklad windsurfing.

Obľúbená pláž Santa MarinellaObľúbená pláž Santa Marinella (Zdroj: flickr/cc/Melissa Becker)

 

Ostia Lido

Z hlavného mesta sa najrýchlejšie dostanete na pláž Ostia Lido. Tvorí ju tmavý piesok. Voda mora možno nie je dokonalo priezračná, no je dostatočne čistá na bezpečné kúpanie. Pláž Ostia Lido sa skladá z verejných a súkromných častí. Je našťastie dostatočne veľká, takže si miesto nájdete vždy. Milovníci histórie si môžu oddych na pláži spestriť prehliadkou pamiatok v okolí.

Pláž Ostia Lido s tmavým pieskomPláž Ostia Lido s tmavým pieskom (Zdroj: flickr/cc/mgv4)

 

Fregene

V malebnom mestečku Ostia ešte chvíľu ostaneme. Nachádza sa tu ďalšia pláž, ktorú sa oplatí navštíviť. Je ňou pláž Fregene, živé miesto s množstvom barov a diskoték. Zatiaľ čo na vyššie spomínanú pláž Ostia Lido chodia dovolenkári za odpočinkom, Fregene je vyhľadávaná pre zábavu a program. Pláž je piesočnatá. More vhodné na kúpanie. Najviac slnečných lúčov si užijete v popoludňajších hodinách.

Pohľad na pláž FregenePohľad na pláž Fregene (Zdroj: flickr/cc/Eternally Forgotten)

 

Sperlonga

Pláž sa tiahne pozdĺž malého mestečka Sperlonga s úzkymi uličkami, obchodíkmi a kaviarňami. Ponúka kvalitné podmienky na plávanie, opaľovanie a aktivity. Piesok je jemnučký a voda krištáľovočistá. Za svoje kvality bola ocenená Modrou vlajkou. Takmer celá pláž je súkromná. Treba počítať s nejakým tým poplatkom. Aktívnym dovolenkárom odporúčame krátke výlety za historickými pamiatkami v okolí.

Dokonalo čistá pláž SperlongaDokonalo čistá pláž Sperlonga (Zdroj: flickr/cc/urbanifausto)

 

Ariana

Už od čias starých Rimanov je Gaeta obľúbeným letoviskom a to vďaka celoročne príjemnej klíme a výborným podmienkam na kúpanie. V tomto malebnom mestečku nájdete hneď niekoľko pláží, ktoré sa oplatí navštíviť. Podľa mena je síce najznámejšia pláž Separo, no skutočnou perlou je jednoznačne pláž Ariana. Vyhľadávaná je hlavne pre svoje dokonalo priezračné vody mora. Podmienky na kúpanie sú priam ideálne. Za svoju čistotu si vyslúžila ocenenie kvality Modrá vlajka.

Západ slnka na pláži Ariana v GaeteZápad slnka na pláži Ariana v Gaete (Zdroj: flickr/cc/max mella - Etemenanki)

 

Anzio

Malé mestečko Anzio s krásnymi plážami je od Ríma vzdialené 50 kilometrov smerom na juh. Cesta vlakom trvá zhruba hodinu a potom ešte nasleduje 10-minútová prechádzka. Lákadlom pre návštevníkov sú pláže so zlatistým pieskom, priezračné more a tiež bohatá história. Okrem krásnych výhľadov na more tu nájdete historické pamiatky ako napríklad zrúcaninu vily cisára Nera.

Pláž so svetlým pieskom v AnziuPláž so svetlým pieskom v Anziu (Zdroj: flickr/cc/bubbahop)

 

Sabaudia

Cesta na pláž je trochu náročnejšia. Nastúpite na vlak v Ríme do Priverno-Fossanova. Potom pokračujete autobusom do mestečka Sabaudia. Cesta však stojí za námahu. Patrí totižto k tým menej rušným, kde si užijete oddych, slnečné lúče a opaľovanie bez davov dovolenkárov. Voda v mori je priezračná. K dispozícii sú reštaurácie a kaviarne.

Pokojná pláž SabaudiaPokojná pláž Sabaudia (Zdroj: flickr/cc/gina.decagna)

 

Ladispoli

Ladispoli je ďalšou ľahko dostupnou plážou z hlavného mesta. Stačí nasadnúť na ktorúkoľvek zastávku vlaku v Ríme a vydať sa smerom na sever. Vystúpite v Cerveteri-Ladispoli. Nasleduje ešte 15-minútová prechádzka na pláž Ladispoli. Piesočnatá pláž má mierny a bezpečný vstup do vody. V okolí sa nachádzajú reštauračné zariadenia.

Západ slnka na pláži LadispoliZápad slnka na pláži Ladispoli (Zdroj: flickr/cc/Borderzero Studio Creativo)

 

Terracina

Približne 10 kilometrov južne od mesta Circeo leží pláž známa ako Terracina. Rozľahlá pláž poskytuje dostatok priestoru pre každého návštevníka. Pláž radi navštevujú rodiny s deťmi. Jemný piesok sa mierne zvažuje do vody. V okolí sú reštaurácie a obchodíky. Oddych na pláži si môžete spestriť prechádzkou mestom a poznávaním tunajších pamiatok.

Fotografia z pláže TerracinaFotografia z pláže Terracina (Zdroj: flickr/cc/lu.una)